Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź

Dzień jedności

W bazylice archikatedralnej oraz Wyższym Seminarium Duchownym odbył się Dzień Jedności Służby Liturgicznej Ołtarza Archidiecezji Łódzkiej.

Niedziela łódzka 49/2021, str. III

Antoni Zalewski

Na wydarzenie przybyli ministranci, lektorzy, ceremoniarze i księża. Mszy św. przewodniczył bp Ireneusz Pękalski. Pierwszym punktem spotkania było zawiązanie wspólnoty i koncert zespołu Presbiteri. – Służba Liturgiczna Ołtarza gromadzi właśnie tych, którzy czują się zachęceni przez samego Chrystusa do tej służby. To chłopcy, którzy przechodzą poszczególne stopnie formacji, poczynając od tego, że najpierw stają się kandydatami, a następnie lektorami i ceremoniarzami w swojej parafii – tłumaczy archidiecezjalny duszpasterz ministrantów, ks. Piotr Kępniak.

Najważniejszym momentem tego wydarzenia była Msza św. celebrowana przez bp. Ireneusza Pękalskiego. W homilii biskup nawiązał do 100. rocznicy powstania diecezji, przywołując świętych, którzy chodzili po ziemi łódzkiej. Podkreślał, aby zarówno księża, jak i ministranci brali przykład z tych osób, które bezgranicznie zaufały Panu Bogu i podążały drogą Eucharystyczną i Maryjną. – Kiedy człowiek jest święty? Kiedy jest w stanie łaski uświęcającej. Wszyscy tutaj zgromadzeni, jeśli jesteście w stanie łaski uświęcającej, jesteście święci, bo to jest fundament, na który się wspiera cała budowla świętości. Bez tego fundamentu nie można byłoby świętości w sobie budować przez życie zgodne z Chrystusową Ewangelią – podsumował biskup.

Wszystkich chłopców i mężczyzn zapraszamy do angażowania się w liturgiczną służbę ołtarza w swojej parafii.

2021-11-30 08:36

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

MŚ 2022 - najciekawsze liczby fazy grupowej

2022-12-03 07:58

[ TEMATY ]

piłka nożna

PAP/EPA/Friedemann Vogel

Awans przedstawicieli sześciu kontynentów do 1/8 finału, brak zespołów z kompletem punktów, trzech piłkarzy z golami w ostatnich trzech edycjach mistrzostw świata - to niektóre ciekawostki po zakończonej w piątek fazie grupowej mundialu w Katarze.

Liczby fazy grupowej MŚ w Katarze:

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Konkurs na wieniec adwentowy z nagrodami!

2022-12-03 22:30

[ TEMATY ]

konkurs

adwent

wieniec adwentowy

nagrody

Bożena Sztajner/Niedziela

Jednym ze zwyczajów tego okresu jest wieniec adwentowy, najczęściej wykonany z gałązek drzewa iglastego z czterema świecami, które zapala się kolejno w każdą niedzielę Adwentu

Jednym ze zwyczajów tego okresu jest wieniec adwentowy, najczęściej wykonany z gałązek drzewa iglastego z czterema świecami, które zapala się kolejno w każdą niedzielę Adwentu

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na wieniec adwentowy.

II Niedziela Adwentu i druga zapalona świeca na wieńcu adwentowym to znak, że czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa wchodzi w kolejny etap. Przynagla nas, byśmy byli bardziej gotowi, wszak Adwent to czas oczekiwania – najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów, a w ostatniej części Adwentu - jako bezpośrednie przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia. Jednym ze zwyczajów tego okresu jest wieniec adwentowy, najczęściej wykonany z gałązek drzewa iglastego z czterema świecami, które zapala się kolejno w każdą niedzielę Adwentu. W tym roku zachęcamy do jego wykonania całe rodziny, co może być okazją do wspólnego spędzenia czasu i umacniania wspólnoty rodzinnej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję