Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Szczecin

Rocznica koronacji

Wierni nad Odrą i Bałtykiem z wielkim uwielbieniem i wytrwałością odbudowują kult Najświętszej Maryi Panny.

Niedziela szczecińsko-kamieńska 41/2021, str. II

[ TEMATY ]

rocznica koronacji

Ks. dr. Edmund Cybulski

Kopia Cudownego Obrazu z 1959 r.

Kopia Cudownego Obrazu z 1959 r.

W tym roku przypada trzecia rocznica koronacji łaskami słynącego Obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski w bazylice św. Jana Chrzciciela w Szczecinie, która odbyła się 13 października 2018 r., jako wotum na 100. rocznicę odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny. Prymas Polski, kard. Stefan Wyszyński, przekazał kopię częstochowskiej ikony do Szczecina, aby pod Jej opieką trwał i rozwijał się tu Kościół. Jest to dzieło prof. Leonarda Torwirta, artysty z Torunia. Uroczystego wprowadzenia i poświęcenia obrazu dokonał bp Jerzy Stroba 6 grudnia 1959 r.

Uroczyste obchody tej rocznicy odbyły się podczas Mszy św. 9 października, o godz. 12, w Bazylice św. Jana Chrzciciela. Podczas tej uroczystości, pod przewodnictwem abp. Andrzeja Dzięgi, Matce Bożej zostało ofiarowane kolejne wotum – „królewskie jabłko” oraz zostały wprowadzone relikwie bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

2021-10-05 10:33

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W rocznicę koronacji

Niedziela sosnowiecka 22/2022, str. IV

[ TEMATY ]

rocznica koronacji

Ks. Tomasz Zmarzły/Niedziela

Do dąbrowskiego sanktuarium zostały wprowadzone relikwie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego

Do dąbrowskiego sanktuarium zostały wprowadzone relikwie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego

W 3. niedzielę maja przeżywana była w Dąbrowie Górniczej rocznica koronacji łaskami słynącej figury Najświętszej Maryi Panny Anielskiej.

Uroczystość uświetniona została odsłonięciem pamiątkowej tablicy i wprowadzeniem relikwii bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Uroczystej Mszy św. przewodniczył kustosz dąbrowskiego sanktuarium ks. kan. Andrzej Stasiak.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek zachęcił Polaków do modlitwy za chorych i pracowników służby zdrowia

2023-02-08 10:26

[ TEMATY ]

papież Franciszek

PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI

Do modlitwy za chorych i wszystkich, którzy opiekują się chorymi zachęcił Ojciec Święty Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Papież przypomniał, że w sobotę, 11 lutego będzie obchodzony Światowy Dzień Chorego.

Oto słowa Ojca Świętego:

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Nocne patrole pomagają osobom w kryzysie bezdomności przetrwać zimę

2023-02-09 09:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Karol Porwich/Niedziela

Zima to wyjątkowo trudny czas dla osób będących w kryzysie bezdomności, ale także czas wytężonej pracy i współpracy fundacji, stowarzyszeń jak i osób prywatnych zajmujących się pomocą potrzebującym.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję