Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Siekierki

Wyjątkowe miejsce

W nadodrzańskim sanktuarium Królowej Pokoju wierni, z błogosławieństwem abp. Andrzeja Dzięgi, trwali na różańcu pokutnym w intencji pokoju na świecie i w Polsce.

Niedziela szczecińsko-kamieńska 9/2022, str. II

Ks.Robert Gołębiowski

Matka Boża Nadodrzańska

Matka Boża Nadodrzańska

Siekierki nad Odrą to miejsce, gdzie pragnienia Maryi są wypełniane… Jest to również ziemia szczególnie naznaczona przelaną krwią polskich żołnierzy. To właśnie miejsce ma szczególny charyzmat modlitwy i pokuty. To tutaj trwa nieustająca modlitwa w intencjach najważniejszych – o pokój na świecie i w Ojczyźnie. Biskup Kazimierz Majdański w 1984 r. napisał: „Niech raczy Matka Boża sprawić, by tu było Jej święte sanktuarium i miejsce potężnego działania Matki Łaski Bożej, Królowej Pokoju”.

Jest tutaj Droga różańcowa o długości 3,5 km. Prowadzi od sanktuarium przez las na siekierkowski cmentarz wojenny. Pokutnicy zatrzymują się przy 20 kapliczkach różańcowych i odmawiają wszystkie cztery części Różańca. W 2012 r. został tu poświęcony szlak Dona Nobis Pacem, czyli „Obdarz nas pokojem”. Jest to szlak polskich męczenników. Każdą z dziewięciu stacji stanowi krzyż i tablica ze zdjęciami i życiorysami męczenników. Tworzy on swoistą nowennę za przyczyną naszych świętych orędowników. – Świętość można osiągnąć w każdym czasie i w każdym miejscu, a dowodem na to są właśnie ci polscy męczennicy, patrzący na nas ze zdjęć zamieszczonych na stacjach nowenny – mówi ks. Bogdan Przybysz, kustosz sanktuarium.

2022-02-22 11:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prymas Polski w liście na Adwent: mamy powstać ze snu obojętności i przyzwyczajenia

2022-11-25 19:15

[ TEMATY ]

list

adwent

prymas Polski

Episkopat.news

„Sen to symbol życiowego odrętwienia, bierności i wycofania, a także nieumiejętności czytania Bożych znaków w swoim życiu. To również obraz oddalenia człowieka od Boga i niewiary. Warto na początku Adwentu zadać sobie pytanie: co dziś jest moim duchowym snem?” – pisze Prymas Polski abp Wojciech Polak w liście na Adwent 2022.

„Noc się posunęła, a przybliżył się dzień” – nawiązując do słów wprowadzających Kościół w tegoroczny Adwent arcybiskup gnieźnieński przyznaje, że dobrze ilustrują one to, co dokonało się przez przyjście na świat Jezusa Chrystusa – prawdziwego Światła zwyciężającego wszelki mrok.

CZYTAJ DALEJ

Ewangelia na niedzielę: Do czego przygotowuje mnie Adwent?

2022-11-26 10:12

[ TEMATY ]

Ewangelia

rozważanie Słowa Bożego

domena publiczna

Mówiąc o końcu świata, Jezus ukazuje trzy sceny: potop z czasów Noego, odmienny los osób wykonujących pozornie tę samą pracę oraz obraz gospodarza, który strzeże swojego domu przed złodziejem. Jedli, pili, pracowali, bawili się – byli zajęci swoimi sprawami, zanurzeni w codzienności. Choć nie wiadomo kiedy, Syn Człowieczy na pewno przyjdzie – akcentuje w komentarzu do Ewangelii na I niedzielę Adwentu, 27 listopada, ks. Krzysztof Wons, dyrektor Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

1. Tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego

CZYTAJ DALEJ

Papież do duchownych latynoamerykańskich: bądźcie pasterzami ludu a nie urzędnikami

2022-11-28 12:46

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Bądźcie „pasterzami ludu, a nie urzędnikami państwowymi" – zaapelował Ojciec Święty do wspólnoty Papieskiego Kolegium Latynoamerykańskiego, przyjętej dziś na audiencji.

Papież zachęcił duchownych do zażyłości z Jezusem, by być z Nim, co znaczy być Jego uczniami. „Trzeba wychodzić, ruszać się, nieść radość Ewangelii” - kontynuował: „to oznacza bycie Jego misjonarzami”. Zdaniem papieża dwa czasowniki, które charakteryzują życie chrześcijańskie to „być” i „wychodzić”. W tej perspektywie „bycie z Jezusem” oznacza również „wyjście”, aby „być z ubogimi, z migrantami, z chorymi, z najmniejszymi i najbardziej zapomnianymi w społeczeństwie, aby dzielić z nimi życie i głosić bezwarunkową miłość Boga”, bowiem „Jezus jest obecny w szczególny sposób tych najbardziej bezbronnych braciach i siostrach” - przypomniał Franciszek. Zachęcił obecnych na audiencji, aby byli „uzależnieni od spotkania z Bogiem, a nie od telefonu komórkowego”. „Klerykalizm jest formą światowości, jest jedną z najgorszych perwersji” – przestrzegł Ojciec Święty.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję