Reklama

Kościół

Zaproszenie do szkoły Maryi

Podczas spotkania w Rzymie w 2003 r. św. Jan Paweł II podzielił się z młodymi swoim doświadczeniem: „Totus Tuus. Mocą tych słów mogłem przejść przez doświadczenie wojny, okupację nazistowską, a później także przez inne trudne powojenne doświadczenia”.

Ta postawa zawierzenia Maryi zaczęła się w Wadowicach. Po śmierci matki ojciec przyprowadził Karola przed wizerunek Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej i powiedział, że od tej chwili to Ona będzie jego matką.

Zawierzyć się Maryi

Reklama

Dojrzałą postawę zawierzenia Maryi ugruntowała w młodym Karolu lektura Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny św. Ludwika Marii Grignon de Montforta. To w jej trakcie odkrył, że Matka Boża jest nie tylko Orędowniczką i Wspomożycielką, u której mamy szukać pomocy, ale przede wszystkim Wzorem i Przewodniczką na drogach posłuszeństwa Bogu. „Wierzyć w Boga i kochać Go – czytamy w orędziu na III ŚDM (1987 r.) – znaczy starać się zawsze czynić to, co Chrystus nam mówi zarówno w Piśmie Świętym, jak i poprzez nauczanie Kościoła. Nie jest to łatwe (...). Lecz taki jest właśnie program życia prawdziwie udanego i szczęśliwego (n. 3). Szkołą zawierzenia Matce Bożej jest modlitwa różańcowa. W niej przez ręce Maryi przedstawiamy Bogu nasze prośby, a jednocześnie wraz z Nią podążamy za Jezusem od Wcielenia aż do chwały nieba.

Młodzi uczniowie w szkole Maryi

Słowa „Totus Tuus” – hasło XX Dnia Papieskiego – wyznaczają także program działania Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Prowadzony od dwudziestu lat program stypendialny pomaga zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miast i wsi rozwijać swoje zdolności i talenty, a tym samym odkrywać powołania otrzymane od Boga. Otrzymywana formacja w duchu papieskiego nauczania oraz doświadczenie wspólnoty stanowią nieodzowne wsparcie w niełatwej drodze ich realizacji. Informacje o budowie „żywego pomnika” św. Jana Pawła II można znaleźć na www.dzielo.pl .

2020-09-30 11:17

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

"Jan Paweł II - Papież dialogu" – wkrótce XIII Dzień Papieski

[ TEMATY ]

Dzień Papieski

Arturo Mari

Pan hasłem "Jan Paweł II - Papież dialogu" 13 października obchodzony będzie XIII Dzień Papieski. W całym kraju odbywać się będą dyskusje, koncerty i modlitwy, których głównym motywem będzie potrzeba dialogu. Przed kościołami, jak co roku, zbierane będą pieniądze na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” (FDNT), która finansuje stypendia dla zdolnej młodzieży z uboższych rodzin.

CZYTAJ DALEJ

Ona wskaże drogę

2021-08-31 12:08

Niedziela Ogólnopolska 36/2021, str. 26-27

[ TEMATY ]

Gietrzwałd

ARCHIWUM SANKTUARIUM

Są osoby, które zaczynają nowe życie od przyjścia do Matki. Gietrzwałd oddziałuje dziś na osoby uzależnione, poranione, zalęknione, identycznie jak w 1877 r. – mówi ks. Jarosław Klimczyk w 144. rocznicę objawień gietrzwałdzkich.

Pamiętam, jak wyjechałam na studia do Krakowa. Wtedy w każdy weekend wracałam do rodzinnego domu. Nawet gdy byłam chora, pociąg zawoził mnie do mamy. Tam się leczyłam, odpoczywałam. Zawsze tego czasu w domu było za mało. To samo czułam, gdy po raz pierwszy stanęłam w miejscu objawień Maryi w Gietrzwałdzie. Wydawało mi się, że znowu jestem w najbardziej bezpiecznym i ukochanym miejscu na świecie – mówi Agnieszka z Małopolski.

CZYTAJ DALEJ

Obóz godny polecenia

2021-09-18 00:03

Archiwum Obozu Studenckiego w Białym Dunajcu

38. edycja legendarnego Obozu Adaptacyjnego Duszpasterstw Akademickich Wrocławia i Opola w Białym Dunajcu już za nami. Jaki był tegoroczny wyjazd? Co zostawił w sercach młodych ludzi? – opowiadają uczestnicy.

Ela z D.A. Dominik: Przyjechałam na Obóz w Białym Dunajcu nie znając nikogo i przyznaję, że już pierwszego dnia chciałam stąd uciekać. Jednak Obóz stworzył dla mnie przestrzeń do poznania nowych ludzi i nawiązania bliskich relacji z osobami, które kierują się podobnymi wartościami. Dwa tygodnie wspólnego mieszkania, chodzenia po górach, integracji i oczywiście Eucharystii otworzyły mnie – największego introwertyka na ziemi – na relacje z drugim człowiekiem i za to jestem bardzo wdzięczna. Cieszę się, że mogłam tu przyjechać.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję