Reklama

Niedziela Sandomierska

Jubileuszowe przebłagalne nabożeństwo

Niedziela sandomierska 18/2019, str. 8

[ TEMATY ]

Legion Maryi

Archiwum autora

W nabożeństwie licznie wzięli udział nie tylko parafianie z Olbierzowic, ale członkowie Legionu Maryi z tarnobrzeskiego komicjum

W nabożeństwie licznie wzięli udział nie tylko parafianie z Olbierzowic,
ale członkowie Legionu Maryi z tarnobrzeskiego komicjum

Ulicami parafii Olbierzowice przeszła dziesiąta Przebłagalna Droga Krzyżowa z udziałem członków i sympatyków Legionu Maryi oraz miejscowych parafian. Część trasy wiodła także poza miejscowością przez lasy i łąki.

Reklama

– Licznie zgromadzeni mieszkańcy, a także legioniści z wielu prezydiów z diecezji sandomierskiej, kieleckiej i tarnowskiej wzięli udział w pięciokilometrowej wędrówce. Rozważania poszczególnych stacji prowadzili animatorzy życia społeczno-kulturalno-religijnego, wójtowie, radni, sołtysi i legioniści. Każdą stację prowadziły trzy osoby. W czasie Drogi Krzyżowej odśpiewano Gorzkie Żale, odmówiony został Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Nie zabrakło śpiewów pasyjnych i maryjnych. Modlitwę poprowadził ks. Rafał Cudziło, kierownik duchowy Legionu Maryi. Oprawę muzyczną wykonała schola parafialna oraz rozśpiewani legioniści. Przed uroczystością przez wiele dni trwały przygotowania trasy przemarszu – informuje Barbara Nowak.

Niesiono wspólnie duży krzyż, a uczestnicy indywidualnie nieśli ze sobą małe krzyżyki.

2019-04-30 09:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pod sztandarem Maryi

Niedziela lubelska 27/2019, str. V

[ TEMATY ]

Legion Maryi

Maciej Morawski

Podczas uroczystości jubileuszowych

Podczas uroczystości jubileuszowych

Wyrażamy wdzięczność tym, którzy przez modlitwę rozpościerają płaszcz Maryi nad wspólnotą Kościoła i całym światem – mówił bp Józef Wróbel podczas uroczystości jubileuszowych Legionu Maryi

Wspólnota Legionu Maryi w Polsce obchodzi w tym roku 40-lecie istnienia. Z tej okazji 15 czerwca odbyły się uroczystości w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Lublinie. Centralnym punktem była Msza św. sprawowana pod przewodnictwem bp. Józefa Wróbla przez 24 kapłanów, opiekunów duchowych prezydiów i kurii LM. Legioniści z całej archidiecezji przybyli z proporcami do kościoła na Tatarach, aby dziękować Panu Bogu za otrzymane łaski.

CZYTAJ DALEJ

Święty Cyprian

Niedziela Ogólnopolska 24/2007, str. 4-5

Adobe.Stock

Męczeństwo św. Cypriana. Menologion Bazylego II

Męczeństwo św. Cypriana. Menologion Bazylego II

Drodzy Bracia i Siostry!

CZYTAJ DALEJ

Bilans podróży do Budapesztu: znak nadziei i odrodzenia po pandemii

2021-09-16 19:55

[ TEMATY ]

Węgrzy

kongres eucharystyczny

Franciszek na Węgrzech

Vatican News

Papieska podróż, a w szczególności wspólna modlitwa na zakończenie Kongresu Eucharystycznego, była dla nas Węgrów znakiem nadziei i odrodzenia. Tak zakończoną wczoraj podróż apostolską na Węgry i Słowację komentuje sekretarz generalny węgierskiego episkopatu. Podkreśla on, że cytując po węgiersku pierwsze słowa hymnu narodowego, Ojciec Święty przywołał tysiącletnie chrześcijańskie korzenie tego kraju i zachęcił do rozwoju tego dziedzictwa jako daru braterstwa dla świata.

Wspominając papieską wizytę, ks. Tamás Tóth zauważa, że dla Węgrów była to okazja, by ukazać światu prawdziwe oblicze ich kraju, „aby wszyscy mogli zobaczyć, jacy jesteśmy naprawdę jako naród i Kościół”. Przyznaje on, że niekiedy czyta się o Węgrach wiadomości, które nie mają pokrycia w rzeczywistości. „Mogliśmy pokazać, że Kościół na Węgrzech jest żywy, dynamiczny i gotowy wyjść na zewnątrz, jak o tym mówi Ojciec Święty, by żyć w świecie jako chrześcijanie i bracia”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję