Reklama

Płock

Wsparcie misjonarzy

10 tys. zł ze zbiórki elektrośmieci trafiło na misje w Peru.

Niedziela Plus 8/2022, str. X

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W ramach trwającej od października do grudnia 2021 r. akcji w 184 parafiach diecezji płockiej zebrano ok. 130 t zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Był to złom przeznaczony do utylizacji. Dochód ze zbiórki elektrośmieci trafił do Seminarium Duchownego w Peru, którego rektorem jest ks. Zbigniew S. Rembała z diecezji płockiej. Środki te przekazała firma Green Office Ecologic za pośrednictwem Stowarzyszenia Dobrych Inicjatyw „Pro Missio”.

Akcja miała wymiar misyjno-edukacyjno-środowiskowy. Zapewniła wsparcie misjonarzom, którzy w różnych częściach świata pracują dla dobra Kościoła oraz na pożytek mieszkających tam ludzi. – Podczas akcji odbywa się resocjalizacja osadzonych w więzieniach przez pracę przy rozbiórce zużytego elektrosprzętu.Dajemy pracę ok. osiemdziesięciu więźniom. Pragniemy kontynuować tę akcję w 2022 r. – powiedział Maciej Jaroszuk, prezes Zarządu Stowarzyszenia Dobrych Inicjatyw „Pro Missio”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2022-02-15 13:17

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Święty Benedykt - patron Europy

Niedziela podlaska 28/2001

[ TEMATY ]

św. Benedykt

commons.wikimedia.org

Łacińskie imię Benedykt znaczy tyle, co błogosławiony. 11 lipca Kościół katolicki obchodzi święto św. Benedykta - opata. Dzień ten jest wielką uroczystością dla wszystkich, których patronem jest św. Benedykt, a szczególnie siostrom benedyktynkom, ojcom i braciom benedyktynom, których jest założycielem. W tym dniu w diecezji drohiczyńskiej uroczystość odpustową obchodzą Siostry Benedyktynki, których kościół pod wezwaniem Wszystkich Świętych, ufundowany w 1560 r. i konwent znajdują się w Drohiczynie - stolicy Podlasia i diecezji.
CZYTAJ DALEJ

Modlitwa do Maryi, Królowej Pokoju

[ TEMATY ]

modlitwa

Królowa Pokoju

Adobe Stock

Ave Regina Pacis, Królowa Pokoju w Santa Maria Maggiore

Ave Regina Pacis, Królowa Pokoju w Santa Maria Maggiore
Maryjo, Królowo Pokoju,
CZYTAJ DALEJ

Pielgrzymka Margaretek i Dwunastek w Miliczu

2026-07-11 23:26

Marzena Cyfert

V Archidiecezjalna Pielgrzymka Margaretek i Dwunastek w Miliczu.

V Archidiecezjalna Pielgrzymka Margaretek i Dwunastek w Miliczu.

Jak modlić się uwielbieniem, trwać w ciszy serca, zawierzać Bogu swoje sprawy i wiernie adorować Chrystusa? Odpowiedzi na te pytania szukali uczestnicy V Archidiecezjalnej Pielgrzymki Margaretek i Dwunastek w Miliczu.

Centralnym punktem spotkania była Eucharystia pod przewodnictwem ks. prof. Jacka Froniewskiego, wikariusza generalnego.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję