Reklama

Niedziela Legnicka

Spotkanie rodzin

„Radość Miłości” – to hasło przyświecało spotkaniu rodzin, które odbyło się 15 maja w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Lubinie.

Niedziela legnicka 22/2021, str. V

[ TEMATY ]

Święto rodziny

Monika Łukaszów/Niedziela

Żony otrzymały czerwone róże

Żony otrzymały czerwone róże

Małżeństwa z Lubina i okolic spotkały się, by przybliżyć sobie tekst papieskiego dokumentu Amoris Laetitia. – Świętujmy razem Rok Rodziny – Amoris Laetitia, ogłoszony przez papieża Franciszka. Włączając się w jego obchody w diecezji, chcemy razem modlić się za małżeństwa i cieszyć się darem bycia wspólnotą – mówi Agata Szymkowiak, dyrektor Lubińskiej Poradni Rodzinnej.

To spotkanie jest pierwsze z cyklu spotkań poświęconych rodzinie, które zaplanowano na cały rok. Odbywać się one będą w różnych miejscach diecezji i poświęcone będą m.in. rodzicom, dziadkom, teściom, a także rodzinom pragnącym potomstwa.

Dzień Rodzin

– 15 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodzin. Dlatego chciałem powitać w parafii wszystkie rodziny. Te z naszej parafii, ale także i tych, którzy dziś razem z nami chcą uwielbiać dobrego Boga i prosić, aby nieustannie błogosławił i umacniał nasze rodziny. Abyśmy potrafili to powołanie, jakim zostaliśmy obdarzeni, jak najlepiej zrealizować – mówił ks. Piotr Zawadka, proboszcz parafii.

Proście...

Homilię wygłosił ks. Tomasz Ślazy, diecezjalny moderator Domowego Kościoła, który mówił m.in. o potrzebie wspólnego słuchania słowa Bożego przez małżonków.

– Dziś, kiedy będziecie podchodzić do kapłana, a on zwiąże wam ręce stułą i pobłogosławi, to gest Boga, który was motywuje. Bo przyjdzie niejedna trudność, ciemność, niejedna słabość, a czasem przyjdzie samotność. Ale już dzisiaj doznajecie umocnienia, bo to On będzie z wami. Jeśli zapomnicie o Nim, to będziecie sami. Łatwo to wszystko zagubić, stracić czy zepsuć. Drodzy małżonkowie, mówię wam: „proście o cokolwiek chcecie w imię Moje, a Ojciec wasz da wam” – jest niezwykła odwaga w tym, co mówi Chrystus. Gdyby to było takie proste… ale doskonale wiecie, że nie jest. Gdyby to było takie proste, jakże byłoby lekko. Tymczasem Bóg chce, byśmy starali się, nie odpuszczali i potrzebuje tego poświęcenia, bez względu na to, jaki macie staż małżeński, jakie jest codzienne zmartwienie.

Reklama

Odnowienie przyrzeczeń

W ramach spotkania małżonkowie modlili się w intencji wszystkich małżeństw diecezji, a także odnowili przyrzeczenia. Każda z obecnych w świątyni par, podobnie jak to było w dniu ślubu, stanęła naprzeciw siebie, trzymając się za ręce i powtarzała słowa kapłana. Otrzymali też specjalne indywidualne błogosławieństwo, natomiast mężowie na pamiątkę tego spotkania wręczyli swoim małżonkom czerwone róże.

Na zakończenie odbyło się nabożeństwo w intencji świętości małżeństw, podczas którego wszystkie rodziny zawierzono św. Józefowi.

Organizatorami spotkania były Specjalistyczna Poradnia Rodzinna św. Joanny Beretty Molli wraz ze Stowarzyszeniem PAX, działającym przy parafii św. Maksymiliana Kolbego w Lubinie.

2021-05-26 08:04

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Diecezjalne Święto Rodziny w Jemielnicy

[ TEMATY ]

rodzina

Święto rodziny

Parafia Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy

Biskup Andrzej Czaja, ordynariusz opolski przewodniczył Mszy św. w kościele Wniebowzięcia NMP z okazji Diecezjalnego Święta Rodziny.

Eucharystię koncelebrowali biskupi pomocniczy diecezji opolskiej – Paweł Stobrawa i Rudolf Pierskała.

CZYTAJ DALEJ

Prymas Polski: Kościół musi być blisko ludzi, blisko ich spraw

2022-09-26 18:25

[ TEMATY ]

abp Wojciech Polak

Karol Porwich/Niedziela

Abp Wojciech Polak

Abp Wojciech Polak

„Kościół nie może ograniczać się do samego siebie. Musi iść odważnie i dawać świadectwo, musi być blisko ludzi i ich codziennych spraw, blisko trosk i radości, cierpień i nadziei” – powiedział w Damasławku (archidiecezja gnieźnieńska) Prymas Polski abp Wojciech Polak.

Metropolita gnieźnieński wspólnie z miejscową wspólnotą dziękował w niedzielę 25 września za stulecie damasławskiej parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika. W homilii, przywołując nauczanie papieża Franciszka, kilkakrotnie podkreślił wspólnotowy wymiar parafii, która by nie stać się „strukturą ociężałą i zamkniętą w sobie, odseparowaną od ludzi i skupioną na wybranej grupie zapatrzonych w siebie osób” musi stale się odnawiać, otwierać i być blisko ludzi i ich spraw.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: DOBRY PASTERZ – „lustro” tegorocznych rekolekcji dla kapłanów Archidiecezji Łódzkiej

2022-09-26 17:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

Już po raz szósty - w dniach od 26 – 28 września br. o godz. 20:00 w łódzkiej bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki - odbędą się trzy wieczory ze Słowem Bożym – Rekolekcje Kapłańskie 2022, które poprowadzi ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję