Reklama

Niedziela Legnicka

Legnica

Mobilny konfesjonał zaparkował w mieście

25-letni mercedes, który został przerobiony na konfesjonał, należy do Fundacji „SMS z Nieba”.

Niedziela legnicka 40/2021, str. II

[ TEMATY ]

rekolekcje

SMS z Nieba

Ks. Piotr Nowosielski/Niedziela

Rekolekcjoniście towarzyszył proboszcz parafii ks. Wiesław Walendzik (z prawej)

Rekolekcjoniście towarzyszył proboszcz parafii ks. Wiesław Walendzik (z prawej)

Od 15 do 18 września to specjalnie oznakowane auto można było zobaczyć od godz. 13 do 14 przed budynkiem legnickiego ZUS, potem na parkingu jednego z hipermarketów, czy też w centrum miasta, na placu Słowiańskim. W mobilnym konfesjonale na wiernych, którzy chcieliby skorzystać z sakramentu spowiedzi czekał ks. Rafał Jarosiewicz, misjonarz Miłosierdzia, powołany przez papieża Franciszka. To kapłan diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, który przyjechał do legnickiej parafii św. Jadwigi Śląskiej, gdzie głosił rekolekcje ewangelizacyjne. Mobilny konfesjonał działa od 12 stycznia 2014 r. Natomiast od kwietnia 2020 r. pełni także funkcję mobilnego Pomnika Wdzięczności, jako wyraz wdzięczności dla wszystkich osób, które przekazując swoje datki pomogły ufundować 46 respiratorów dla polskich szpitali w ramach inicjatywy www.ZanurzeniWMilosci.pl .

– Mobilny konfesjonał jest taką przestrzenią, która podróżuje po miejscach ewangelizacji stając się takim miejscem zastanowienia się, zatrzymania. W przestrzeni bagażowej samochodu, zostało zagospodarowane miejsce, gdzie może usiąść ksiądz i penitent. To nie jest wyprowadzanie spowiedzi z kościoła, bo ona w kościołach odbywa się normalnie. Ten pomysł to pewien znak, zachęta, szczególnie dla ludzi mających z Kościołem mało wspólnego – mówi ks. Jarosiewicz.

2021-09-28 11:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Fundacja „SMS z nieba” z blokadą w mediach społecznościowych

[ TEMATY ]

Facebook

SMS z Nieba

facebook.com/smsznieba

Fundacja „SMS z nieba”, organizująca, między innymi, wielotysięczne rekolekcje - spotkanie na stadionie PGE Narodowym, czy też wielomilionową zbiórkę na zakup respiratorów do polskich szpitali, prowadząca także telefon zaufania oraz Mobilny Konfesjonał, została oficjalnie zablokowana przez serwis społecznościowy Facebook.

Blokady, mające na celu uniemożliwienie udostępniania treści propagowanych na stronach fundacji dotyczą niemożliwości jakiegokolwiek linkowania artykułów, newsów oraz komentarzy na Facebooku, w których wpisywany jest adres witryny www.smsznieba.pl lub rozszerzenie go na jakikolwiek projekt, który prowadzi fundacja.

CZYTAJ DALEJ

Każdy z nas kradnie i nawet o tym nie wie? VII przykazanie w praktyce

2023-02-03 21:15

[ TEMATY ]

kradzież

Adobe.Stock

Łamiemy VII przykazanie… nie będąc tego świadomi. W jakich obszarach życia jesteśmy najbardziej narażeni na kradzież?

1) Praca

CZYTAJ DALEJ

Nieść radość w chorobie

2023-02-03 20:37

Ewa Melerska

Bycie z chorymi pozwala im zapomnieć o trudach codzienności

Bycie z chorymi pozwala im zapomnieć o trudach codzienności

Przed nami XXXI Światowy Dzień Chorego. Uroczyste obchody tego dnia odbędą się 10 lutego br. Najpierw w katedrze wrocławskiej, a później na auli PWT. O tym, jaki będzie przebieg tego wydarzenia oraz dlaczego warto przyjść, opowiada Paweł Trawka, rzecznik prasowy Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

W kalendarzu Dzień Chorego przypada 11 lutego, natomiast centralne obchody w archidiecezji wrocławskiej zaplanowane są dzień wcześniej. -Ze względu na placówki opiekujące się osobami chorymi i niepełnosprawnymi, centralne obchody zostały przeniesione, na piątek - 10 lutego. -podkreśla P. Trawka.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję