Reklama

Z Watykanu

Ojciec święty do Polaków

Abba – Ojcze

Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów, a szczególnie grupę z sanktuarium św. Stanisława, patrona Polski, w Szczepanowie – miejscu narodzenia tego biskupa i męczennika, którzy przybyli, aby przypomnieć o rocznicy wizyty, którą św. Jan Paweł II złożył tuż przed wyborem na Stolicę Piotrową. Drodzy bracia i siostry, w komunii ze świętymi z synowską ufnością módlcie się: „Abba – Ojcze!”, prosząc o Jego błogosławieństwo dla was, dla waszych rodzin i – w tych dniach – dla młodych, których wkrótce spotkam w Panamie. Proszę, nie zapominajcie modlić się za mnie. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! RV

Audiencja generalna, 16 stycznia 2019 r.

W drodze na ołtarze

Służebnica Boża Anna Kaworek ku chwale ołtarzy

Ojciec Święty Franciszek upoważnił Kongregację Spraw Kanonizacyjnych do opublikowania dekretu o heroiczności cnót służebnicy Bożej Anny Kaworek – współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr św. Michała Archanioła. Zgoda Papieża na promulgację dekretu to bardzo ważny krok w drodze na ołtarze „cichej bohaterki” z Miejsca Piastowego. Proces beatyfikacyjny Anny Kaworek na szczeblu diecezjalnym prowadzony był na terenie archidiecezji przemyskiej. Rozpoczął się 2 lutego 1993 r., a zakończył 9 grudnia 1997 r. Później trafił do Watykanu.

RV

za pośrednictwem „Niedzieli”

Z Panamy słowa dla Polaków

Abp Mirosław Adamczyk, nuncjusz apostolski Panamy:

Reklama

Nie wszyscy Polacy mogą przyjechać do Panamy na Światowe Dni Młodzieży. Oczywiście, bardzo miło byłoby każdego zobaczyć i ugościć, szczególnie teraz, w tym pięknym słońcu. Ale chcę podkreślić, że każdy może uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży. Niech Polacy będą w Panamie swoim sercem, umysłem. Zachęcam do uczestnictwa duchowego, do przeniesienia się myślami do Panamy.

Wsłuchajmy się w słowa papieża Franciszka. Ojciec Święty będzie mówił, jak warto żyć. Pomyślmy też o św. Janie Pawle II, który zainicjował Światowe Dni Młodzieży, i o jego nauczaniu. Pamiętajmy, że nasz wiek nie jest jakąś przeszkodą. Każdy z nas jest dzieckiem Boga i dzieckiem przed Panem Bogiem. To są dni dla każdego, bez względu na to, ile ma lat i gdzie się znajduje.

I pamiętajmy o tym, o co prosi Ojciec Święty – codziennie czytajmy Pismo Święte, bo tam są słowa życia.

Reklama

Panama, 20 stycznia 2019 r.

Wysłuchał Krzysztof Tadej/TVP

Światowe Dni Młodzieży

Abp Jędraszewski zawiózł do Panamy relikwie św. Jana Pawła II

Wśród 12 biskupów z Polski, którzy biorą udział w ŚDM w Panamie, jest obecny abp Marek Jędraszewski. Przywiózł on na Światowe Dni Młodzieży relikwie św. Jana Pawła II, które spoczną w ołtarzu panamskiej katedry.

Relikwie krwi św. Jana Pawła II, podarowane przez kard. Stanisława Dziwisza, są przeznaczone do ołtarza panamskiej katedry, konsekrowanej 26 stycznia br. przez papieża Franciszka. Ołtarz w katedrze mariackiej poświęcony jest czterem świętym: św. Marcinowi de Porres, św. Róży z Limy, św. Oskarowi Romero i św. Janowi Pawłowi II.

KAI

Z Twittera papieża Franciszka

Duch Boży w sposób wolny mówi do każdego poprzez uczucia i myśli. Nie można Go zamknąć w tabelach. Przyjmuje się Go sercem!

2019-01-23 11:27

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dzisiejsze transmisje z 40. PPW [3 sierpnia 2020]

2020-08-03 22:49

Michalina Stopka

Pomimo ciężkich warunków pogodowych udało się nam transmitować kilka punktów tegorocznej 40. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej, która dziś wyruszyła z Katedry Wrocławskiej. W "Sztafecie do Maryi" szły dzisiaj grupa 8 - Salwatoriańska oraz 20 - młodzieżowa. Do Trzebnicy dotarła także gr. 14.

2 sierpnia 2020 - konferencja ks. Macieja Szeszki:

Fragment etapu MALIN - WYSOKI KOŚCIÓŁ:

Dojście do Trzebnicy:

Apel wieczorny:

Trasa grupy 14:

Msza św. w Prusicach:

I Etap z pola za Dobrosławicami do Prusic:


GALERIA ZDJĘĆ

CZYTAJ DALEJ

Wieliczka: koronawirus w klasztorze ojców franciszkanów

2020-08-04 20:23

[ TEMATY ]

koronawirus

franciszkanie.pl

"Jeden z naszych ojców przebywa w szpitalu z powodu zarażenia koronawirusem" - piszą na stronie internetowej i w mediach społecznościowych franciszkanie z klasztoru w Wieliczce. Kościół, w którym znajduje się m.in. cudowny obraz Matki Bożej Łaskawej, został zdezynfekowany.

Jeden z zakonników trafił do szpitala, a czterech innych objęto kwarantanną. Bracia objęci kwarantanną mieszkają w odosobnionej części klasztoru, zaś pozostali, którzy pełnią posługę w kościele, mieszkają w Liceum Franciszkańskim z oddzielnym wejściem, kuchnią i refektarzem, i nie mają kontaktu ze współbraćmi objętymi kwarantanną.

Kościół został poddany dezynfekcji. Msze św. i nabożeństwa są sprawowane przez tych kapłanów, którzy byli w ostatnim czasie na urlopie i nie mieli styczności z pozostałymi, przebywającymi do tej pory w klasztorze.

Franciszkanie apelują, aby przed wejściem do świątyni zakładać maski i dezynfekować dłonie. Osoby, które w ostatnim czasie miały bezpośredni kontakt z chorym o. Arturem, winny zgłosić się do wielickiego sanepidu.

"Informujemy również, że współbracia objęci kwarantanną nie mają żadnych objawów choroby i czują się dobrze. Będą przebywać w klasztorze przez dwa tygodnie bez możliwości kontaktu z innymi" - dodają zakonnicy, zawierzając Matce Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki przebywającego w szpitalu kapłana oraz braci objętych kwarantanną.

Franciszkanie w Wieliczce są kustoszami sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, która otaczana jest czcią przez mieszkańców miasta, zwłaszcza górników. Tutaj spoczywa również sługa Boży Alojzy Kosiba. Zakonnicy prowadzą także w Wieliczce liceum ogólnokształcące.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję