Reklama

Niedziela Legnicka

Pod Bożą opieką

Niedziela Ogólnopolska 17/2020, str. 51

[ TEMATY ]

opieka

Ks. Piotr Nowosielski

Budynek Zakładu Opiekunczo-Leczniczego Caritas w Jeleniej Górze

Budynek Zakładu Opiekunczo-Leczniczego Caritas w Jeleniej Górze

Drodzy w Chrystusie Panu!

Kieruję słowa podziękowania i otuchy dla całej społeczności Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Jeleniej Górze: pacjentów i personelu z kierownictwem na czele. Dziękuję przybywającym wolontariuszom świeckim i duchownym. W szczególny sposób dziękuję księdzu rektorowi naszego seminarium wraz z alumnami, siostrom zakonnym i wszystkim, którzy ochoczo odpowiedzieli na tę sytuację potrzeby. Dziękuję też tym, którzy wspierają materialnie i zabezpieczają wszelkiego rodzaju środki potrzebne w zaistniałej sytuacji. Czynię to zarówno względem naszych lokalnych władz, jak i wobec osób indywidualnych.

Reklama

Zebranie wszystkich sił i środków jest znakiem naszej ludzkiej solidarności odpowiadającej na natchnienia Bożej Opatrzności i dokonującej się pod Bożą opieką.

Mamy ufność – tego już doświadczamy – że to bolesne i rzucające nas na kolana doświadczenie słabości człowieka wobec zaistniałej pandemii, wyzwoli różne przejawy dobra i bardziej ukierunkuje nas na przeżywanie głębszej relacji z Bogiem – Stwórcą i Panem naszym. Dobre owoce rodzą się pośród trudności. Do takiej postawy, a więc takiego myślenia i działania, prowadzi nas i w tym nas umacnia przeżywanie tajemnicy Jezusa Chrystusa Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego, szczególnie w tym wielkanocnym czasie.

Wszystkich zarażonych wirusem i chorych oraz tych, którzy im posługują, obejmuję modlitwą i udzielam błogosławieństwa, a dla zmarłych proszę o dar życia wiecznego ze zmartwychwstałym Panem.

Legnica, Poniedziałek Wielkanocny 2020 r.

2020-04-21 12:05

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Chorzy na COVID-19 w domach zmierzą saturację i tętno, przekażą dane, pomiary będą monitorowane

[ TEMATY ]

opieka

Adobe.Stock.pl

Pełnoletni pacjenci z COVID-19, którzy nie wymagają hospitalizacji, mają mieć monitorowany stan zdrowia w domach. Chorzy zmierzą saturację i tętno, przekażą dane za pomocą aplikacji, a pomiary będą weryfikowane przez konsultantów i lekarzy.

Program Domowej Opieki Medycznej (DOM) - jak argumentuje Ministerstwo Zdrowia - ma umożliwić szybkie wykrycie pacjentów, którzy są w izolacji domowej, a ze względu na pogorszenie stanu powinni trafić na leczenie szpitalne. Do zdalnego monitoringu stanu zdrowia potrzebny jest pulsoksymetr i system PulsoCare.

CZYTAJ DALEJ

Komisja Europejska proponuje dodatkowe restrykcje dotyczące podróży spoza UE

2021-01-25 16:30

[ TEMATY ]

podróże

Unia Europejska

restrykcje

Free-Photos/pixabay.com

Komisja Europejska zaproponowała w poniedziałek dodatkowe restrykcje dotyczące podróży z zagranicy do Unii Europejskiej, przedstawiając je jako odpowiedź na "nowe warianty koronawirusa i niestabilną sytuację zdrowotną na świecie".

Zdaniem KE państwa członkowskie powinny wprowadzić dodatkowe środki, aby zapewnić bezpieczne podróżowanie do UE. Dotyczy to osób podróżujących z ważnych powodów, obywateli UE i rezydentów długoterminowych, a także członków ich rodzin, a także osób podróżujących z krajów, dla których zniesiono ograniczenie w podróżowaniu.

CZYTAJ DALEJ

Imam Rafał Berger dla KAI: lubię chłonąć atmosferę kościołów

2021-01-26 11:03

[ TEMATY ]

muzułmanie

Orhan Çam/pl.fotolia.com

Jako muzułmanin lubię zwiedzać kościoły ale też usiąść w nich, aby wchłonąć atmosferę omodlonych ścian - przyznaje imam Rafał Berger. W komentarzu dla KAI w związku z obchodzonym 26 stycznia Dniem Islamu współprzewodniczący Rady Wspólnej Katolików i Muzułmanów nawiązuje do hasła tegorocznych obchodów: „Chrześcijanie i muzułmanie: wspólnie chroniąc miejsca kultu”. Jego zdaniem za atakami na miejsca kultu stoją osoby, które w sposób chory pojmują własną wiarę , jednoznacznie wykluczając inny system wierzeń niż ten, który oni, w tak niegodny sposób, reprezentują.

Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce jest obchodzony po raz 21. Podczas centralnych obchodów, które w tym roku odbędą się wyłącznie w formie online, przedstawiciele obydwu religii czytać będą Biblię i Koran, modlić się i dyskutować. Inicjatywa polskiego Episkopatu o ustanowieniu Dnia Islamu jest pionierską w skali światowej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję