Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Pokojowa walka

Zadaniem chrześcijan, według kard. Mauro Piacenzy, prefekta Kongregacji ds. Duchowieństwa, jest przywracanie ładu w rzeczywistościach nieuporządkowanych. Jedną z form jego przywracania jest adoracja Najświętszego Sakramentu.

Niedziela zamojsko-lubaczowska 9/2021, str. II

[ TEMATY ]

adoracja

Kaplica Wieczystej Adoracji

Ks. Daniel Wójcik

Adoracja w Grabowcu trwa od 2 lat

Adoracja w Grabowcu trwa od 2 lat

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Prawdziwa obecność Jezusa Chrystusa w sakramencie Eucharystii daje nam w Kościele możliwość pokojowej walki, w którą może włączyć się każdy wierzący. Wiele parafii na świecie i w Polsce umożliwia adorację Najświętszego Sakramentu w konkretnych godzinach. Ponadto jest również obecna w Kościele idea, która coraz odważniej jest podejmowana we wspólnotach lokalnych, również w Polsce. Chodzi o ideę wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu, polegającą na nieustannym trwaniu przy Eucharystycznym Jezusie w dzień i w nocy.

Czas przygotowania

Parafią, która w diecezji podjęła taką adorację jest parafia św. Mikołaja w Grabowcu. W tym roku, w lutym przeżywa 2. rocznicę wieczystej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Jednocześnie rozpoczyna 10. rocznicę adoracji. Myśl, aby rozpocząć adorację wieczystą została podjęta w 2012 r. przez ks. Zygmunta Żółkiewskiego, obecnego proboszcza. Codziennie, o godz. 8 (po Mszach św. porannych) wystawiano do adoracji Jezusa Eucharystycznego. Adoracja trwała do godz. 15 i kończyła się Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Jednocześnie, przez te lata (2012-18) podczas wystawienia Pana Jezusa zawsze była obecna adorująca osoba. Jezus nigdy nie był sam. „Dyżury” przed Najświętszym Sakramentem trwały po godzinie dziennie i podejmowały je chętne osoby w trybie tygodniowym.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Owoce adoracji

6 lat adoracji czasowej pozwoliły stworzyć grunt pod próbę wprowadzenia wieczystej adoracji Pana Jezusa. Udało się zrealizować tę myśl na początku 2019 r. Duchowym wprowadzeniem w tę inicjatywę były adwentowe rekolekcje eucharystyczne prowadzone przez ks. Dominka Samulaka, ojca duchownego seminarium diecezji. Podczas nich wskazywał on na wartość adoracji w dzisiejszym świecie oraz owoce, jakie płyną z takiej modlitwy. Po zakończeniu rekolekcji, wraz z początkiem nowego roku, między innymi podczas wizyty kolędowej, ówcześni duszpasterze oraz wierni tworzyli harmonogram obecności przy Jezusie Eucharystycznym. 10 lutego 2019 r. wystawiono w monstrancji Pana Jezusa w wydzielonej, bocznej kaplicy kościoła parafialnego. Od tego momentu adoracja trwa nieprzerwanie od 2 lat.

Jeżeli wierzymy w realną obecność Jezusa w białej Hostii, to pokojowa walka przed Jego obliczem wydaje się jak najbardziej uzasadniona.

Podziel się cytatem

Nie żałować czasu

Jeżeli wierzymy w realną obecność Jezusa w białej Hostii, to pokojowa walka przed Jego obliczem wydaje się jak najbardziej uzasadniona. Podejmowanie wysiłku, aby scalać na nowo, często anonimowe wspólnoty parafialne, jest dzisiaj potrzebne. Bardzo ważne miejsce w tym procesie ma wspólna modlitwa całej parafii przed Najświętszym Sakramentem w intencjach odnowy Kościoła Chrystusowego.

2021-02-23 11:33

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kaplica Wieczystej Adoracji w Goleniowie

Otwarcie i poświęcenie Kaplicy Wieczystej Adoracji było najważniejszym wydarzeniem uroczystości odpustowych w największej goleniowskiej parafii

Swoje patronalne święto parafia ta obchodziła 25 listopada w liturgiczne wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, która od wieków świątyni w centrum miasta patronuje.
CZYTAJ DALEJ

Rośnie tragiczny bilans ofiar trzęsienia ziemi na Filipinach

2026-06-08 21:55

[ TEMATY ]

trzęsienie ziemi

Vatican News

Potężne trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,8, które nawiedziło wczesnym rankiem 8 czerwca 2026 r. wyspę Mindanao na południu Filipiny, spowodowało wiele ofiar. Według najnowszych danych władz zginęły co najmniej 32 osoby, a ponad 134 zostały ranne. Największe zniszczenia odnotowano w regionie Soccsksargen oraz w prowincji Davao Occidental.

Wstrząs, którego epicentrum znajdowało się na morzu u południowych wybrzeży kraju, doprowadził do zawalenia się wielu budynków, uszkodzeń infrastruktury oraz przerw w dostawach energii elektrycznej na dotkniętych terenach.
CZYTAJ DALEJ

Jubileuszowe „Genesis” pod Bramą Rybą

2026-06-09 15:54

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Joanna Popławska

30. Spotkanie Młodych Lednica 2000

30. Spotkanie Młodych Lednica 2000

Około 20 tysięcy młodych z Polski i zagranicy uczestniczyło w jubileuszowym 30. Spotkaniu Młodych Lednica 2000. Tegoroczne wydarzenie odbywało się pod hasłem „Genesis”, nawiązującym do początku, chrzcielnych korzeni wiary i nowego początku, który Bóg daje każdemu człowiekowi.

Mszy św. sprawowanej pod Bramą Rybą przewodniczył Prymas Polski abp Wojciech Polak, homilię wygłosił bp Grzegorz Suchodolski, przewodniczący Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży. Archidiecezję Łódzką reprezentował bp Zbigniew Wołkowicz.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję