Reklama

Niedziela Legnicka

Modlitwa za przyszłe mamy

12 grudnia obchodziliśmy wspomnienie Matki Bożej z Guadalupe. Jest Ona Patronką życia poczętego.

Niedziela legnicka 52/2020, str. VIII

[ TEMATY ]

macierzyństwo

Jakub Zakrawacz

Modlitwie za przyszłe matki przewodniczyli duszpasterze parafii

Modlitwie za przyszłe matki przewodniczyli duszpasterze parafii

W tym dniu w parafii św. Joachima i Anny w Legnicy odprawiona została Msza św. w intencji życia poczętego. Na zakończenie specjalne błogosławieństwo otrzymały kobiety spodziewające się dziecka.

W intencji życia

Modlitwa w intencji życia w tej parafii trwa od wielu lat. Jak mówi proboszcz ks. Marian Zieja, w każdą pierwszą sobotę miesiąca zamawiana jest Msza św. w intencji ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Gromadzą się na niej również rodzice, którzy modlą się za swoje dzieci w Różańcu Rodziców. Każda Eucharystia kończy się modlitwą do Matki Bożej w intencji obrony życia, a także o łaskę nawrócenia dla wszystkich dopuszczających się grzechu aborcji.

Kosz róż

Reklama

Sobotnia modlitwa zgromadziła nie tylko wiernych, którzy zazwyczaj przychodzą na Mszę św., ale także przyszłe mamy, członków Odnowy w Duchu Świętym i członków Różańca Rodziców. Choć w kościele były tylko dwie panie w stanie błogosławionym, to kilkanaście kolejnych łączyło się ze wszystkimi duchowo, pozostając w swoich domach, ze względów bezpieczeństwa. O ich łączności w modlitwie przypominał kosz czerwonych róż, na których dołączone były kartki z ich imionami.

O szacunek dla życia

Ta modlitwa w kontekście wydarzeń na ulicach polskich miast, miała szczególne znaczenie. W homilii ks. Waldemar Wesołowski, który przewodniczył Mszy św., przypomniał najważniejsze fakty związane z objawieniami w Guadalupe. To właśnie w Meksyku Matka Boża, jako brzemienna, ukazała się indianinowi. Na tym miejscu powstała świątynia, która do dziś gromadzi największe rzesze czcicieli Maryi. Objawienie się Matki Jezusa położyło kres pogańskim kultom, podczas których składano tysiące ofiar z ludzi. Ukazanie się Matki Bożej umocniło wiarę w świętość życia, które jest najcenniejszym darem Boga. Podkreśliło także rolę i świętość rodziny.

Ukazanie się Matki Bożej w Guadalupe umocniło wiarę w świętość życia, które jest najcenniejszym darem Boga.

Kaznodzieja zaznaczył, że w dzisiejszym świecie, w którym popełnia się tak wiele aborcji, eutanazji, konieczne jest zwrócenie uwagi na fakt, że człowiek nie jest panem życia i śmierci. Przypomniał słowa papieża Jana Pawła II, który mówił, że naród, który zabija własne dzieci, nie ma przyszłości. Również papież Polak mówił, że jeśli naruszy się prawo człowieka do życia, godzi się w cały ład moralny.

Reklama

Ks. Waldemar przytoczył także wypowiedzi papieża Franciszka, który wielokrotnie apelował o szacunek dla życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Zwraca on uwagę m.in. na to, że nie da się pogodzić słusznej troski człowieka o ochronę środowiska, z jednoczesną zgodą na aborcję czy eutanazję.

Na zakończenie kapłan przypomniał scenę nawiedzenia św. Elżbiety, kiedy to brzemienna Maryja wnosi radość do domu przyszłej mamy Jana Chrzciciela. – Przyjęcie Maryi i Jezusa w naszych rodzinach i domach też niech będzie źródłem nadziei, radości i szczęścia – powiedział. Odmówiono modlitwę za wszystkie kobiety spodziewające się dziecka i udzielone zostało uroczyste błogosławieństwo.

2020-12-19 20:15

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Szkoła pokory

Macierzyństwo to wielka szkoła pokory, droga, do której nigdy nie będziemy wystarczająco przygotowane. I to – w tej pokorze – też trzeba zaakceptować.

Drzwi otworzyły się delikatnie, mała postać wślizgnęła się niemal bezszelestnie do pokoju. Wiedziałam, że jest poranek i że prawie śpię. Osoba przede mną stawała się coraz bardziej wyraźna i nagle cała jej delikatność zniknęła. Chłopiec rzucił się na mnie, prawie podeptał i krzyknął: „Mamusiu, muszę się przytulić! Mogę?”. „Oczywiście, synku” – odpowiedziałam. Teraz już coraz bardziej osadzona w rzeczywistości leżałam z dwójką moich dzieci – córeczka spała wtulona we mnie, synek leżał z drugiej strony, znów delikatny. Przez chwilę.

CZYTAJ DALEJ

Rosja: Nawalny pozostanie w areszcie do 15 lutego

2021-01-18 15:18

[ TEMATY ]

Rosja

PAP/EPA/SERGEI ILNITSKY

Rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny pozostanie w areszcie do 15 lutego - zdecydował w poniedziałek sąd. Jego posiedzenie odbyło się na komisariacie policji w Chimkach pod Moskwą, gdzie Nawalnego przewieziono po aresztowaniu w niedzielę na lotnisku Szeremietiewo.

O decyzji sądu poinformował jego adwokat Wadim Kobziew.

CZYTAJ DALEJ

Kandydaci na ławników poszukiwani

2021-01-19 12:29

[ TEMATY ]

sądownictwo

UM Warszawa

Adobe Stock

Trwa nabór uzupełniający kandydatów na ławników do sądów powszechnych w Warszawie na kadencję 2020-2023.

Ławnicy to przedstawiciele społeczeństwa w wymiarze sprawiedliwości. Mimo że nie mają oni zawodowego przygotowania, to ma równe prawa z sędziami i asesorami sądowymi. Udział obywateli w wydawaniu wyroków przez sąd gwarantuje art. 182 Konstytucji RP.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję