Reklama

Niedziela Legnicka

Polkowice

Dwójka pomaga Ukrainie

Od chwili, gdy wojna rosyjsko-ukraińska stała się faktem, w wielu z nas zrodziła się chęć, a nawet konieczność bycia w jakikolwiek sposób pomocnym.

Niedziela legnicka 12/2022, str. II

[ TEMATY ]

Polkowice

pomoc dla Ukrainy

SKW

O organizowaniu pomocy poinformowano uczniów, rodziców i nauczycieli

O organizowaniu pomocy poinformowano uczniów, rodziców i nauczycieli

Podjęliśmy szybką decyzję o organizacji zbiórki rzeczowej na terenie naszej szkoły. Poinformowaliśmy pracowników szkoły, rodziców i już w poniedziałek pojawiło się całe mnóstwo darów: żywność długoterminowa, środki higieniczne, koce, słodycze i wiele innych. I tak jest każdego dnia!

Pierwotnym pomysłem było przekazanie zgromadzonych rzeczy do Oratorium Centrum Lubin, pojawiła się jednak inicjatywa lokalna – polkowicka zbiórka dla Ukrainy pod auspicjami Fundacji Studio Wschód. Dary gromadzone w naszej szkole, są codziennie przekazywane do centralnego punktu zbiórki znajdującego się w budynku byłego domu dziecka „Skarbek”.

Dziękując wszystkim zaangażowanym za dotychczasowe wsparcie, ogłaszamy przedłużenie akcji, skupiając się na zbiórce: środków opatrunkowych (bandaże, woda utleniona, opatrunki jałowe, plastry, folie termiczne itp.), żywności suchej do zalania wrzątkiem typu „gorący kubek”.

Głównym organizatorem akcji jest Agnieszka Adamowicz, która podjęła się koordynowania projektu, współpracując z panią katechetką Renatą Chmielowską, opiekunką Szkolnego Koła Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Polkowicach. Pani Renata poprosiła także o pomoc parafię Matki Bożej Łaskawej i św. Sebastiana o włączenie się i wsparcie działań szkoły. /skw

2022-03-15 11:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Odnowiona przysięga po 340 latach

[ TEMATY ]

św. Sebastian

Polkowice

patron miasta

ks. Piotr Nowosielski

W dniu 4 lipca 1680 r., w imieniu mieszkańców miasta Polkowice, ówczesny burmistrz Ferdynand Mehl i rajcowie miasta złożyli ślubowanie w kościele św. Michała, które przyjął ówczesny proboszcz dr Johann Buchmann. Prosili w nim św. Sebastiana o pomoc, w uwolnieniu od dżumy, która w krótkim czasie zabiła 200 osób. 4 lipca 2022 r., burmistrz miasta Łukasz Puźniecki oraz Roman Rozmysłowski, radny Rady Miejskiej w Polkowicach, prosili św. Sebastiana o opiekę nad miastem, jako Patrona.

Stary kościół

CZYTAJ DALEJ

Św. Jakub z Marchii

[ TEMATY ]

święty

Św. Jakub z Marchii (1394-1476) ukończył studia prawnicze, był legatem Stolicy Apostolskiej i wybitnym kaznodzieją. Jako misjonarz przemierzył całe ojczyste Włochy oraz inne kraje Europy.

Jakub przyszedł na świat w 1394 roku w Monteprandone, we Włoszech. Wychował się w wielodzietnej i ubogiej rodzinie, ciężko pracował już w latach dziecięcych, zajmował się pasieniem owiec. W zdobyciu wykształcenia pomógł mu wuj, który był kapłanem. Jakub ukończył studia prawnicze, studiował na kilku włoskich uniwersytetach.

CZYTAJ DALEJ

"Polityczna fujara". Ostre słowa na konferencji Zbigniewa Ziobry

2022-11-28 17:36

[ TEMATY ]

Zbigniew Ziobro

Ministerstwo Sprawiedliwości

Zbigniew Ziobro

Zbigniew Ziobro

Należy przeanalizować związki polskich polityków z Putinem, Gazpromem oraz promowaniem polityki energetycznej, która służyła interesom Moskwy i Berlina; warto się dowiedzieć jakimi kryteriami kierował się Donald Tusk nabijając kabzę Putinowi - powiedział szef MS Zbigniew Ziobro.

Minister sprawiedliwości, szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro był pytany w poniedziałek o zapowiedź premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego dotyczącą powołania komisji ds. zbadania polityki energetycznej polskiego rządu w latach 2007-2022. Został też zapytany o propozycję SP, która chce powołania komisji śledczej ws. polityki energetycznej Polski od 2007 do 2022 r., ze szczególnym uwzględnieniem okresu od 16 listopada 2007 r. do 22 września 2014 r., czyli czasów rządów PO.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję