Reklama

Książki

Stygmatyk na peryferiach

Czy od Ojca Pio oczekujemy już tylko cudów i czynów nadzwyczajnych?

O tym, czego jeszcze uczy nas skromny stygmatyk z Pietrelciny, w sposób trafny i ujmujący pisze Maria Wacholc w nowości wydawnictwa Serafin – Święty Ojciec Pio. Życie i Różaniec. Nietuzinkowa biografia świętego, która wyszła spod jej pióra, jest niczym drogowskaz dla wszystkich, którzy pragną zostać duchowymi dziećmi św. Ojca Pio i cieszyć się jego opieką.

Współczesność postawiła nas pod surowym pręgierzem laickiej propagandy, odzierając codzienność z sacrum i starając się „rozgrzanym żelazem” wypalić ze społeczeństw wiarę. Wobec tego, jak nigdy wcześniej w dziejach ludzkości, potrzebujemy na powrót uwierzyć w to, że jesteśmy zdolni do świętości i miłości. Tę prawdę przypomina nam Ojciec Pio – mimo cierpień, których doznał od zawistnych ludzi, nigdy nie zwątpił w Boga i naturalną dobroć bliźniego. Włoski stygmatyk dla wielu przychodzących do niego był niczym zwierciadło, w którym odbijały się ich grzechy i słabości i dzięki temu dostrzegali je. Miało to na celu nie ich pognębienie, lecz zachęcenie do poprawy – do nawrócenia. Również na te wątki biografii świętego stygmatyka kieruje uwagę czytelnika autorka, przedstawiając go jako autorytet na miarę trudnych wyzwań XXI wieku.

Ojciec Pio uczy nas troski o bliźniego i wytrwałej modlitwy. Sam dzięki modlitwie przemieniał cierpienie, którym było przepojone jego życie, w miłosierdzie, a smutek – w radość. Tymi drogami prowadzi każde ze swych duchowych dzieci, a odsłania to niniejsza publikacja. Książka wydawnictwa Serafin została zaopatrzona w dodatek w postaci modlitw do Ojca Pio, które mogą się stać dla czytelnika praktyczną pomocą w nawiązaniu modlitewnego dialogu ze świętym stygmatykiem. Na uwagę zasługują także unikalne zdjęcia, które zilustrowały tę cenną duchowo pozycję wydawniczą.

Święty Ojciec Pio. Życie i Różaniec
Maria Wacholc
Wydawnictwo: Serafin
Liczba stron: 408+16
Cena: 39,90 zł
Zamówienia można składać:
tel.: 34 365 19 17 w godz. 7-15,
pocztą elektroniczną: kolportaz@niedziela.pl

2021-12-27 12:46

Ocena: +8 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jubileusz niezliczonych łask

Niedziela małopolska 13/2019, str. IV

[ TEMATY ]

O. Pio

jubileusz

grupa modlitewna

Lucyna Ruchała

Przedstawiciele sądeckiej grupy o. Pio wraz z moderatorem ks. Andrzejem Liszką (czwarty od lewej)

Przedstawiciele sądeckiej grupy o. Pio wraz z moderatorem ks. Andrzejem Liszką (czwarty od lewej)

Nowosądecka grupa modlitewna św. o. Pio liczy już 20 lat i ponad 2000 członków. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu w bazylice św. Małgorzaty wspólnoty im. Świętego z Pietrelciny przeżywały dzień skupienia. Tysiące wiernych wypełniły świątynię po brzegi

Idea powstania grupy kiełkowała wiele lat. – Pomysł zrodził się w głowie obecnego moderatora wspólnoty, ks. Andrzeja Liszki, który dostąpił łaski uzdrowienia przez wstawiennictwo o. Pio, będąc na ostatnim roku seminarium – mówi Maria Ross, członkini grupy. I dodaje: – Od tego czasu ks. Andrzej miał pragnienie, aby założyć wspólnotę pod jego wezwaniem, żeby w ten sposób o. Pio podziękować. Podczas drogi powrotnej z pielgrzymki do Medjugorie, na której ks. Andrzej był w ramach rekolekcji kapłańskich, podszedł do mnie i zapytał: „Siostro, a co by było, gdybyśmy w Nowym Sączu założyli grupę o. Pio?”. Zgodziłam się i oferowałam pomoc w organizacji, ale pod jednym warunkiem – że nabożeństwo będzie wyglądać tak jak w Medjugorie.

CZYTAJ DALEJ

Jestem Niepokalane Poczęcie

Słowa: „Jestem Niepokalane Poczęcie” usłyszała Bernadeta Soubirous z ust Matki Bożej, która ukazała się jej we francuskim Lourdes. 8 grudnia przeżywamy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Kościół celebruje tę uroczystość w Adwencie, czyli na progu nowego roku liturgicznego, i niejako kieruje już spojrzenie wiernych ku uroczystości Bożego Narodzenia. Nie byłoby jej, gdyby nie zgoda Maryi na zostanie Matką Najwyższego, co odnotowuje św. Łukasz w swojej Ewangelii. Anioł powiedział Jej wtedy: „Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą” (por. Łk 1, 28). Właśnie owa pełnia łaski Bożej sprawiła, że Maryja od początków chrześcijaństwa była szczególnie czczona przez wiernych ze względu na swoje wybraństwo i uprzywilejowanie, również to związane z prezentowaną uroczystością.

CZYTAJ DALEJ

Strzegom. Realizują program duszpasterski

2022-12-08 21:37

[ TEMATY ]

Strzegom

ks. Piotr Sipiorski

ks. Mirosław Benedyk

Młodzież z księdzem Piotrem przed wejściem do sanktuarium św. Jacka

Młodzież z księdzem Piotrem przed wejściem do sanktuarium św. Jacka

Ks. dr Piotr Sipiorski, wikariusz strzegomskiej bazyliki, od zaledwie kilku miesięcy jest dekanalnym duszpasterzem młodzieży, a już odnalazł wspólny język z młodymi w sprawach wiary i Kościoła.

Ks. Piotr jest doświadczonym pedagogiem i katechetą. Jeszcze przed wstąpieniem do seminarium z powodzeniem pracował zawodowo jako nauczyciel w jednej z wałbrzyskich szkół. - Umiejętność nawiązywania kontaktów i relacji z dziećmi oraz młodzieżą sprawia, że i w pracy duszpasterskiej jest odrobinę łatwiej. Choć w dzisiejszych czasach praca nad wiarą młodych to wielkie wyzwanie nie tylko dla katechetów, ale przede wszystkim dla rodziców - mówi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję