Reklama

Niedziela Sandomierska

Łoniów

Dzieląc się z innymi

Enea Połaniec przekazała produkty spożywcze do domów dziecka.

Niedziela sandomierska 46/2021, str. III

[ TEMATY ]

pomoc potrzebującym

Justyna Kosowicz

Obdarowani nie kryli radości

Obdarowani nie kryli radości

Dyrekcja elektrowni w Połańcu od lat wspiera wszystkie lokalne inicjatywy prospołeczne, w tym realizuje działania z zakresu pomocy osobom starszym i samotnym, jak również dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Nie zapomina także o pobliskich domach dziecka, do których przekazała w ostatnim czasie blisko 1200 konserw mięsnych. Przekazana żywność miała zostać przeznaczona dla pracowników elektrowni na wypadek pogorszenia się sytuacji epidemicznej, jednak jak mówił Andrzej Kwiatkowski, szef sztabu kryzysowego, nic takiego się nie wydarzyło. – Cieszę się, że ta żywność się nie zmarnuje i posłuży innym. To ważne, aby w cieniu pandemii pomagać sobie wzajemnie, dlatego nasza firma kolejny raz przekazała paczki żywnościowe instytucjom, które wspierają najbardziej potrzebujących – powiedział Andrzej Kwiatkowski, szef sztabu kryzysowego Elektrowni Połaniec. W tym roku Elektrownia Połaniec wsparła już takie instytucje jak lokalne domy pomocy społecznej, hospicjum oraz WOT. Na tym nie koniec, wolontariusze Enei przystąpili również do wielkiej zbiórki darów na świąteczne paczki dla domów dziecka w Łoniowie oraz Pacanowie. Święta Bożego Narodzenia to czas kiedy otwierają się serca na innych ludzi, zwłaszcza tych pokrzywdzonych przez los. Dlatego pracownicy Enei każdego roku angażują się w podobne akcje. Zbierane są słodycze, artykuły szkolne, środki czystości osobistej oraz chemia, które znajdą się w paczkach i trafią do podopiecznych placówek. Zbiórka potrwa do 2 grudnia.

2021-11-09 08:59

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dla rodaków

Niedziela legnicka 51/2021, str. III

[ TEMATY ]

KSM

pomoc potrzebującym

KSM

Z pomocą w akcji przyszli wolontariusze

Z pomocą w akcji przyszli wolontariusze

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Legnickiej zbierało pieniądze dla Polaków mieszkający na Białorusi, Ukrainie i Litwie.

Młodzież w ramach akcji „Polak z sercem” przez trzy tygodnie kwestowała przed kościołami w Legnicy, Bolesławcu, Zebrzydowej i Polkowicach.

CZYTAJ DALEJ

#AdwentWdzięczności: rozpal w sobie światło - dziękując Bogu!

2022-11-25 11:13

[ TEMATY ]

duchowość

#AdwentWdzięczności

foto: CANVA

Dzisiejsze czasy sprzyjają narzekaniu. Inflacja, zagrożenie bezpieczeństwa, drożyzna, niepewne jutro… ale czy pośród tego wszystkiego, każdego dnia nie otrzymujemy naprawdę wiele? Życie z wdzięcznością to klucz do świętości. Może najwyższy czas go użyć i otworzyć drzwi do jeszcze bliższej relacji z Bogiem?

Na tegoroczny Adwent redakcja portalu niedziela.pl przygotowała szereg inicjatyw pobudzających wdzięczność. Przeżyjmy ten czas dziękując Panu Bogu za wszelkie otrzymywane łaski. Dostrzegając to co mamy, możemy widzieć więcej.

CZYTAJ DALEJ

Ingres bp. Szymona Stułkowskiego do bazyliki katedralnej płockiej

2022-11-26 12:32

[ TEMATY ]

ingres

Płock

bp Szymon Stułkowski

PAP/Rafał Guz

W Płocku rozpoczęła się uroczysta Msza św. połączona z ingresem bp. Szymona Stułkowskiego do bazyliki katedralnej. Dotychczasowy biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej, mianowany 22 października przez Ojca Świętego Franciszka biskupem płockim, kanonicznie objął obowiązki biskupa diecezjalnego 31 października.

Dzisiejsza uroczystość jest dniem liturgicznej inauguracji posługi nowego biskupa płockiego. Mszę św. transmituje TVP 3 Warszawa, Telewizja Trwam, Katolickie Radio Diecezji Płockiej na kanale YouTube (KRDP TV), na facebooku KRDP i na antenie radiowej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję