Reklama

Pod skrzydłami Caritas

W ośrodku Caritas w Bojanowie zorganizowano letni wypoczynek dla ubogich rodzin.

Niedziela sandomierska 30/2021, str. I

Caritas diecezjalna

Młodzi ludzie uwielbiają ze sobą przebywać

Młodzi ludzie uwielbiają ze sobą przebywać

Caritas Diecezji Sandomierskiej kolejny rok z rzędu zorganizowała wypoczynek letni połączony z turnusem terapeutycznym dla 79 osób, które borykają się z trudnościami nie tylko finansowymi, ale również doświadczyły traumatycznych przeżyć w swoich rodzinach. – Uczestnicy rodzinnych turnusów terapeutycznych to podopieczni Okręgowego Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Stalowej Woli, prowadzonego przez Caritas naszej diecezji. W pierwszym turnusie uczestniczyło 21 rodzin. Nierzadko są to osoby z trudnymi, głęboko traumatycznymi doświadczeniami – mówił ks. Bogusław Pitucha, dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej.

W czasie pobytu w ośrodku Caritas w Bojanowie uczestnicy biorą udział w Programie Wspierania Rodziny, który zakłada pracę nad poprawą komunikacji w rodzinie, wzmocnieniem więzi, umiejętności wychowawczych rodziców oraz relacji pomiędzy członkami rodziny. Jak podkreślał dyrektor Caritas, wypoczynek połączony jest z terapią oraz odkrywaniem nowych miejsc po to, aby rodziny mogły choć na chwilę zapomnieć o traumatycznych przeżyciach.

– Szeroko rozumiana terapia i psychoedukacja jest najistotniejszym elementem turnusów, ale wakacje to przede wszystkim czas wypoczynku, zwiedzania i wspólnej zabawy. Zadbaliśmy o to, żeby rodziny miały okazję do odkrywania nowych miejsc, integracji i wspólnego przeżycia miłych chwil. Planowane są całodniowe wyjazdy do Krainy Iluzji i Magicznych Ogrodów, gdzie odbędzie się wspólne piknikowanie, plener malarski, rodzinne kalambury i wiele innych atrakcji, z których każdy uczestnik i każda rodzina będzie mogła wybrać coś dla siebie – podkreślił ks. Bogusław Pitucha.

Przez cały czas dzieci mają zapewnioną opiekę medyczną, pedagogiczną wykwalifikowanej kadry opiekunów oraz bardzo dobre warunki mieszkaniowe. Podczas pobytu w Bojanowie również rodzice mogą skorzystać z indywidualnych konsultacji psychologicznych i pedagogicznych.

2021-07-20 10:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Co się wydarzy w archidiecezji wrocławskiej w dniach 26-27 listopada 2022 r.?

2022-11-25 20:46

Adobe Stock

W najbliższy weekend zaplanowanych jest wiele interesujących wydarzeń. W jednym artykule postaramy się umieścić informację o spotkaniach z terenu archidiecezji wrocławskiej (26-27 listopada 2022)

Jeśli jest wydarzenie, o którym nie wspomnieliśmy - prosimy, aby nas informować na maila: wroclaw@niedziela.pl

CZYTAJ DALEJ

Świdnica. Bp Adam Bałabuch - Kościół nie jest zamknięty na nikogo

2022-11-26 17:45

[ TEMATY ]

adwent

bp Adam Bałabuch

ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Bp Adam Bałabuch poświęcił wieniec adwentowy

Bp Adam Bałabuch poświęcił wieniec adwentowy

- Wielość grzechów popełnianych przez ludzi Kościoła zdaje się zaprzeczać prawdzie, że jest on święty – mówił bp Adam Bałabuch podczas uroczystych Nieszporów rozpoczynających nowy rok liturgiczny i duszpasterski.

Przewodniczący wieczornej liturgii, biskup pomocniczy diecezji świdnickiej, w sobotę 26 listopada pobłogosławił wieniec, przypominając, że jesteśmy ludźmi oczekiwania.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję