Reklama

Niedziela Częstochowska

Naszym programem jest Jezus Chrystus

Niedziela Ogólnopolska 22/2017, str. 7

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

Bożena Sztajner/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Ważne jest miejsce ogłoszenia nominacji ks. prał. Andrzeja Przybylskiego na biskupa pomocniczego archidiecezji częstochowskiej. Nastąpiło to w domu seminaryjnym, gdzie Biskup Nominat wzrastał do kapłaństwa przez studia formacyjne, a potem sam przez 7 lat formował kolejnych kapłanów jako rektor tego seminarium. Bardzo się cieszę, że w źrenicy oka, którą jest seminarium dla archidiecezji, mogliśmy dzisiaj usłyszeć i przyjąć tę nadzieję, która jest związana z nowym biskupem. Za hasło swojego posługiwania Biskup Nominat za św. Pawłem przyjmuje słowa: „In Christo” – „W Chrystusie”, tak bliskie mojemu zawołaniu: „Ku Chrystusowi Odkupicielowi człowieka”. Naszym programem jest więc Jezus Chrystus, Jego Ewangelia i tajemnica Jego Kościoła. I to właśnie będzie naszym wspólnym zadaniem, niezależnie od tego, jakie działania organizacyjne będziemy podejmować. W prowadzeniu programu nowej ewangelizacji na pewno trzeba nowego związania się z Osobą Zbawiciela. Nowość naszego życia jest w Chrystusie i przez Chrystusa. Dlatego też bardzo potrzebujemy Ducha Świętego jako Ducha Prawdy i Miłości.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2017-05-24 09:58

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Wacław Depo krytycznie o spocie TVP

[ TEMATY ]

media

abp Wacław Depo

TVP

Ks. Mariusz Frukacz

„Nasza modlitwa za zmarłych jest uczynkiem miłosiernym co do duszy”.- mówił w homilii abp Wacław Depo metropolita częstochowski, który 2 listopada we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych przewodniczył Mszy św. w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie.
CZYTAJ DALEJ

Policja o nowych przepisach w ruchu drogowym: nie będzie taryfy ulgowej

2026-03-03 07:12

[ TEMATY ]

wprowadzenie przepisów

Adobe Stock

Nie będzie taryfy ulgowej dla osób, które przekroczą dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h poza terenem zabudowanym na drogach jednojezdniowych dwukierunkowych - zapowiedział PAP podinsp. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego KGP odnosząc się do zmian w prawie o ruchu drogowym.

We wtorek weszły w życie przepisy pozwalające min. na zatrzymywanie prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o więcej niż 50 km/h na drodze jednojezdniowej dwukierunkowej poza obszarem zabudowanym. To efekt opracowanej przez resort infrastruktury nowelizacji Prawa o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw.
CZYTAJ DALEJ

Prezydent Nawrocki pośmiertnie odznaczył sierż. Ollisa, który w Afganistanie uratował polskiego żołnierza

2026-03-03 07:18

[ TEMATY ]

Karol Cierpica

PAP

Podporucznik Karol Cierpica z rodzicami sierż. sztab. Michaela Harolda Ollisa

Podporucznik Karol Cierpica z rodzicami sierż. sztab. Michaela Harolda Ollisa

Prezydent Karol Nawrocki pośmiertnie odznaczył obywatela USA, sierż. sztab. Michaela Harolda Ollisa - Krzyżem Wielkim Orderu Zasługi Rzeczpospolitej Polskiej - poinformowała KPRP. 24-letni Ollis zginął w 2013 r. w Afganistanie, po tym jak zasłonił ciałem rannego polskiego żołnierza.

Podziel się cytatem Order, w imieniu prezydenta, przekazał w poniedziałek na ręce rodziny szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz, który odczytał również list prezydenta skierowany do uczestników uroczystości w Ambasadzie RP w Waszyngtonie.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję