Reklama

Niedziela Częstochowska

Dzień Strażaka Powiatu Częstochowskiego

17 maja, w ramach obchodów Dnia Strażaka powiatu częstochowskiego, druhowie, ich rodziny i sympatycy, podczas uroczystej Mszy św. odprawionej w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubojnie polecili Bogu swoją służbę, dziękujac za dotychczasową opiekę, udane akcje w walce z żywiołem, prosząc jednocześnie o siły i skuteczność działania dla siebie i o rozsądek dla tych, którzy swoją bezmyślnością stwarzają zagrożenia w codziennym życiu.

[ TEMATY ]

straż pożarna

Wojciech Mścichowski

Mszę św. celebrował o. ppł. Andrzej Ostrowski OFM. W homilii, proboszcz parafii ks. kan. Bogdan Żurek zwróciłuwagę, że w obecnych czasach trzeba prosić o ducha mądrości, nie przemądrzałości. Wszystko dobro czynione przez strażaków ma swoje źródło w Bogu i powinno być czynione na Jego chwałę. Strażacka brać służy z pełnym oddaniem, zaangażowaniem, bezinteresownością i z miłości dodrugiego człowieka.

Podczas uroczystości, w której uczestniczyli m.in. : kapelan strażaków wyznania ewangelicko augsburskiego ks. kapt. Adam Glajcar, senator Jarosław Lasecki, Władze Związku OSP różnych szczebli, przedstawiciele samorządów, Jednostki OSP z terenu powiatu, poczty sztandarowe, proboczcz parafii ks.Bogdan Żurek wraz z o. Andrzejem Ostrowskim dokonali uroczystego poświęcenia i pobłogosławienia nowego samochodu ratowniczo - gaśniczego przydzielonego dla OSP w Lubojnie.

W okolicznościowych wystąpieniach oficjalnej części spotkania padło wiele serdecznych słów skierowanych do strażackiej braci. Były resortowe odznaczenia i wyróżnienia. Życzono sobie, by dźwięk strażackich syren zwiastował tylko radosne wydarzenia, a lśniące hełmy i mundury były zawsze przedmiotem powszechnego szacunku. Uroczystość uświetniła Orkiestra Dęta OSP z Mykanowa pod batutą Krzysztofa Witczaka.

Reklama

Majowe dni strażackiego świętowania szybko mijają. Pozostaje szara rzeczywistość, ciężka, odpowiedzialna służba i narastające od lat problemy. Prawdą jest, że zapobieganie nieszczęściom jest znacznie tańsze niż likwidacja skutków tragedii. Prewencja i ochrona przeciwpożarowa wymaga jednak oprócz pełnego zaangażowania i ofiarności strażaków także pomocy Samorządów i Państwa. I o to pełne zrozumienie, za wstawiennictwem św. Floriana prośmy Stwórcę nie tylko w Dniu Strażaka.

Gospodarzem tegorocznego „ochotniczego” świętowania w powiecie częstochowskim była Ochotnicza Straż Pożarna w Lubojnie. Jednostka powstała w 1927 r. Obecnie liczy 84 członków, z czego16 pozostaje w stałej gotowości bojowej. Jednostka włączona jest w Krajowy System Ratowniczy. Funkcje prezesa pełni Ryszard Kulik, naczelnikiem jest Janusz Woźniak.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

2015-05-18 12:22

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Promocja kadetów

[ TEMATY ]

szkoła

straż pożarna

bp Andrzej Przybylski

mł. bryg. mgr inż. Dariusz Andryszkiewicz

4 lipca 2018 r. o godz. 12 na terenie Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie odbyła się uroczysta promocja kadetów XX turnusu Dziennego Studium Aspirantów oraz absolwentów Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego w Zawodzie Technik Pożarnictwa. Promocja poprzedzona została uroczystą Mszą św.

na Jasnej Górze, której przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej dr Andrzej Przybylski. W Mszy św. udział wzięła kadra szkoły, absolwenci, zaproszeni goście oraz rodziny i znajomi promowanych.

CZYTAJ DALEJ

Prenumerata Tygodnika Katolickiego "Niedziela"

Karol Porwich/Niedziela

JAK ZAMÓWIĆ PRENUMERATĘ „NIEDZIELI”

CZYTAJ DALEJ

Zmarł Jan Zmarzły

2022-12-02 09:13

Karol Porwich /Niedziela

1 grudnia 2022 roku
po ciężkiej chorobie
odszedł do Pana

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję