Reklama

Nieznane oblicze kardynała

Tuż przed beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego zachęcamy do lektury książek poświęconych postaci wielkiego prymasa.

Im głębiej się zanurzamy, tym większy skarb możemy odkryć – zgodnie z tą zasadą ks. Jerzy Jastrzębski swoją najnowszą publikacją zaprasza nas do zgłębiania nieznanego oblicza Prymasa Tysiąclecia. Publikacja ta jest kolejną próbą dotarcia do sedna nauczania i osobowości wielkiego Polaka.

Autor od ponad 20 lat promuje postać kard. Wyszyńskiego oraz jego nauczanie w Polsce i za granicą. Poświęcił mu kilka publikacji, prowadzi także rekolekcje inspirowane jego pismami. Bł. Stefan Wyszyński. Prymas do odkrycia to książka intrygująca, skierowana do ludzi, którzy dotąd nie poznali przesłania Prymasa Tysiąclecia, dla których Wyszyński pozostaje jedynie historycznym wspomnieniem znanym z obrazka beatyfikacyjnego.

Podróż, w którą zaprasza nas ks. Jastrzębski, jest wyprawą w głąb duchowej spuścizny kard. Wyszyńskiego. Autor odkrywa przed nami niezwykłe historie z życia prymasa. Prowadzona przez niego narracja, dobór środków wyrazu i układ treści pozwalają lepiej poznać sposób myślenia Wyszyńskiego o Bogu, ludziach i świecie. Swoją publikacją ks. Jastrzębski ukazuje, jak pasjonującą postacią był błogosławiony kardynał oraz jakie głębokie i uniwersalne przesłanie nam pozostawił.

Niech zachętą do lektury staną się słowa autora skierowane do czytelników: „Zapraszam cię do pasjonującej lektury, dzięki której możesz wyruszyć w pełną niezwykłych tajemnic podróż. Nie obawiaj się. Nie musisz kupować żadnego biletu. Nie musisz pakować żadnej walizki. Nie musisz przechodzić żadnej odprawy paszportowej. Nie musisz mieć negatywnego wyniku testu na COVID-19. Po prostu zwyczajnie zacznij czytać książkę...” – i odkrywaj nieznane oblicze Prymasa Tysiąclecia.

Bł. Stefan Wyszyński. Prymas do odkrycia
Ks. Jerzy Jastrzębski
Wydawca: Esprit
Liczba stron: 248

2021-08-24 12:39

Ocena: +12 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rzym: zmarł kardynał Richard Kuuia Baawobr

2022-11-28 08:20

[ TEMATY ]

kardynałowie

Grzegorz Gałązka

Po przewiezieniu o godz. 17.45 kardynała Richarda Kuuia Baawobr karetką z Generalatu do Policlinico Gemelli otrzymaliśmy smutną wiadomość o jego śmierci o godz. 18.25 poinformował w niedzielę 27 września generalat Zgromadzenia Misji Afryki.

Richard Kuuia Baawobr urodził się 21 czerwca 1959 r. w Nandom w północnej Ghanie. W 1979 r. wstąpił do ojców białych (Zgromadzenia Misji Afryki). Nowicjat odbył we Fryburgu w Szwajcarii. Studiował teologię w instytucie swego zgromadzenia w Totteridge koło Londynu. W 1987 r. przyjął święcenia kapłańskie jako duchowny diecezji Wa. Wyjechał jako misjonarz do Demokratycznej Republiki Konga, gdzie pracował w Livulu w archidiecezji Kinszasa. Od 1991 r. studiował egzegezę biblijną w Rzymie, a także odbył formację z duchowści ignacjańskiej u jezuitów we Francji. W latach 1996-1999 był mistrzem nowicjatu w Kahangala w Tanzanii, a od 1999 r. pracował w seminarium w Tuluzie. W 2004 r. obronił doktorat z nauk biblijnych i został wybrany asystentem generalnym swego zgromadzenia. Od 2010 r. był – jako pierwszy Afrykanin w historii – przełożonym generalnym ojców białych. W 2016 r. papież Franciszek mianował go biskupem diecezji Wau, a 27 sierpnia b.r. włączył do Kolegium Kardynalskiego.

CZYTAJ DALEJ

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Czas dla kobiet [Zaproszenie]

2022-11-28 19:58

Magdalena Pijewska/Archiwum Niedzieli

Czas kobiet dla kobiet nadchodzi. To już 10 grudnia u sióstr elżbietanek adwentowy dzień skupienia, na który są zaproszone wszystkie panie (te młodsze i starsze).

Ideę dnia skupienia zdradza na łamach „Niedzieli Wrocławskiej” s. Maria Czepiel CSSE. - Taki czas dla kobiet jest potrzebny samym paniom, ale także Kościołowi. Czas między nami kobietami, ale i z Jezusem, po to, abyśmy odkryły, jak jesteśmy piękne wewnętrznie i z pragnieniem, aby to nasze bogactwo stało się udziałem całego Kościoła - mówi s. Maria i dodaje: - Pan Bóg pragnie odnowy Kościoła, tak jak to uczynił od początku Jego istnienia, czyniąc kobiety zwiastunkami Jego Zmartwychwstania.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję