Reklama

Niedziela Lubelska

BIBLIA

Księga życia

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” po raz 26. organizuje Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Przez 25 lat istnienia konkursu wzięło w nim udział prawie pół miliona uczniów z 1500 szkół z całej Polski. – Świadczy to o fenomenie Słowa, które jest żywe i skuteczne, konkurs zaś to tylko formuła z pomocą której młodzi poznają Chrystusa i mogą rozmiłować się w Nim. W Biblii znajdują natchnienie oraz moralne drogowskazy – mówi Monika Szymaniuk, koordynator diecezjalny. Organizatorzy z „Civitas Christiana” podkreślają, że to nie jest zwykły konkurs, bo dotyczy Bożego Słowa, zaś poszczególne etapy są prawdziwymi świętami Biblii. Obok rywalizacji konkursowej młodym proponuje się dodatkowo warsztaty biblijne, nabożeństwa Bożego Słowa i spotkania z ludźmi, którzy swoim działaniem dają świadectwo, że Pismo Święte jest rzeczywistą „księgą życia”. Wielu uczestników przyznaje, że konkurs biblijny stworzył im przestrzeń dla lektury natchnionych treści, w której poznali Chrystusa i zaprosili Go do swojego życia.

Materiałem źródłowym konkursu jest Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu (Edycja Świętego Pawła, 2011). Zakres merytoryczny 26. edycji obejmuje Księgę Jeremiasza oraz Pierwszy i Drugi List św. Piotra wraz z wprowadzeniami, przypisami, komentarzami i słownikiem. Konkurs odbywa się w trzech etapach: szkolnym on-line (9-10 marca 2022 r.), diecezjalnym (21 kwietnia 2022 r.) oraz ogólnopolskim (30-31 maja 2022 r.). Na laureatów czekają cenne nagrody, w tym zagraniczna pielgrzymka, atrakcyjne upominki rzeczowe oraz indeksy na kilkanaście kierunków kształcenia w renomowanych uczelniach wyższych w Polsce. Zgłoszenia szkół przyjmowane są do 25 lutego 2022 r. wyłącznie drogą elektroniczną. Patronat honorowy nad inicjatywą objęli abp Wojciech Polak, Prymas Polski oraz abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Szczegółowe informacje na www.okwb.pl . /buk

2021-12-07 11:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Młodzi znawcy Biblii

Niedziela sandomierska 42/2020, str. I

[ TEMATY ]

Konkurs Wiedzy Biblijnej

laureaci

Ks. Wojciech Kania

Nagrody wręczał bp Krzysztof Nitkiewicz

Nagrody wręczał bp Krzysztof Nitkiewicz

W Instytucie Teologicznym w Sandomierzu odbył się XXIV finał Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

Sześć osób zakwalifikowało się do etapu diecezjalnego ustnego. Zachowując obostrzenia epidemiczne, młodzi znawcy Biblii odpowiadali na pytania dotyczące Księgi Liczb oraz 1 Listu do Koryntian.

CZYTAJ DALEJ

Bóg szuka każdego...

2021-12-27 12:46

Niedziela Ogólnopolska 1/2022, str. 72-73

[ TEMATY ]

nawrócenie

świadectwa

powolania.dominikanie.pl

...niezależnie od tego, w jakim „bagnie” byśmy nie byli. Niektóre z nawróceń są tak niezwykłe i spektakularne, że określamy je mianem cudu.

Zostałam uwolniona!

CZYTAJ DALEJ

Katolickie stowarzyszenia rodzinne Europy do Macrona: czy wciąż wolno nam chronić życie?

2022-01-20 17:54

[ TEMATY ]

Unia Europejska

katolicy

aborcja

Emmanuel Macron

Adobe Stock

Czy wciąż wolno nam chronić życie? – taki tytuł nosi list otwarty do prezydenta Francji Emmanuel Macron, jaki wystosowali: Vincenzo Bassi, przewodniczący, i Antoine Renard, honorowy przewodniczący Europejskiej Federacji Katolickich Stowarzyszeń Rodzinnych (FAFCE).

Jest to reakcja na wczorajsze przemówienie Macrona w Parlamencie Europejskim w Strasburgu, w którym zaproponował zaktualizowanie karty Praw Podstawowych Unii Europejskiej m.in. poprzez wpisanie do niej prawa do aborcji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję