Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Modlitwa i wdzięczność

W przeddzień wigilii w budynku kurii diecezjalnej w Zamościu odbyło się spotkanie opłatkowe z biskupami.

Niedziela zamojsko-lubaczowska 2/2022, str. VII

[ TEMATY ]

spotkanie opłatkowe

Łukasz Kot

Pasterz diecezji pobłogosławił opłatki

Pasterz diecezji pobłogosławił opłatki

W spotkaniu wzięli udział księża dziekani, siostry zakonne, pracownicy kurii diecezjalnej, przedstawiciele szkół i urzędów oraz wierni z terenu diecezji. Ewangelię o Bożym Narodzeniu przeczytał kanclerz kurii ks. Michał Maciołek. Następnie głos zabrał bp Marian Rojek, który zachęcał do modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania. – Niech to Boże Narodzenie będzie formą wdzięczności za dar kapłaństwa, troski o kapłaństwo. Módlmy się za naszych kleryków, módlmy się o powołania, wołajmy o świętość naszych kapłanów, bo to się będzie przekładało także na świętość każdego z nas, naszych wspólnot, naszych rodzin, naszej diecezji i całego Kościoła – wskazał bp Rojek.

Podczas spotkania nie zabrakło życzeń i podziękowań. – Dziękuję za zaangażowanie wszystkich, także wiernych świeckich, w tę formę działania synodalnego na przestrzeni parafii i diecezji, tego słuchania Ducha Świętego, modlitwy i rozeznawania Kościoła, życia Kościołem, tej odwagi mówienia, czym dla mnie jest Kościół, ale także uczciwego powiedzenia sobie, czego ten Kościół ode mnie oczekuje i wymaga – podkreślił pasterz diecezji. Wszyscy chętni mogli podzielić się opłatkiem zachowując zasady bezpieczeństwa sanitarnego związanego z pandemią.

2022-01-04 18:35

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jędrzejowscy diabetycy na spotkaniu świątecznym

Niedziela kielecka 51/2018, str. VII

[ TEMATY ]

spotkanie opłatkowe

Tadeusz Ura

Świąteczne spotkanie zgromadziło wielu gości

Świąteczne spotkanie zgromadziło wielu gości

Koło Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Jędrzejowie przy parafii Matki Bożej Łaskawej to dobry przykład współpracy organizacji pozarządowych i parafii i na rzecz ochrony zdrowia i profilaktyki przed cukrzycą. Jędrzejowskie Koło jest jednym z najstarszych stowarzyszeń w Polsce, działa od 2000 roku, liczy ponad 50 osób. W okresie przedświątecznym członkowie stowarzyszenia i jego sympatycy wzięli udział w okolicznościowym, wigilijnym spotkaniu.

CZYTAJ DALEJ

90 lat temu w Bielsku zmarł Edmund Wojtyła, brat papieża

2022-12-04 11:38

[ TEMATY ]

Edmund Wojtyła

pl.wikipedia.org

90 temu, 4 grudnia 1932 r., zmarł Edmund Wojtyła, brat Karola, późniejszego papieża Jana Pawła II. Był lekarzem. Ratując w Bielsku chorych podczas epidemii zaraził się szkarlatyną.

Edmund Wojtyła urodził się 27 sierpnia 1906 r. w Krakowie. Po wybuchu I wojny uczęszczał do austriackiej szkoły kadetów na Morawach, gdzie stacjonowała jednostka wojskowa jego ojca.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: nie wolno nam przyzwyczajać się do wojny na Ukrainie

2022-12-05 09:30

[ TEMATY ]

papież Franciszek

PAP/EPA/MASSIMO PERCOSSI

„W czasie gdy nadal modlimy się natarczywie o pokój na Ukrainie, naprawdę niestrudzenie, nie wolno nam przyzwyczajać się do tej wojny jak do każdej innej. Nie możemy pozwolić, aby nasze serca i umysły znieczuliły się przed powtórzeniem tych najcięższych okropności przeciwko Bogu i człowiekowi” - stwierdza Ojciec Święty we opublikowanym przez włoski dziennik Corriere della Sera wstępie do książki «Un’enciclica sulla pace in Ucraina» (Encyklika o pokoju na Ukrainie), która zbiera przemówienia papieża na temat konfliktu w Europie.

„Nigdy nie twierdziłem, że Pan rozpoczął cud, nie kończąc go dobrze". Odkąd wiele lat temu przeczytałem i przeczytałem ponownie „I promessi sposi” (Narzeczeni) Alessandro Manzoniego, zawsze długo medytowałem nad tym zdaniem. Jest to zdanie nadziei, w miarę jak wędrujemy ku Jubileuszowi 2025 roku, którego motto chciałem poświęcić właśnie tej cnocie teologicznej: Pielgrzymi nadziei . Benedykt XVI dał nam wspaniałą encyklikę o nadziei Spe salvi . Pisze, że "«Odkupienie», zbawienie, zgodnie z wiarą chrześcijańską, nie jest jedynie zwyczajnym wydarzeniem. Odkupienie zostało nam ofiarowane w tym sensie, że została nam dana nadzieja, nadzieja niezawodna, mocą której możemy stawić czoło naszej teraźniejszości: teraźniejszość, nawet uciążliwą, można przeżywać i akceptować, jeśli ma jakiś cel i jeśli tego celu możemy być pewni, jeśli jest to cel tak wielki, że usprawiedliwia trud drogi” (n. 1).

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję