Reklama

Franciszek

Nawrócony mafioso o Franciszku

W czasie wizyty w Neapolu Franciszek spotkał się z więźniami. W spotkaniu uczestniczył Davide Cerullo – były mafioso i handlarz narkotyków. Po kilku latach odsiadki w więzieniu w Poggioreale opuścił on Neapol. Wrócił do miasta dopiero po swoim nawróceniu. Dziś prowadzi stowarzyszenia wspomagające młodzież.

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Jestem bardzo zadowolony, wręcz szczęśliwy z papieskiej wizyty, ponieważ Franciszek reprezentuje Kościół, który – powiedziałbym – «zsiada z konia, schodzi z piedestału», by pochylić się nad problemami ludzi i robi to w sposób realny —stwierdził były mafioso.

On jest rzeczywiście Papieżem ostatnich, zepchniętych na margines, Papieżem ludzi przez wielu niedostrzeganych. Oby te ozdrowieńcze słowa Franciszka przeniknęły także ten jakże opuszczony teren! Przypomniał nam, że camorra nie może tutaj dalej rządzić! Przypomniał o konieczności działania instytucji państwa i konieczności przestrzegania prawa. Moje zaangażowanie w tej opuszczonej dzielnicy bazuje się na wierze. Wiara pozwala otworzyć oczy na to, czym jest prawdziwy sens życia. Dwa lata temu wróciłem tutaj i otworzyłem centrum dla dzieci i młodzieży, które nie chodzą do szkoły. Chciałbym przezwyciężyć to niepokojące zjawisko, ponieważ to właśnie rodzina i edukacja stanowią dwa centralne elementy w walce ze zorganizowaną przestępczością. Szkoła jest tu bardzo słaba, instytucje państwa nas nie wspomagają, rodzinom nie zależy na zdobyciu przez ich dzieci wykształcenia, nie ma w nich książek. Zdajemy sobie sprawę, że edukacja jest ważnym aktem demokracji i wolności, a gdy jej brakuje, łatwo zejść na złą drogę —mówił.

2015-03-23 08:08

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Telegram Franciszka do Prezydenta RP

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Papież Franciszek jest w drodze do Korei. Do Seulu dotrze po godz. 3 czasu polskiego. Trasa papieskiego lotu wiedzie między innymi nad Polską. Zgodnie ze zwyczajem Franciszek wysłał telegramy do prezydentów krajów, nad którymi przelatywał.

„Wlatując w polską przestrzeń powietrzną pragnę przesłać serdeczne pozdrowienia do Pana Prezydenta oraz Pańskich rodaków. Dla was wszystkich przyzywam Bożego błogosławieństwa i modlę się, aby wszechmogący Bóg pobłogosławił wasz naród pokojem i dobrobytem” – napisał Franciszek w telegramie do Bronisława Komorowskiego.

CZYTAJ DALEJ

Narodowe rekolekcje u św. Józefa [ZAPROSZENIE]

2021-09-21 18:00

Archiwum sanktuarium

Obraz św. Józefa z sanktuarium w Kaliszu

Obraz św. Józefa z sanktuarium w Kaliszu

W Sanktuarium Świętego Józefa odbędą się Narodowe Rekolekcje połączone z aktem zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi.

Rozpoczną się one 3 października i potrwają do 7 października br. Hasłem rekolekcji są słowa Ojcowskiemu Sercu zawierzamy. Tematyka dotyczyć będzie kilku przestrzeni związanych ze Św. Józefem: Opiekun Kościoła, małżeństwo, życie, ojcostwo oraz istota i cel modlitwy zawierzenia.

CZYTAJ DALEJ

Jak naprawdę jest w czyśćcu? Poznaj kilka wizji od św. Faustyny!

2021-09-24 09:24

[ TEMATY ]

duchowość

czyściec

stock.adobe.com

Każdy z nas ma chwile, w których zadaje sobie pytanie: co będzie po śmierci? Od razu niebo, a może najpierw czyściec? Jeśli tak, to jak tam jest? To aż tak bolesna rzeczywistość? Poznaj kilka cytatów z Dzienniczka św. Faustyny mówiących o wizji czyśćca.

Ujrzałam Anioła Stróża, który mi kazał pójść za sobą. W jednej chwili znalazłam się w miejscu mglistym, napełnionym ogniem, a w nim całe mnóstwo dusz cierpiących. Te dusze modlą się bardzo gorąco, ale bez skutku dla siebie, my tylko możemy im przyjść z pomocą. Płomienie, które paliły je, nie dotykały się mnie. Mój Anioł Stróż nie odstępował mnie ani na chwilę. I zapytałam się tych dusz, jakie ich jest największe cierpienie? I odpowiedziały mi jednozgodnie, że największe dla nich cierpienie to jest tęsknota za Bogiem. Widziałam Matkę Bożą odwiedzającą dusze w czyśćcu. Dusze nazywają Maryję „Gwiazdą Morza”. Ona im przynosi ochłodę. Chciałam więcej z nimi porozmawiać, ale mój Anioł Stróż dał mi znak do wyjścia. Wyszliśmy za drzwi tego więzienia cierpiącego. [Usłyszałam głos wewnętrzny], który powiedział: Miłosierdzie moje nie chce tego, ale sprawiedliwość każe (Dz. 20).

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję