Reklama

Aspekty

Wspólnota młodych

W Rokitnie i Grodowcu odbyły się Adwentowe Wieczory Młodych.

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 50/2021, str. I

[ TEMATY ]

Adwentowe Wieczory Młodych

Karolina Krasowska

W spotkaniu w Rokitnie uczestniczyła młodzież z północnych dekanatów diecezji

W spotkaniu w Rokitnie uczestniczyła młodzież z północnych dekanatów diecezji

To propozycja modlitewnego skupienia dla młodzieży przed świętami Bożego Narodzenia. W tym roku spotkaniom 4 grudnia towarzyszyło hasło „Pan z Tobą”, nawiązujące do słów Archanioła Gabriela skierowanych do Maryi. – To propozycja wyjścia z domu, jedna z tych, na które długo czekaliśmy, ponieważ przez czas pandemii wiele rzeczy było ograniczonych. Teraz, oczywiście w granicach bezpieczeństwa, chcemy podejmować pewne inicjatywy, bo wiemy, że potrzebujemy siebie. Chcemy, żeby młodzież mogła znowu spotykać się w realu, pomodlić się i ucieszyć się sobą – mówi ks. Damian Drop, referent Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Diecezjalnej.

Reklama

W spotkaniu w Rokitnie uczestniczyła młodzież z północnych dekanatów diecezji. Rozpoczęło się ono Mszą św. pod przewodnictwem sekretarza biskupa diecezjalnego ks. Norberta Lasoty, z homilią ks. Łukasza Sławińskiego, jednego z dekanalnych duszpasterzy młodzieży i powołań, którzy tego wieczoru wraz z młodzieżą licznie, bo w liczbie 240 osób, przybyli do Pani Cierpliwie Słuchającej. Po Eucharystii był czas na konferencję w bazylice, świadectwo nawrócenia jednej z uczestniczek spotkania, a także adorację Najświętszego Sakramentu.

– Przyjechałam tutaj, bo pamiętam Adwentowy Wieczór Młodych z 2019 r. Chciałam tu wrócić, zobaczyć, czy dalej to tak wygląda. Mam bardzo dobre wspomnienia z tamtego czasu. Jako już trochę starsza młodzież, lubię patrzeć, jak modlą się młodzi ludzie, którzy są jeszcze na drodze poszukiwania Pana Boga – powiedziała Zuzia, która przyjechała z Torzymia. W Adwencie stara się uczestniczyć w Roratach i odmawia Nowennę Pompejańską, którą skończy dzień przed Wigilią. – To jest mój cel na ten Adwent: wytrwać i czekać na owoce – dodała studentka pedagogiki w Poznaniu. – Przyjechałem, żeby poczuć atmosferę wspólnoty młodych, którzy się tu zbierają, żeby się razem modlić. To jest piękne doświadczenie – dodał Darek z Sulechowa, na co dzień student informatyki i teologii w IFT w Zielonej Górze.

2021-12-07 11:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rokitno: Maryja, młodzi i Eucharystia

[ TEMATY ]

Adwentowe Wieczory Młodych

Karolina Krasowska

Do Rokitna przyjechała młodzież z północnych dekanatów diecezji

Do Rokitna przyjechała młodzież z północnych dekanatów diecezji

W Rokitnie i Grodowcu 7 grudnia odbyły się Adwentowe Wieczory Młodych. Ich hasłem były słowa: "Eucharystia daje życie", nawiązujące do nowego programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce.

- Chcemy tutaj czuwać wraz z Maryją, oczekując na przyjście Pana Jezusa, a zarazem uświadamiać sobie, że On kiedyś przyjdzie na końcu czasów, ale też czuwać by dobrze duchowo przeżywać zbliżające się wspomnienia tajemnicy Wcielenia  - mówi diecezjalny duszpasterz dzieci i młodzieży ks. Łukasz Malec, który czuwał z młodymi w Rokitnie.

CZYTAJ DALEJ

#TrzymajSięMaryi! - początek wielkiej inicjatywy maryjnej

Dookoła za dużo niepewności, stresu i bólu, aby stać bezczynnie i patrzeć na to z boku. Czas zacząć działać, bo do stracenia nie ma go już wiele. Nie chcemy być w tym sami. Dlatego w naszej akcji majowej polecamy Ci tylko jedno: TrzyMaj się Maryi! - wtedy wszystko będzie dobrze.

„Zróbcie wszystko cokolwiek Wam powie”. Maryja zawsze wie, co jest dla nas najlepsze. Będąc z Nią, nasza relacja z Bogiem rozkwitnie jak majowe konwalie i magnolie. Matka Boża to najlepszy towarzysz naszej duchowej drogi, o czymś zaświadczają całe rzesze świętych. Trzymając się Maryi - jesteśmy bezpieczni.

CZYTAJ DALEJ

Bp Zmitrowicz z Ukrainy prosi o pomoc

2022-05-19 17:30

[ TEMATY ]

apel o pomoc

#pomocdlaUkrainy

Bp Radosław Zmitrowicz

oblaci.pl

Bp Radosław Zmitrowicz

Bp Radosław Zmitrowicz

Bp Radosław Zmitrowicz z diecezji kamieniecko-podolskiej zwrócił się z prośbą o kontynuowanie pomocy dla Ukrainy. Specjalny list skierował do mieszkańców z Kozienic, skąd pochodzi. Dlatego też w najbliższą niedzielę, 22 maja w kościołach, będą zbierane pieniądze na rzecz ofiar wojny w Ukrainie. "Jest bardzo wielu przesiedleńców, ostrzał rakietowy od czasu do czasu zabija ludzi i niszczy infrastrukturę, coraz częstsze pogrzeby tych co zginęli, ranni żołnierze wracający na leczenie i rehabilitację, rozdzielone rodziny, niepewność, coraz trudniejsza sytuacja ekonomiczna" - napisał hierarcha.

W liście bp Zmitrowicz napisał, że "przeżywamy bardzo trudny czas, którego nikt nie oczekiwał". - Przeżywamy Drogę Krzyżową. Nasz Pan i Zbawiciel cierpi ogromnie na ukraińskiej ziemi. Dzieje się wielkie zło, ale widzimy, że dzieje się też bardzo wiele dobra. Tak wiele poświęcenia i heroizmu, solidarności, wzajemnej pomocy, tak intensywna i żarliwa modlitwa w wielu miejscach. Wielu z nas przechodzi ten egzamin z wiary i człowieczeństwa dobrze. To jest przywilej i łaska dla nas, że możemy pomagać, służyć zgodnie z naszym powołaniem - czytamy w liście biskupa pomocniczego diecezji kamieniecko-podolskiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję