Reklama

II Katolickie Warsztaty Teatralne

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Biuro Rzeczy Pięknych "Bez Reszty"
Duszpasterstwo Środowisk Twórczych w Częstochowie
Ośrodek Promocji Kultury "Gaude Mater"
z a p r a s z a j ą n a:

Warsztaty adresowane są do wszystkich, których interesuje rozwój wyobraźni, zdolności twórczych, kreatywności, warsztatu teatralnego, poznawanie siebie i Boga poprzez doświadczenie teatru i sceny.
Warsztaty obejmują zajęcia z plastyki ruchu, pracy nad tekstem, pantomimy, elementów tańca, emisji głosu, śpiewu, dykcji i elementów kompozycji scenicznej. Efektem warsztatów będzie spektakl zrealizowany na motywach książki "Najniższy" Christiana Bobina. Być może wspólnie stworzymy podwaliny nowego chrześcijańskiego teatru w Częstochowie.
Zajęcia warsztatowe trwają 7 godzin dziennie. Grupy warsztatowe najwyżej 15-osobowe, ilość miejsc ograniczona.

Prowadzący:

Marzena Lamch - wokalistka mająca na swym koncie współpracę m.in. z Januszem Yaniną Iwańskim, Teatrem im. A. Mickiewicza w Częstochowie. Związana z Teatrem "A" (spektakle muzyczne), od wielu lat zajmuje się pracą sceniczną i pedagogiczną w dziedzinie kształcenia głosu.
Mariusz Kozubek -współtwórca "Naszej Rodziny Poszerzonej" i Teatru "A", aktor, reżyser, scenarzysta od wielu lat zajmujący się teatrem biblijnym.
Adam Łoniewski - absolwent PWSFTV i T w Łodzi, aktor Teatru Polskiego w Bydgoszczy, związany z teatrem "Saruel" z Łodzi, twórca "Teatru Trójkąt".
Ks. Grzegorz Ułamek - duszpasterz środowisk twórczych w archidiecezji częstochowskiej, publicysta, autor książek, założyciel studenckiego "Teatru Garncarza".

Miejsce:

Ośrodek Promocji Kultury "Gaude Mater" w Częstochowie, ul. Dąbrowskiego 1

Koszt:

270 złotych (zgłoszenia przyjmujemy do końca maja, wpisowe 70 złotych, pozostała suma bezpośrednio przed warsztatami).

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Noclegi:

uczestnicy organizują we własnym zakresie (w razie potrzeby prosimy o kontakt).

Kontakt:

Marzena Lamch (0-600-344-740, anielarka@poczta.onet.pl); Adam Łoniewski (0-501-446-480); ks. Grzegorz Ułamek (0-691-779-100, 0-34 36-55-180, giovanni@trustnet.pl)

Internet:

www.oknonakulture.art.pl

Zapisy:

Formularz zgłoszeniowy (wraz z wpisowym, należy składać w siedzibie Ośrodka Promocji Kultury "Gaude Mater" lub u ks. Grzegorza Ułamka, Częstochowa, ul. Ogrodowa 24/ 44). Zapisu można też dokonać przez Internet. Wpis będzie przyjęty po dokonaniu wpłaty na konto bankowe (tytuł przelewu: warsztaty). Zapraszamy na www.oknonakulture.art.pl

2003-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Każdy, kto sobie tego życzy, może przyjąć Komunię św. podczas Eucharystii?

2025-09-27 20:03

[ TEMATY ]

Eucharystia

Komunia św.

Karol Porwich/Niedziela

W 1986 r. Krajowa Konferencja Biskupów Katolickich opracowała wytyczne dotyczące otrzymywania Komunii św., które zostały wydrukowane na tylnej okładce wielu mszalików.

Nieprawda. W 1986 r. Krajowa Konferencja Biskupów Katolickich opracowała wytyczne dotyczące otrzymywania Komunii św., które zostały wydrukowane na tylnej okładce wielu mszalików: „Katolicy w pełni uczestniczą w Eucharystii, kiedy otrzymują Komunię św., wypełniając nakaz Chrystusa o spożywaniu Jego Ciała i piciu Jego Krwi. Osoba przystępująca do Komunii św. nie może być w stanie grzechu ciężkiego, musi powstrzymać się od jedzenia na godzinę przed przystąpieniem do Komunii i dążyć do życia w miłości i zgodzie z bliźnimi. Osoby pozostające w stanie grzechu ciężkiego muszą najpierw pojednać się z Bogiem i z Kościołem w sakramencie pokuty. Częste przystępowanie do sakramentu pokuty jest zalecane dla wszystkich wiernych”.
CZYTAJ DALEJ

Nowenna do św. Michała Archanioła

[ TEMATY ]

nowenna

św. Michał Archanioł

Agata Kowalska

Nowennę do św. Michała Archanioła rozpoczyna się 20 września i odmawia przez kolejne 9 dni aż do święta świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała (29 września).

Nowennę odmawia się w następujący sposób:
CZYTAJ DALEJ

Bp P. Kleszcz: Parafia jest miejscem komunikacji z Panem Bogiem i z ludźmi

2025-09-28 18:16

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

150 lecie konsekracji kościoła w Gomulinie

150 lecie konsekracji kościoła w Gomulinie

W Gomulinie k. Piotrkowa Trybunalskiego zakończyły się uroczystości z okazji 150. rocznicy konsekracji kościoła parafialnego pw. Świętego Mikołaja Biskupa. Liturgii dziękczynnej przewodniczył i homilię wygłosił o. bp Piotr Kleszcz OFM Conv. - biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej.

- Parafia jest miejscem komunikacji! Komunikacji z Panem Bogiem i komunikacji z ludźmi. To w tym kościele wielu z was przyjęło sakramenty, wielu z was tutaj jednoczyło się z Panem Bogiem. - mówił bp Kleszcz.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję