Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Wychodzą do ludzi

Członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży regionu biłgorajskiego spotkali się w kościele św. Jana Pawła II w Biłgoraju.

Niedziela zamojsko-lubaczowska 48/2021, str. I

[ TEMATY ]

spotkanie

KSM

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Joanna Ferens

Takie spotkania są impulsem i motywacją do nowych działań

Takie spotkania są impulsem i motywacją do nowych działań

W spotkaniu uczestniczył asystent diecezjalny oraz władze diecezjalne stowarzyszenia.

Odkryć siebie na nowo

O celach i założeniach spotkania informował ks. Krystian Bordzań, rejonowy moderator KSM w Biłgoraju. – Po bardzo długiej przerwie spowodowanej pandemią udało nam się spotkać w szerszym gronie działaczy i sympatyków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. To okazja, by odkryć siebie na nowo, by poznać tych, którzy do wspólnoty dołączyli, by podjąć temat nowych inicjatyw czy zaangażować członków KSM-u w inicjatywy o zasięgu wykraczającym poza nasze parafie. Tych wszystkich spraw jest wiele. To wszystko służy także wzajemnej integracji i pokazaniu na zewnątrz, że jest nas bardzo dużo – tłumaczył.

Impuls i motywacja

Reklama

– Takie spotkania są dla nas impulsem i motywacją do nowych działań – przyznała Oliwia Stelmach, członek Zarządu Diecezjalnego KSM. – Chcemy się wzajemnie inspirować, wspierać i brać od siebie dobre przykłady, by służyć Bogu i ojczyźnie. Stąd takie spotkania w regionach naszej diecezji. To w Biłgoraju rozpoczęło się od zawiązania wspólnoty i przedstawienia poszczególnych grup. Oczywiście w ciągu roku każda grupa działająca w naszej diecezji ma swoje spotkania formacyjne i podejmuje konkretne działania. Warto więc raz na jakiś czas spotkać się, pochwalić i powymieniać doświadczenia. KSM wychodzi do ludzi i chce nieść pomoc. Młodzi ludzie wspólnie angażują się w akcje o zasięgu diecezjalnym czy regionalnym, ale podejmują też działania w swoich parafiach. Są to ogólnopolskie festiwale czy dni kultury katolickiej, ale także kino pod gołym niebem, festyny i pikniki parafialne czy działania charytatywne. W tych wszystkich działaniach jesteśmy obecni – wyjaśniła Oliwia.

W ramach spotkania odbyła się prezentacja poszczególnych grup KSM z różnych parafii oraz dyskusja o zbliżających się działaniach i nadchodzących akcjach. Ponadto członkowie stowarzyszenia wzięli udział w Mszy św., nabożeństwie różańcowym i papieskim koncercie Magdy Steczkowskiej.

Uwzględnia potrzeby młodzieży

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży jest ogólnopolską organizacją skupiającą młodych ludzi w wieku 14-30 lat. W swoich ideach, zadaniach i sposobach działania jest kontynuatorem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Męskiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Żeńskiej, będących przed II wojną światową częścią Akcji Katolickiej, uwzględniając potrzeby obecnej katolickiej młodzieży polskiej. Godłem KSM-u jest stylizowany znak łączący symbolikę orła i krzyża na żółtym tle. KSM ma również swoje zawołanie i hymn. Patronami stowarzyszenia są św. Stanisław Kostka i bł. Karolina Kózkówna.

2021-11-23 07:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Gotowi służyć Bogu i Ojczyźnie

Niedziela lubelska 47/2021, str. VII

[ TEMATY ]

Lublin

KSM

Z archiwum KSM

Archiwalne zdjęcie z jednego ze spotkań KSM

Archiwalne zdjęcie z jednego ze spotkań KSM

Przez lubelski KSM przewinęły się tysiące młodych ludzi.

Dobre organizacje zawsze chwalą się swoimi wybitnymi wychowankami lub opiekunami. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Krakowie przywołuje postać ks. Karola Wojtyły, asystenta oddziału w Niegowici. Powody do dumy mogą mieć również lubelscy druhowie i druhny; przez ich szeregi przeszli bp Adam Bab i przynajmniej kilku ministrów.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: dwie osoby z Łodzi otrzymają z rąk papieża posługę katechety

2022-01-19 16:44

[ TEMATY ]

Watykan

Monika Książek

W najbliższą niedzielę, 23 stycznia obchodzoną w Kościele jako Niedziela Słowa Bożego Ojciec Święty po raz pierwszy udzieli osobom świeckim posługę lektoratu i akolitatu oraz katechety osobom świeckim z różnych krajów świata – informuje portal vaticannews. Wśród tych ostatnich będą dwie osoby z Łodzi w Polsce.

O godz. 9.30 Franciszek będzie przewodniczył liturgii o godz. 9.30 w bazylice watykańskiej, w której zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi będzie mogło uczestniczyć tylko dwa tysiące osób. Obchody zostaną wzbogacone o dwa bardzo ważne momenty. Po raz pierwszy w akcie liturgicznym papież udzieli posługi lektora i akolity a także katechety świeckim mężczyznom i kobietom.

CZYTAJ DALEJ

Poznań: W lutym premiera spektaklu „Śmierć Jana Pawła II” w Teatrze Polskim

2022-01-19 17:05

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

teatr

Archiwum prywatne

Zaszczytem był udział w obsłudze wizyty w Szczecinie Ojca Świętego Jana Pawła II

Zaszczytem był udział w obsłudze wizyty w Szczecinie Ojca Świętego Jana Pawła II

5 lutego w Teatrze Polskim w Poznaniu odbędzie się premiera spektaklu „Śmierć Jana Pawła II” w reż. Jakuba Skrzywanka. Spektakl został oparty na dokumentacji medycznej i wspomnieniach najbliższych współpracowników papieża, w tym kard. Stanisława Dziwisza i abp Mieczysława Mokrzyckiego.

Twórcy spektaklu przypomnieli, że „2 kwietnia 2005 roku o 21.37 osobisty papieski lekarz Renato Buzzonetti stwierdził zgon Jana Pawła II. W jednej chwili cale życie społeczne i kulturalne stanęło w miejscu. Tysiące ludzi wyszło na ulice, zatrzymały się samochody i komunikacja miejska, kibice przerwali rozgrywki ligowe. Najważniejszymi słowami tamtych dni stały się Santo Subito! (Święty natychmiast!)”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję