Reklama

Niedziela Legnicka

Świeradów Zdrój

Izerska Droga Krzyżowa

W Górach Izerskich powstała niezwykła Droga Krzyżowa.

2021-04-14 07:27

Niedziela legnicka 16/2021, str. III

Archiwum parafii

Wykonawcą stacji jest artysta Maciej Wokan

Wykonawcą stacji jest artysta Maciej Wokan

Wyznacza ją 14 płaskorzeźb, zamontowanych na głazach wzdłuż turystycznego szlaku, prowadzącego na szczyt Sępiej Góry.

Reklama

– Na leśnych głazach zostały umieszczone symbole Męki Pańskiej, wykonane przez artystę Macieja Wokana ze Szklarskiej Poręby. Jego prace, dzieła już od lat oznaczają ważne miejsca w Karkonoszach – mówi ks. Mariusz Szymański, proboszcz parafii św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Świeradowie Zdroju. – Golgota Izerska to czterokilometrowa, leśna trasa, z dość łagodnym podejściem, bo różnica poziomów między pierwszą, a ostatnią stacją wynosi ok. 400 metrów. Można więc tą trasę nazwać trasą spacerową, przygotowaną do refleksji, przemyśleń i modlitwy.

Niestety, ze względu na tegoroczne obostrzenia związane ze wzrostem zachorowań, odwołane zostało planowane na Wielki Piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które miało odbyć się na tej nowej trasie. Nie mniej jednak, duszpasterze zachęcali wiernych do podjęcia rozważań i odprawienia tego nabożeństwa w sposób indywidualny.

Pomysł powstania takiej trasy Drogi Krzyżowej zrodził się już w okresie wakacji. Potem nastąpiło uszczegółowienie planów i obecnie – etap realizacji. Jest ona swoistym upamiętnieniem obecnego czasu pandemicznego.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

#NiezbędnikMaryjny: odnajdź z nami drogę do Maryi!

2021-04-29 21:00

[ TEMATY ]

#NiezbędnikMaryjny

Karol Porwich/Niedziela

Maj to miesiąc szczególny, nie tylko ze względu na coraz cieplejsze dni i pięknie śpiewające ptaki. Maj to w Kościele miesiąc poświęcony Matce Bożej. Portal „Niedzieli” na ten wyjątkowy czas przygotował specjalny ewangelizacyjny projekt pt. #NiezbędnikMaryjny.

Pragniemy wspólnie z Wami każdego kolejnego dnia w maju odnajdywać drogę do Maryi. W naszym specjalnym internetowym kalendarzu znajdziecie co dzień nowe materiały przybliżające osobę Rodzicielki Jezusa.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: modlitwa za kierowców i wsparcie misji

2021-05-08 17:33

[ TEMATY ]

misje

Jasna Góra

kierowcy

Karol Porwich/Niedziela

Z modlitwą o bezpieczną jazdę, roztropność, wzajemny szacunek, o trzeźwość dla kierujących pojazdami i za poszkodowanych w wypadkach drogowych na Jasną Górę przybyła XX pielgrzymka kierowców.

W darze zostały przekazane symboliczne czeki na zakup wózków inwalidzkich, o które prosili polscy misjonarze posługujący wśród najuboższych w różnych częściach świata.

CZYTAJ DALEJ

Św. Józefie... sługo Tabernakulum Pańskiego

2021-05-08 21:30

[ TEMATY ]

św. Józef

nabożeństwo majowe

#NiezbędnikMaryjny

Graziako

W homilii z Livorno 19 marca 1982 roku Jan Paweł II mówił, że wiara Św. Józefa „jest najbardziej podobna do doskonałej wiary Maryi z Nazaretu. Oboje, Maryja i Józef, są zjednoczeni z tą cudowną więzią.[…] Okazuje się sługą Tabernakulum, które Bóg wybrał dla siebie na ziemi, aby ostatecznie wypełnić dzieło zbawienia.”

Maryja jest na swój sposób tabernakulum w którym przebywał Bóg. Tak jak jest obecny w naszych Kościołach. Stanowiła miejsce Jego świętej obecności, tak jak w świątyni jerozolimskiej Święte Świętych – miejsce gdzie przebywała chwała Boża i gdzie mógł wejść arcykapłan raz do roku.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję