Reklama

Uczniowie JP2

Ponad 10 tys. młodych z ok. 250 placówek z kraju, a także z Białorusi i Litwy wzięło udział w 19. Pielgrzymce Rodziny Szkół im. św. Jana Pawła II na Jasną Górę. Mottem spotkania stało się hasło tegorocznego Dnia Papieskiego: „Wstańcie, chodźmy!”

Niedziela częstochowska 42/2019, str. VII

Krzysztof Świertok/BPJG

Na wałach jasnogórskich stanęło 200 pocztów sztandarowych

Na wałach jasnogórskich stanęło 200 pocztów sztandarowych

Pielgrzymce przewodniczył, jak co roku, bp Henryk Tomasik z Radomia, krajowy duszpasterz Rodziny Szkół im. św. Jana Pawła II. – Szkoły gromadzą się na Jasnej Górze, aby wyznać swoją wiarę i przywiązanie do Matki Bożej oraz by przypomnieć sobie nauczanie swojego Patrona – powiedział bp Tomasik.

W homilii, którą wygłosił podczas Mszy św. na Szczycie Jasnogórskim, nawiązał do 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, ale również do 100. rocznicy urodzin Papieża Polaka, która przypada na rok szkolny 2019/2020.

Reklama

Bp Tomasik przypomniał, że październik, zgodnie z decyzją papieża Franciszka, przeżywamy jako Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. – Dziękujemy za misjonarzy, którzy kiedyś przynieśli Ewangelię do naszej ojczyzny, oraz za tych, którzy dziś na całym świecie głoszą Ewangelię. Ale musimy sobie uświadomić ważną prawdę: każdy uczeń Chrystusa jest misjonarzem. Także my jesteśmy zaproszeni, aby wyjść na krańce ziemi i głosić Chrystusa. Każdy z nas może być misjonarzem w domu, szkole, klasie. Może pomóc koledze, aby odnalazł drogę na niedzielną Mszę św. – podkreślił bp Tomasik.

Na pielgrzymkę po raz drugi przyjechali uczniowie i nauczyciele szkół z Wilna na Litwie i Grodna na Białorusi. Z Dominowa w woj. lubelskim, oprócz grupy uczniów, rodziców i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II, która przyjechała autokarem, dotarła także 15-osobowa drużyna rowerzystów. Grupa pokonała 260 km w 3 dni.

W pielgrzymce wzięli też udział uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. Jana Pawła II w Częstochowie. Ich poczet był reprezentowany wśród 200 pocztów sztandarowych na wałach jasnogórskich. – Szkoła co roku uczestniczy w tej pielgrzymce z obowiązku propagowania nauczania Jana Pawła II – powiedział dyrektor Rafał Piotrowski i dodał: – Zawsze mówię młodzieży, że posiadanie za patrona św. Jana Pawła II to zaszczyt, ale i zobowiązanie.

Pielgrzymkę od strony porządkowej i medycznej zabezpieczali uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku, w którym młodzież uczy się w klasach: wojskowej, policyjnej, pożarniczej, straży granicznej i ratownictwa medycznego.

2019-10-16 12:31

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Odnaleziono listy więźniów niemieckiego obozu koncentracyjnego dla dzieci

2021-09-24 12:39

[ TEMATY ]

obóz koncentracyjny

Muzeum Dzieci Polskich- ofiar totalitaryzmu

Wstrząsające listy dzieci więzionych w niemieckim obozie koncentracyjnym na terenie Litzmannstadt Ghetto

Wstrząsające listy dzieci więzionych w niemieckim obozie koncentracyjnym na terenie Litzmannstadt Ghetto

Wstrząsające listy dzieci więzionych w niemieckim obozie koncentracyjnym na terenie Litzmannstadt Ghetto i znaleźli badacze z Muzeum Dzieci Polskich Ofiar Totalitaryzmu - poinformowano na piątkowej konferencji prasowej w Łodzi.

Kilka dni temu, badając dokumenty w prywatnych zbiorach historycy znaleźli osiem listów najmłodszych więźniów niemieckiej III Rzeszy - podali pracownicy Muzeum Dzieci Polskich - Ofiar Totalitaryzmu w Łodzi.

CZYTAJ DALEJ

Zielona Góra. 5 lat Diecezjalnej Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio

2021-09-23 20:19

[ TEMATY ]

Zielona Góra

Diecezjalna Grupa Modlitewna św. Ojca Pio

Karolina Krasowska

Bp Tadeusz Lityński przewodniczył Mszy św. inaugurującej kolejny rok formacji Diecezjalnej Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio

Bp Tadeusz Lityński przewodniczył Mszy św. inaugurującej kolejny rok formacji Diecezjalnej Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio

Diecezjalna Grupa Modlitewna św. Ojca Pio, dziękując za minione 5 lat, 23 września, we wspomnienie swojego Patrona, rozpoczęła kolejny rok formacji. Uroczystość odbyła się w parafii pw. św. Alberta w Zielonej Górze z udziałem bp. Tadeusza Lityńskiego.

Szósty rok to kontynuacja trzyletniego programu duszpasterskiego i pogłębienie tematu: Posłani w pokoju Chrystusa” wraz z mottem biblijnym: „ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie” (J 6, 57).

CZYTAJ DALEJ

Papież do nowego patriarchy katolickich Ormian

2021-09-24 20:36

[ TEMATY ]

Ormianie

papież Franciszek

patriarcha

Vatican News

Rafał Piotr XXI Minassian, nowy patriarcha katolickich Ormian

Rafał Piotr XXI Minassian, nowy patriarcha katolickich Ormian

Franciszek skierował list do nowego patriarchy katolickiego Kościoła ormiańskiego, Rafała Piotra XXI Minassiana. Kościół ten – jak pisze Papież - jest w pełni zaangażowany w sprawy narodu ormiańskiego, zachowuje jego pamięć i tradycje, a jednocześnie jest głęboko związany z Następcą Apostoła Piotra.

Franciszek zauważa, że Ormianie to naród obyty z cierpieniem z powodu licznych prób, których doświadczyli w ciągu 1700 lat swej chrześcijańskiej historii, ale odznaczają się oni również niewyczerpaną zdolnością do rozkwitu i wydawania owoców, dzięki świętości i mądrości swych świętych i męczenników, kulturze jego lekarzy i myślicieli oraz sztuce, która umie wyryć w skale znak krzyża jako drzewa życia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję