Reklama

Wiara

Kochane przed urodzeniem

Gdy w wielu krajach liberalizuje się prawo aborcyjne, my tym głośniej powinniśmy promować Ewangelię życia.

Znakomitą okazją do tego jest trwający II Tydzień Modlitw o Ochronę Życia, zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Modlitewna inicjatywa rozpoczęła się w liturgiczne wspomnienie św. Józefa (19 marca), a zakończy się w Dzień Świętości Życia (25 marca). Każdego dnia odmawiana jest Litania do Świętej Rodziny oraz modlitwa ułożona przez św. Jana Pawła II i zaczerpnięta z encykliki Evangelium vitae. Rozważany jest także fragment adhortacji Amoris laetitia papieża Franciszka. W ramach modlitewnego spotkania wybrzmiewają również rozważania napisane przez związanego ze środowiskiem pro-life o. Krzysztofa Niewiadomskiego, kapucyna.

Historia pokazuje nam, jak przeogromną siłę ma modlitwa. Pod jej wpływem nawet najbardziej zatwardziali aborcjoniści uświadamiają sobie swoje grzechy przeciwko piątemu przykazaniu i nawracają się jak Abby Johnson, amerykańska pro-liferka, która była wcześniej dyrektorką kliniki aborcyjnej Planned Parenthood w Teksasie. Kobieta porzuciła swoją zbrodniczą profesję i zaangażowała się w ochronę życia od poczęcia po ujrzeniu twarzy rozmodlonej zakonnicy, klęczącej przed tą kliniką. Zjednoczeni i zatopieni w centrum modlitwy możemy osiągnąć więcej. Dlatego w świecie, w którym cynicznie igra się z życiem, odmawiając prawa do niego najbardziej bezbronnym ludziom – dzieciom w łonach matek, powinniśmy za nie mówić o tym, że życie jest darem i że „dzieci są kochane, zanim przyjdą na świat”, jak napisał papież Franciszek w Amoris laetitia.

Modlitwą zostały objęte dzieci nienarodzone oraz ich rodzice, szczególnie ci, którzy słyszą z ust lekarza niepomyślną diagnozę prenatalną. – Modlimy się również za młodzież, by była wierna chrześcijańskim wartościom, za pielęgniarki, położne, lekarzy i farmaceutów, a także za polityków i dziennikarzy – mówi Marcin Nowak, członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Reklama

Powinniśmy pokazać, że wszystkie dzieci są „chciane”, a włączenie się w tegoroczną edycję Tygodnia Modlitw o Ochronę Życia jest do tego znakomitą okazją. Ta modlitewna inicjatywa otwiera nas także na inne działania pro-life, dławione przez rządy wielu krajów Unii Europejskiej, jak choćby socjalistyczny rząd Hiszpanii. Potrzeba naszej konsolidacji również wobec działań, które podejmuje choćby prezydent Francji, który postuluje, by prawo do aborcji zostało wpisane do Karty praw podstawowych Unii Europejskiej.

W poprzedniej edycji Tygodnia Modlitw o Ochronę Życia udział wzięło ponad 100 tys. osób. Miejmy nadzieję, że w tym roku padnie rekord frekwencji. Do modlitewnego spotkania może przystąpić każdy z nas, zapisując się na stronie: www.zazyciem.pro-life.pl oraz telefonicznie – pod numerem 12 311 02 60. Organizatorzy udostępniają broszurę ze wszystkimi modlitwami.

2022-03-15 11:44

Ocena: +3 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Aborcja zatrzymała Republikanów

2022-11-30 07:26

[ TEMATY ]

USA

aborcja

Magdalena Pijewska

Pogłębione analizy po ogłoszeniu w Stanach Zjednoczonych niemal pełnych wyników wyborów uzupełniających do Kongresu, wskazują, że przyczyną słabszej, niż się spodziewano, dyspozycji Republikanów w wyborach było zainteresowanie kwestiami światopoglądowymi, takimi jak aborcja.

Wedle sondażu exit poll wykonanego przez telewizję "CNN" tuż po wyborach, to właśnie o sprawę przerywania ciąży miało być zatroskanych aż 26 proc. respondentów, najwięcej po sprawach bytowych (27%) i inflacji (32%).

CZYTAJ DALEJ

Redemptoryści na adwent 2022

2022-11-28 17:36

Karol Porwich/Niedziela

Kolejny już raz redemptoryści zapraszają osoby pragnące głębiej przeżywać czas adwentu na codzienne rozważania słowa Bożego, które są publikowane na portalu kaznodziejskim redemptorystów slowo.redemptor.pl. W nowym roku liturgicznym 2022-2023 misjonarze redemptoryści włączają się w realizację programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce, którego motto brzmi: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

Publikowane rozważania pomagają zrozumieć i przyswoić duchową treść biblijnych czytań z poszczególnych dni adwentu. Stanowią również zachętę, by powziąć konkretne postanowienia i motywują do ewangelicznego działania, do którego wzywa nas Duch Święty. Te krótkie rozważania Słowa Bożego mogą być bardzo przydatne zarówno osobom duchownym, czy konsekrowanym, jak i wiernym świeckim, niezależnie od wieku, pełnionego zawodu czy powołania.

CZYTAJ DALEJ

Premier: w najbliższych trzech latach stworzymy dodatkowe 100 tys. miejsc w żłobkach

2022-11-30 09:25

PAP/Marcin Obara

Będziemy w najbliższych trzech latach tworzyć dodatkowe 100 tys. miejsc w żłobkach i 500 tys. miejsc pracy. To jest w naszym planie i myślę, że to zmieni Polskę jeszcze bardziej na lepsze – powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki.

Premier wraz z szefową MRiPS odwiedzili w środę żłobek w Pilawie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję