Reklama

Koncert

Kolęd Pełni – Kolędy po Kalisku

2018-12-11 12:41

Red.
Niedziela Ogólnopolska 50/2018, str. 24

Projekt muzyczny „Kolęd Pełni” został zainicjowany 5 lat temu przez młodych kaliszan. Pierwszy koncert odbył się 29 grudnia 2014 r. w kościele Ojców Franciszkanów w Kaliszu.

W tym roku koncert ma nawiązywać do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na scenie wystąpią m.in. aktorzy: Laura Łącz, Izabela Trojanowska, Olga Bończyk i Piotr Lato. W gronie artystów będą także Kacper Urbaniak, Marta Mowczan, Gabrysia Nowicka, Wiktor Mowczan i Nikola Kolinko. Oprawę muzyczną zapewni Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej pod dyrekcją Adama Klocka. Reżyserem tegorocznego koncertu jest Bogusz Wasilewski.

Tradycyjnie przed koncertem nastąpi przekazanie przez harcerzy Betlejemskiego Światła Pokoju biskupowi kaliskiemu Edwardowi Janiakowi i prezydentowi miasta Kalisza Krystianowi Kinastowskiemu.

Reklama

Ze względu na trwające remonty w kościele Ojców Franciszkanów tegoroczny koncert odbędzie się w klasztorze Ojców Jezuitów.

– Kolędy i pastorałki są śpiewane w Polsce od wielu wieków. Można je usłyszeć w różnych wykonaniach, ale wszystkie dotyczą tajemnicy Wcielenia Pana Jezusa. Boże Narodzenie ukazuje nam, jak bardzo ważna jest rodzina. To w rodzinie przyszedł na świat Jezus Chrystus, który stoi w centrum naszej wiary – powiedział podczas konferencji prasowej biskup pomocniczy Łukasz Buzun.

Na koncert zapraszają także: prezydent Kalisza Krystian Kinastowski, superior klasztoru Ojców Jezuitów o. Andrzej Lemiesz oraz gwardian klasztoru Ojców Franciszkanów o. Waldemar Ułanowicz.

Transmisję na żywo koncertu przeprowadzą Telewizja Informacyjna TV Wielkopolska i Telewizja Internetowa Diecezji Kaliskiej „Dom Józefa”. Koncertu będzie można posłuchać również 26 grudnia o godz. 16.30 na falach Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej.

Patronat nad koncertem objęli: biskup kaliski Edward Janiak, prezydent miasta Kalisza Krystian Kinastowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Andżelika Możdżanowska, poseł na Sejm Jan Mosiński.

Organizatorami muzycznego wydarzenia są: Klasztor Ojców Franciszkanów, Klasztor Ojców Jezuitów, kaliska firma Moose Productions oraz Ośrodek Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu.

Reklama

Dzieją się Cuda

2019-06-12 09:02

Jolanta Marszałek
Niedziela Ogólnopolska 24/2019, str. 20-21

Od kilku miesięcy w parafii pw. Ducha Świętego w Nowym Sączu znajdują się relikwie św. Szarbela z Libanu. I dzieją się cuda. Ludzie doznają wielu łask, także uzdrowienia. Jedną z uzdrowionych jest Barbara Koral – żona Józefa, potentata w branży produkcji lodów, i matka trójki dzieci. Cierpiała na raka trzustki, po którym nie ma śladu. 17 maja br. publicznie podzieliła się swoim świadectwem

Wikipedia

W październiku ub.r. wykryto u mnie nowotwór złośliwy trzustki – opowiada Barbara Koral. – Przeżyłam szok. Ale głęboka wiara i ufność w łaskawość Boga wyjednały mi pokój w sercu. Leżałam w szpitalu w Krakowie przy ul. Kopernika, nieopodal kościoła Jezuitów. Dzieci i mąż byli ze mną codziennie. Modliliśmy się do Jezusa Przemienionego za wstawiennictwem św. Jana Pawła II oraz św. Szarbela. Zięć Piotr przywiózł od znajomego księdza płatek nasączony olejem św. Szarbela. Codziennie odmawialiśmy nowennę i podczas modlitwy pocierałam się tym olejem. Czułam, że mając św. Szarbela za orędownika, nie zginę – wyznaje.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Częstochowa: Modlitwa w intencji rodzin przed marszem równości

2019-06-15 21:28

Akcja Katolicka

W imieniu Podmiotów zaangażowanych w modlitwę różnicową w intencji polskich rodzin, zapraszam serdecznie Parlamentarzystów, Radnych Miasta Częstochowy, członków ruchów stowarzyszeń, bractw, osoby niezrzeszone na spotkanie modlitewne, które odbędzie się 16 czerwca 2019 r. o godz. 13:00, w Alei Henryka Sienkiewicza, w Częstochowie, przy pomniku Nieznanego Żołnierza.

Bożena Sztajner/Niedziela

Rozważając tajemnice różańca, zawierzymy ponownie nasze rodziny Matce Bożej Królowej Polski.

Dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem