Reklama

Niedziela Łódzka

Tomaszów Mazowiecki

Odpowiedzieli na wezwanie

W drugi piątek Wielkiego Postu mieszkańcy przeszli ulicami miasta medytując mękę i śmierć Chrystusa.

Niedziela łódzka 12/2022, str. II

[ TEMATY ]

Wielki Post

Tomaszów Mazowiecki

Paulina Dębiec

Jezus pozwala odkryć istotę krzyża

Jezus pozwala odkryć istotę krzyża

Wydarzenie, przy licznym udziale wiernych, rozpoczęło się wieczorem w kościele Świętej Rodziny, a zakończyło w parafii NMP Królowej Polski. Kierując się słowami Jezusa wypowiedzianymi do św. Faustyny: „jedna godzina rozważania mojej bolesnej męki większą zasługę ma, aniżeli cały rok biczowania się aż do krwi; rozważanie moich bolesnych ran jest dla ciebie z wielkim pożytkiem, a mnie sprawia wielką radość” (Dz. 369), zebrani pragnęli wziąć krzyż na swoje ramiona i wyruszyć w drogę, do ostatecznego zwycięstwa.

W rozważania Drogi Krzyżowej zaangażowało się wiele grup i osób m.in: kapłani tomaszowskich parafii, nauczyciele, młodzież, wolontariusze parafialnych Kół Caritas, Rycerze Kolumba, Nadzwyczajni Szafarze Eucharystii, Wojownicy Maryi, Domowy Kościół, Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym, Rycerstwo Niepokalanej, koła różańcowe i przedstawiciele asysty, Skauci Europy oraz harcerze.

Tomaszowianie modlili się szczególnie w intencji zaprzestania wojny, a także o pokój na Ukrainie i na całym świecie. Oddając się modlitwie, chcieli duchowo wspierać siostry i braci zza wschodniej granicy. Jest to odpowiedź na wezwanie papieża Franciszka, aby okres Wielkiego Postu był sposobnością do osobistej i wspólnotowej odnowy prowadzącej do Paschy Jezusa Chrystusa, w której i my znajdujemy zmartwychwstanie i życie. Ojciec Święty zwrócił uwagę, że post czyni nas ubogimi i otwiera nasze serca na potrzeby innych. Dlatego niech wierni z Tomaszowa Mazowieckiego będą dla nas zachętą do głębszego wejścia w ten wyjątkowy czas.

2022-03-15 11:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież: Ten, kto jest zachłanny, nigdy nie jest nasycony

[ TEMATY ]

Wielki Post

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Ten, kto jest zachłanny, nigdy nie jest nasycony - powiedział papież Franciszek podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie.

CZYTAJ DALEJ

Dziewczyna z nieba

Niedziela Ogólnopolska 3/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

wywiad

pasja

Krzysztof Tadej

Skromna, życzliwa i odważna. W 2019 r. zdobyła mistrzostwo świata w akrobacji szybowcowej. Pokonała zawodników z 13 państw. Jest pierwszą kobietą w historii, która zdobyła ten tytuł.

Krzysztof Tadej: Szybowce kojarzą się ze spokojnymi, cichymi i wolnymi lotami. Czy tak jest również, gdy wykonujesz akrobacje szybowcowe?

CZYTAJ DALEJ

Franciszek apeluje o pomoc dla niepełnosprawnych żyjących na terenach konfliktów

2022-12-03 12:22

[ TEMATY ]

niepełnosprawni

Franciszek

Episkopat News

„Należy poświęcić szczególną uwagę i na wszelkie sposoby ułatwić dostęp do pomocy humanitarnej niepełnosprawnym żyjącym tam, gdzie toczą się walki” – napisał papież w orędziu na obchodzony 3 grudnia Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.

Na wstępie Ojciec Święty podkreślił, że ogłoszony przez ONZ Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych zachęca nas do uświadomienia sobie, że nasza ułomność nie przyćmiewa naszej godności, i że wszyscy jesteśmy wezwani do świadectwa o zbawczej miłości Pana. „Jego miłosierdzie mogą poznać i napotkać w bardzo szczególny sposób ci, którzy nie są zadufani w sobie i którzy odczuwają potrzebę powierzenia się Panu oraz dzielenia się z braćmi” – podkreślił Franciszek. Zaznaczył, że to magisterium kruchości może uczynić nasze społeczeństwa bardziej ludzkimi i braterskimi. „Jakże bardzo świadomość, że potrzebujemy siebie nawzajem, pomogłaby nam mieć mniej wrogie relacje z tymi, którzy nas otaczają! I jakże bardzo stwierdzenie, że nawet narody nie mogą ocalić się same, skłoniłoby nas do poszukiwania rozwiązań bezsensownych konfliktów, jakie przeżywamy!” – wskazał papież.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję