Reklama

Niedziela Podlaska

W intencji motocyklistów

W malowniczych okolicach doliny Liwca, w Łochowie, Mszą św. zainaugurowano V sezon motocyklowy.

Niedziela podlaska 22/2021, str. I

[ TEMATY ]

sezon motocyklowy

motocykliści

Fb Mad Moose FG Łochów – klub motocyklowy

Motocykliści licznie stawili się w Łochowie

Motocykliści licznie stawili się w Łochowie

Sympatycy jazdy jednośladami zrzeszeni w klubie FG Mad Moose po raz kolejny zostali gospodarzami imponującej imprezy, która, oprócz mieszkańców miasta i gminy, przyciągnęła wielu członków zaprzyjaźnionych klubów.

Błogosławiono motocyklistom

W ramach Kongresu Polskich Klubów Motocyklowych na łochowskich błoniach 16 maja poza gospodarzami zjawili się licznie przedstawiciele klubów: Road Runners MC, Poland 1%, Steel Roses MC Poland, Gryf MC Poland, Bears Riders FG, Cobra FG, Ludzie Chaosu FG, Motoklub Armaty FG, Boanerges, Girls Riders, Gas Riders, God’s Guards, Black Diamonds i wielu prywatnych miłośników motocykli, czterokołowców i innych maszyn, niezrzeszonych w żadnej grupie. Tradycyjnie już od kilku lat inicjatywa rozwija się przy współpracy z parafią Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Łochowie.

Reklama

Ksiądz Michał Siduniak, wikariusz parafii, odprawił Mszę św. w intencji motocyklistów i ich rodzin, nie zabrakło modlitwy za druhów i braci, których już z nami nie ma. Przy ołtarzu w strojach klubowych stanęli bracia z łochowskiego Mad Moose, a pod ołtarzem tradycyjnie złożono kaski. Oprawę muzyczną podczas Liturgii zapewniła parafialna schola młodzieżowa.

Pasja łączy pokolenia

Zebranych powitał Daniel Grądzki, prezydent FG Mad Moose. Wybrzmiało wiele ciepłych i budujących słów ze strony organizatorów i gości. Po modlitwie i poświęceniu motocykliści udali się na wspólną paradę po Łochowie, której przyglądało się wielu mieszkańców miasta. Na błoniach Folwarku i Pałacu Łochów czekała na wszystkich gorąca kiełbaska. Pogoda na czas spotkania dopisała. Dopiero później dała o sobie znać deszczowa, majowa aura. Frekwencja, zarówno wśród mieszkańców miasta, jak też motocyklistów była wysoka. Wśród licznych przedstawicieli klubów motocyklowych obecny był również Robert Gołaszewski, burmistrz Łochowa. Uczestnicy spotkania wsparli ofiarami budowę nowego ołtarza parafialnego w Łochowie.

Była to jedna z pierwszych imprez, którą można było zorganizować z racji luzowania obostrzeń sanitarnych. Warto podkreślić, że w minionym roku ze względu na pandemię impreza nie mogła się odbyć. Tym bardziej należy docenić chęć i upór organizatorów, którzy już raz w tym roku zmieniali termin spotkania, aby na nowo wrócić do wspólnego otwarcia sezonu motocyklowego oraz z nadzieją i modlitwą czekać na powrót do pełnej normalności. Cieszy fakt, że wśród motocyklistów można było zauważyć kolejne pokolenia rodzin, które swoją pasją zarażają młodych ludzi, jednocześnie ucząc odpowiedzialnej i chrześcijańskiej postawy użytkownika na drodze. Niech Bóg błogosławi motocyklistom!

2021-05-26 08:04

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zakończenie sezonu motocyklowego w Zawierciu

[ TEMATY ]

sezon motocyklowy

motocykliści

Paweł Kmiecik

W sobotę 14 października w Zawierciu rozpoczęło się dwudniowe wydarzenie na zakończenie sezonu motocyklowego. W jego ramach odbyła się Msza św. dla motocyklistów w parafii pw. św. Apostołów Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu oraz poświęcenie maszyn.

Motocykliści biorący udział w zakończeniu spotkali się na koronie stadionu OSiR-u przy ul. Leśnej, skąd przejechali na teren zawierciańskiej Bazyliki mniejszej. Mszy św., w której uczestniczyło około 200 motocyklistów, przewodniczył i homilię wygłosił ks. Andrzej Witek.

CZYTAJ DALEJ

Bp Bronakowski: Naród, który rozpija własne dzieci, jest pozbawiony przyszłości

2021-07-29 19:42

[ TEMATY ]

naród

przyszłość

piwo

Eliza Bartkiewicz / BP KEP

Bp Tadeusz Bronakowski

Bp Tadeusz Bronakowski

Naród, który rozpija własne dzieci, jest pozbawiony przyszłości – przestrzega bp Tadeusz Bronakowski komentując dla KAI ogłoszony wczoraj raport Instytutu Jagiellońskiego “Polska zalana piwem”. “Od wielu lat protestujemy przed pobłażliwym, nieodpowiedzialnym i niewrażliwym na konsekwencje, traktowaniem piwa, jako zwykłego napoju” – zaznaczył przewodniczący Przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

Bp Bronakowski przypomniał, że kierowany przez niego Zespół od wielu lat sprzeciwia się tym zmianom w prawie, które niosą wiele negatywnych konsekwencji dla społeczeństwa borykającego się z problemami uzależnień. “Do tych najważniejszych zmian należy zaliczyć zwiększanie promocji, reklama piwa i ściślejsze powiązanie alkoholu ze sferą wypoczynku oraz sportu i rekreacji” – zaznacza duchowny. Dodaje, że jest to szczególnie niebezpieczne dla młodych ludzi, którzy są najczęstszymi i najliczniejszymi odbiorcami reklam i uczestnikami imprez masowych, w tym sportowych.

CZYTAJ DALEJ

Portugalia/Hiszpania: media przypominają o akcie męczeństwa o. Kolbego

2021-07-30 20:40

[ TEMATY ]

Hiszpania

Portugalia

o. Maksymilian Kolbe

Mat.prasowy

Portugalskie i hiszpańskie media katolickie przypominają o 80. rocznicy ofiarowania przez o. Maksymiliana Marię Kolbego swego życia za współwięźnia Franciszka Gajowniczka, skazanego na karę śmierci w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau.

Odnotowują, że polski franciszkanin stał się jednym z największych świętych XX wieku poprzez ofiarę ze swojego życia. Przypominają, że od czasu pontyfikatu św. Jana Pawła II cela śmierci w bloku 11, w której 14 sierpnia 1941 r. o. Kolbe został zabity zastrzykiem fenolu, była odwiedzana przez następców pochodzącego z Polski papieża: Benedykta XVI oraz Franciszka.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję