Reklama

Niedziela Częstochowska

Jak w rodzinie

„Wstań. Ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś (Dz 26, 16)” – to hasło XXXVI Światowego Dnia Młodzieży, który odbywa się 21 listopada.

Niedziela częstochowska 47/2021, str. I

[ TEMATY ]

Częstochowa

KSM

KSM Archidiecezji Częstochowskiej/Facebook

Nowi członkowie KSM tuż po zaprzysiężeniu, 22 listopada 2020 r.

Nowi członkowie KSM tuż po zaprzysiężeniu, 22 listopada 2020 r.

Światowe Dni Młodzieży nie są organizowane tylko co kilka lat w miastach na poszczególnych kontynentach. Mają one także miejsce co roku na szczeblu diecezjalnym. Już po raz drugi z woli papieża Franciszka ŚDM w Kościołach lokalnych będzie obchodzony w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Zmieniła się data, ale istota jest taka sama – spotkanie młodych z Chrystusem i ze sobą nawzajem w braterskiej wspólnocie.

Najważniejszy dzień

W tym roku z obchodami ŚDM w archidiecezji częstochowskiej zostało połączone Forum Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. – To nasze coroczne najważniejsze wydarzenie dla wspólnoty. Dla KSM-owiczów ostatni weekend roku liturgicznego jest zawsze intensywny. Młodzież zjeżdża do Olsztyna k. Częstochowy, by wspólnie przeżyć uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, czyli święto patronalne KSM – mówi Kamila Suchańska działająca we wspólnocie od 5 lat. – Tegoroczne Forum jest szczególne, ponieważ w ubiegłym roku nie mogliśmy się spotkać z powodu pandemii. Poza tym wybierany jest nowy zarząd, a w kilku parafiach powstały nowe oddziały, dzięki czemu poznaliśmy wielu nowych, fantastycznych młodych ludzi, którzy chcą być blisko Boga – podkreśla.

Czuć miłość

Forum to czas wsłuchania się w słowo Boże. To modlitwa, adoracja, ale także czas zabawy, rozmów i integracji. 21 listopada podczas Mszy św. w częstochowskiej bazylice archikatedralnej do wspólnoty zostaną oficjalnie włączeni nowi członkowie stowarzyszenia. – Każdy z nas zawsze chętnie wraca pamięcią do tych dni. W 2020 r. niestety Forum nie mogło się odbyć, przez co w tym roku wręcz nie mogliśmy się doczekać tego weekendu! – dopowiada Kamila. – W Olsztynie zawsze ładuję baterie na dalsze miesiące formacji i pracy na rzecz stowarzyszenia. Mimo tego, że jest to bardzo intensywny czas, odpoczywam tam, nabieram ducha i spotykam się ze słowem Boga. Bardzo ważne jest także to, że jesteśmy tam wszyscy razem, że – jak w rodzinie – czuć miłość! – kończy KSM-owiczka.

2021-11-16 11:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Świadectwo młodego Kościoła

[ TEMATY ]

KSM

młodzież

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

bierzmowani

Małomice

ks. Marcin Bobowicz

Spotkanie z młodzieżą w Małomicach

Spotkanie z młodzieżą w Małomicach

Przedstawiciele KSM naszej diecezji spotkali się 1 października z kandydatami do bierzmowania w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Małomicach.

Spotkania z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania to jedna z propozycji, które diecezjalny KSM kieruje do parafii. To ważne, by młodzi ludzie przychodzący do kościoła widzieli, że wśród osób w podobnym wieku są ludzie prawdziwie kochający Pana Boga i chcący Mu służyć. Takie spotkania to czas świadectw, opowieści o działaniu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz integracji.

CZYTAJ DALEJ

Afrykańskie orędzie Maryi. Objawienia w Kibeho

2023-01-30 19:58

[ TEMATY ]

Objawienia w Kibeho

Karol Porwich/Niedziela

Objawienia w Kibeho to pierwsze oficjalnie uznane przez Kościół afrykańskie spotkania z Maryją. Orędzie nie ma jednak charakteru lokalnego, nie dotyczy wyłącznie Rwandy, jego treść ma walor uniwersalny. To niezwykłe, że Matka Boża wybrała tak egzotyczne dla nas miejsce, by przypomnieć o swej matczynej miłości.

Alphonsine, Anathalie, Marie-Claire. A także Stephanie, Agnes, Emmanuel oraz Vestine. To imiona siedmiorga młodych ludzi, świadków objawień Matki Najświętszej w Afryce. Maryja posłużyła się wobec nich tymi samymi środkami wyrazu, co w innych objawieniach. Ukazała im swą niebiańską postać i skierowała do nich swoje słowo. Tym samym nadała objawieniom w Kibeho wymiar uniwersalny. Ale Jej orędzie zostało powtórzone przez wizjonerów w sposób niezwykły: za pomocą śpiewu, tańca, gestów, nawet postu. Taki jest „język” mieszkańców Rwandy. Dla nas jednak ich kolorowe media są mało zrozumiałe. Aby zgłębić treść objawień w Kibeho, musimy opowiedzieć je po swojemu. A mamy do tego prawo, nawet obowiązek.

CZYTAJ DALEJ

Polska pokazała, że można być żywą Ewangelią dla Ukrainy.

2023-01-30 21:43

ks. Łukasz Romańczuk

Biskup Leon Dubrawski

Biskup Leon Dubrawski

Od prawie roku Ukraina dzielnie broni się przed inwazją rosyjską. Od samego początku Polacy dzielnie wspierają naród ukraiński. O pomocy Ukrainie, wdzięczności Polakom i trudzie wojny opowiada biskup Leon Dubawski, ordynariusz diecezji kamieniecko-podolskiej oraz wiceprzewodniczący Episkopatu Ukrainy.

Od początku wojny Polacy otworzyli swoje serca i domy, aby pomagać mieszkańcom Ukrainy w ciężkim dla nich czasie wojny. Czy prawie rok od rozpoczęcia wojny ta pomoc nadal jest udzielana?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję