Reklama

Z Ewangelią na Twitterze

Niedziela Ogólnopolska 14/2019, str. 27

Papież Franciszek w orędziu na 52. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu zauważa, że w Bożym zamyśle ludzka komunikacja jest istotnym sposobem, aby żyć w komunii. Istota ludzka zdolna jest do wyrażania tego, co dobre, piękne i prawdziwe, oraz do dzielenia się tym. Człowiek potrafi opowiedzieć o swoim doświadczeniu i świecie oraz budować w ten sposób pamięć i zrozumienie wydarzeń. Dochowując wierności logice Boga, komunikacja staje się miejscem wyrażania własnej odpowiedzialności w poszukiwaniu prawdy i budowaniu dobra.

Tę zasadę wyrażania tego, co jest piękne, prawdziwe i dobre, realizuje bp Ignacy Dec w swojej nowej publikacji pt. „Siejba Słowa na peryferiach. Z Ewangelią na Twitterze”.

Reklama

To już drugi tomik. Zawiera on zasiew Dobrej Nowiny biskupa świdnickiego na peryferiach jego aktywności na Twitterze w roku 2018. Autor zachęca, aby w świecie, który goni za sensacją, tworzy fake newsy, czytelnik zatrzymał się choć na krótką chwilę na ziarenku Bożego Słowa czy zwięzłym komentarzu do niego. Te krótkie myśli mogą stać się inspiracją dla dobrych postaw, przemyśleń, a przede wszystkim działań. Trzeba przyznać, że refleksje podejmowane przez bp. Deca, będące owocem codziennego pochylania się nad treścią Dobrej Nowiny, mogą stanowić dla wielu osób szczególne zaproszenie do poszukiwania, odkrywania i współtworzenia dobra, prawdy i piękna.

Publikacja ta posiada również kod QR, który, umieszczony na okładce książki, jest elektronicznym zaproszeniem na twitterowe konto Pasterza diecezji świdnickiej.

W celu zachęcenia do pochylenia się nad kolejną publikacją Siejby Słowa przywołam wciąż aktualne słowa, które autor zapisał w swoim tweecie w dniu 16 czerwca 2018 r.: „Bóg dał nam dar mowy nie po to, by kłamać i dokuczać innym, ale po to, by przekazywać drugim prawdę i obdarzać miłością”.

2019-04-03 10:07

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prenumerata Tygodnika Katolickiego "Niedziela"

JAK ZAMÓWIĆ PRENUMERATĘ „NIEDZIELI”

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Solidarni z Bejrutem - rocznica tragedii

2021-08-04 11:58

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Justyna Kunikowska

Dziś przypada rocznica wybuchu w porcie w Bejrucie, który miał miejsce 4 sierpnia 2020 roku. W wyniku wybuchu 200 osób poniosło śmierć, prawie 8 tysięcy trafiło do szpitala, a 300 tysięcy mieszkańców stolicy Libanu straciło dach nad głową. Relacje z tego wydarzenia przez kilka dni zajmowały czołówki medialnych doniesień.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję