Reklama

Niedziela Częstochowska

Obecna i pomocna

Z przeprowadzonych rozmów wynika, że zyskaliśmy przynajmniej kilku nowych czytelników. Kolejne spotkanie w ramach „Niedzieli z Niedzielą”, tym razem w parafii Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Częstochowie, można więc uznać za udane.

Maseczki na twarzach nie przeszkodziły w doświadczeniu życzliwości proboszcza i otwartości parafian. W dobie pandemicznych obostrzeń takie spotkania cieszą podwójnie.

Pomoc i uzupełnienie

– Niedziela jest bardzo dobrym czasopismem, które uzupełnia naszą wiedzę, wiarę i miłość do Kościoła. Warto po nią sięgnąć, ponieważ są tam również piękne materiały o naszej archidiecezji. To jest potrzebne – podzielił się przemyśleniami Tomasz, Rycerz Kolumba, stały czytelnik. Jak dodaje, w tygodniku można znaleźć życiowe materiały. – Ich lektura pomaga rozwiązywać osobiste problemy, ponieważ krzyże dotykają wszystkich. Niedziela to też pomoc w modlitwie – podkreślił.

Zachęceni, zmobilizowani

Reklama

Kilka osób przyznało, że czyta Niedzielę rzadko, ale poczuły się zachęcone słowami redaktora naczelnego. – Chcę przeczytać artykuły, o których ksiądz mówił w kazaniu. Są z życia wzięte, więc na pewno bardzo ciekawe. Ksiądz mnie zmobilizował – stwierdziła Irena. – W mojej rodzinie czyta się Niedzielę. Ja sięgam po nią rzadko, ale od dzisiaj to się chyba zmieni. Jestem ciekawa tematu poruszanego w kazaniu – zaznaczyła Anna. Dlaczego Niedzielę kupiła kolejna Irena? – Po pierwsze dlatego, że jestem wierząca. Po drugie, namówił mnie ksiądz redaktor – odpowiedziała.

Sięgamy głębiej

W kazaniach ks. Jarosław Grabowski, redaktor naczelny, zwracał uwagę na znaczenie Niedzieli w procesie pogłębiania formacji osób wierzących i przezwyciężania ignorancji, zniechęcenia, obojętności oraz powierzchowności na drodze wiary. – Wiara nie może być przeżywana tylko subiektywnie i uczuciowo. Ona wymaga bycia świadomym. Wiara niesie również treść i my chcemy ją zgłębiać na łamach Niedzieli. Chcemy wam pomóc w byciu autentycznymi świadkami Chrystusa – podkreślił.

Druk zobowiązuje

Ksiądz Grabowski zauważył, że tygodnik dostarcza również wiarygodne argumenty do dyskusji o Kościele, które będzie można wykorzystać np. w konfrontacji sąsiedzkiej czy w miejscu pracy. – Słowo drukowane to słowo sprawdzone – zapewnił. Duchowny zachęcał wiernych do kontaktu z redakcją. – Tematy tworzymy dzięki czytelnikom. Chcemy być wam bliscy – przyznał i dodał, że Niedziela chce pomagać w rozwiązywaniu problemów, które przynosi samo życie.

Widziane od środka

Reklama

Redaktor naczelny zwrócił uwagę, że tygodnik przedstawia widziany od wewnątrz obraz Kościoła, który tworzą parafie. – Chcemy pisać również o tym, co dzieje się na gruncie lokalnym, osiedlowym, tak jak w waszej parafii. Chcemy być blisko ludzi, którzy praktykują wiarę i pomagać w tym przez cotygodniową obecność w waszym kościele – zapewnił ks. Grabowski.

Misję mediów katolickich wymownie określił ks. Zbigniew Jeż, proboszcz parafii: – Mają łaskę uzdrawiania nas z naleciałości narzucanych przez świat. Są one łatwo dostępnym, jednym z widocznych i namacalnych sposobów działania Ducha Świętego i łaski Bożej.

Materiał wideo z wydarzenia jest dostępny na: www.tv.niedziela.pl

2021-02-10 08:10

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie autorskie z ks. Arkadiuszem Paśnikiem 21 lutego 2020 r. w Rzeszowie

[ TEMATY ]

książka

Rzeszów

spotkanie autorskie

ks. Arkadiusz Paśnik

Księgarnia Świętego Pawła

Zapraszamy na spotkanie autorskie z twórcą bestsellerowej „Obietnicy” oraz takich tytułów, jak: „Znamię”, „Lęk”, „Dar”, „Miłość”, a także najnowszej publikacji, zatytułowanej „Życie”.

Gość spotkania – ks. Arkadiusz Paśnik to proboszcz lubelskiej parafii pw. św. Michała Archanioła, niezwykły kapłan i utalentowany pisarz.

W twórczości bazuje na prawdziwych doświadczeniach swojej rodziny oraz ludzi, których spotyka w trakcie posługi. I to właśnie w prawdzie z nich płynącej, szczerości, nieukrywaniu niewygodnych, najbardziej intymnych faktów tkwi sukces tytułów firmowanych jego nazwiskiem.

Podziel się cytatem
Co ważne w jego publikacjach – mimo przemycania elementów duchowych – nie ma niepotrzebnego taniego moralizatorstwa i kaznodziejstwa. Za to są uniwersalizm i prawda oraz hołd złożony Panu Bogu, który rysuje ścieżki naszego życia.

CZYTAJ DALEJ

Jesteśmy dziećmi wieczności

Niedziela Ogólnopolska 31/2018, str. 32-33

[ TEMATY ]

homilia

Wikipedia

Gerbrand van den Eeckhout, „Jezus głosi nad jeziorem Genezaret” (XVII wiek)

Gerbrand van den Eeckhout, „Jezus głosi nad jeziorem Genezaret” (XVII wiek)

Żeby żyć, trzeba jeść. To oczywiste. Ale czy życie bierze się z tego, co się zje? Życie daje Bóg, nie rodzice. Rodzice to życie przekażą lub tego nie zrobią. Bóg jest życiem – mieć Dawcę życia w sobie, trwać w jedności z Bogiem to żyć pełnią życia niezależnie od tego, co i ile się zje. Dowodem jest Marta Robin, która przez 51 lat nie jadła i nie piła, a jedynym jej pokarmem była konsekrowana Hostia. O takim pokarmie danym od Boga mówi pierwsze czytanie. Prawdziwe są również słowa: „Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych”.

CZYTAJ DALEJ

5 cytatów - Ks. Wyszyński we wspomnieniach powstańców warszawskich

2021-08-01 09:04

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

kard. Wyszyński

AFSK

Ks. Prymas Wyszyński z Matką Elżbietą Czacka i Marią Okońską w Laskach

Ks. Prymas Wyszyński z Matką Elżbietą Czacka i Marią Okońską w Laskach

"Ks. Wyszyński zarządzał modlitwy, żeby lekarz wrócił. Niemcy nam go zwolnili" - Prymas Tysiąclecia w okresie Powstania Warszawskiego.

Kapelan Armii Krajowej w Grupie "Kampinos", pseudonim "Radwan III", szpital powstańczy w Laskach - to podstawowe fakty o posłudze wówczas księdza profesora Stefana Wyszyńskiego podczas Powstania Warszawskiego. "Szczupły, wysoki (...) nasz prymas, tylko myśmy tego nie wiedzieli" - tak ks. Wyszyńskiego zapamiętali uczestnicy zrywu stolicy z 1944 roku. Cytaty pochodzą z Archiwum Historii Mówionej Muzeum Powstania Warszawskiego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję