Reklama

Niedziela Małopolska

Dowód i owoc w jednym

Niedziela małopolska 47/2017, str. 2

[ TEMATY ]

projekt

Maria Fortuna-Sudor

Prezentacja książki stała się okazją do wspomnień o ŚDM Kraków 2016

Prezentacja książki stała się okazją do wspomnień o ŚDM Kraków 2016

Książka, którą oddajemy w Państwa ręce, jest częścią większego projektu „Młodość – projekt życia”. Opisuje ludzkie doświadczenie relacji i wspólnoty. Jednocześnie, poprzez komentarze teologów i biblisty oraz dodatkowe materiały, podpowiada, co można zrobić, by trwało ono w naszych środowiskach” – napisali w zaproszeniu na spotkanie organizatorzy oficjalnej prezentacji niezwykłej publikacji Wydawnictwa św. Stanisława BM.

Spotkanie odbyło się 7 listopada w Krakowie, w Cafe Sheep and Dragon. Prowadziła je Paulina Guzik, pracownik naukowy UPJP2, zaangażowana w KO ŚDM Kraków 2016. Zwracając się do zebranych, przypomniała słowa przewodniczącego komitetu ŚDM w Toronto, o. Thomasa Rosica, który mówił, że nie jest ważne, ile osób przyjedzie na Światowe Dni Młodzieży, ale liczy się to, ile z nich to wydarzenie zmieni. I zauważała: – Krakowskie ŚDM zmieniły bardzo wielu młodych ludzi, w których życiu wydarzyły się różne cuda. Dodawała, że przygotowana książka jest najlepszym tego dowodem i owocem.

Reklama

Prezentacja książki stała się okazją do wspomnień o ŚDM w Polsce, a kard. Stanisław Dziwisz, który był gościem honorowym spotkania, przypomniał, że sam pomysł, aby zorganizować to międzynarodowe wydarzenie w Krakowie wyszedł od młodzieży. Opowiadał: – To młodzi przyszli do mnie w Madrycie z tą inicjatywą, a ja poszedłem z kard. Kazimierzem Nyczem do papieża Benedykta XVI, który zgodził się na tę propozycję. Potem udaliśmy się także do papieża Franciszka, który przyjął zaproszenie do Krakowa. Hierarcha podkreślał, że ŚDM organizowane w Polsce; i te w Częstochowie, i te w Krakowie należały do szczególnych.

Z kolei ks. prof. Michał Drożdż, dyrektor Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UPJPII, autor wstępu do publikacji, zapewniał, że po jej przeczytaniu każdy poczuje się młodziej. I zauważał: – Ta książka żyje i zaprasza do budowania projektu życia opartego na młodości. Podkreślał, że jej pierwszym autorem jest Duch Święty. I przekonywał: To Duch Święty działał bowiem w sercach młodych, których świadectwa znalazły się w książce, i którzy fascynowali się nie tyle samymi Światowymi Dniami Młodzieży, co przede wszystkim spotkaniem z żywym Chrystusem i Jego Ewangelią.

O publikacji mówiła także Zofia Świerczyńska, współredaktorka książki, Monika Szybiak, która wykonała jej projekt graficzny, oraz archidiecezjalny duszpasterz młodzieży ks. Łukasz Michalczewski i autor jednego ze świadectw Kamil Puła. W jednym z kolejnych numerów „Niedzieli” ukaże się recenzja książki.

2017-11-15 11:25

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ciche Anioły

Niedziela sandomierska 9/2016, str. 7

[ TEMATY ]

projekt

Archiwum "Cichych Aniołów"

Twarze akcji - Mateusz Damięcki, Marcin Bosak

Twarze akcji - Mateusz Damięcki, Marcin Bosak

Pięć dziewczyn z klasy maturalnej Liceum Ogólnokształcącego im. Komicji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli: Angelika Grzywacz, Aleksandra Suduł, Katarzyna Chamot, Patrycja Borska i Sabina Sęk postanowiły zwrócić uwagę społeczeństwa na sprawę niepełnosprawności. Angelika Grzywacz tłumaczy: – Chcemy pokazać wszystkim, że osoby niepełnosprawne, to fantastyczni ludzie spełniający swoje marzenia, dążący do celu i chcący żyć normalnie, mimo przeciwności. Poprzez nasz projekt chcemy uświadomić ludzi, jak powinni normalnie zachowywać się względem niepełnosprawnych i pokazać im, że tak naprawdę niczym nie różnią się od pełnosprawnych.

CZYTAJ DALEJ

Bez cenzury

2022-01-18 11:57

Niedziela Ogólnopolska 4/2022, str. 66

Red.

Za każdym garbatym drzewem można widzieć jakiegoś Żyda, ale wtedy zamiast raportów i analiz powstają klechdy.

Pewien czytelnik – przeanalizowawszy mój tekst Homo covidianus (Niedziela nr 1/2022 ) – pochwalił go, ale i postawił taką oto tezę: „Gdyby pan napisał o przyczynach, to jestem pewien, że Niedziela nie wydrukowałaby pańskiego artykułu. Jest magiczny wyraz «antysemityzm», który zamyka usta wszystkim... I z czego by pan wtedy żył?”.

CZYTAJ DALEJ

9. rocznica śmierci kard. Józefa Glempa

2022-01-23 17:16

[ TEMATY ]

kard. Józef Glemp

Milena Kindziuk

Prymas Polski abp Wojciech Polak przewodniczył 23 stycznia w Inowrocławiu Mszy św. w 9. rocznicę śmierci kard. Józefa Glempa, arcybiskupa metropolity gnieźnieńskiego w latach 1981-1992, Prymasa Polski do 2009 roku. Eucharystia sprawowana była w kościele Zwiastowania NMP, gdzie kard. Glemp został ochrzczony.

Wspominając w homilii swojego poprzednika abp Wojciech Polak przypomniał jego szczególny związek z rodzinnymi Kujawami i Ziemią Gnieźnieńską, o których zawsze pamiętał, które przypominał i których historyczne „wołanie” potrafił dobrze odczytać.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję