Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Ukraińskie pejzaże

Uczniowie szkół i przedszkoli gminy Wolin we współpracy z parafią św. Mikołaja Biskupa przygotowali niezwykłą akcję charytatywną.

Niedziela szczecińsko-kamieńska 12/2022, str. III

[ TEMATY ]

pomoc dla Ukrainy

Ks. Marcin Miczkuła

Widokówki można nabyć w szkołach i gminnych instytucjach

Widokówki można nabyć w szkołach i gminnych instytucjach

Jean de La Fontaine, autor wielu bajek, często powtarzał: „Trzeba sobie wzajemnie pomagać: to naturalne prawo”. Dziś cały świat staje naprzeciw potrzebującym pomocy Ukraińcom. W różny sposób parafie i inne instytucje organizują pomoc humanitarną, inicjują zbiórki i wydarzenia poświęcone Ukrainie. Każdy chce w jakiś sposób wesprzeć najbliższych sąsiadów.

Gmina Wolin we współpracy z parafią św. Mikołaja Biskupa w Wolinie oraz szkołami, które znajdują się na terenie gminy: Przedszkolem Miejskim w Wolinie „Kraina Uśmiechu”, Publiczną Szkołą Podstawową im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie, Publiczną Szkołą Podstawową im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie, Publiczną Szkołą Podstawową im. Zofii Kossak-Szczuckiej w Dargobądzu, Publiczną Szkołą Podstawową w Koniewie, Publiczną Szkołą Podstawową w Troszynie, Społeczną Szkołą Podstawową w Ładzinie, Zespołem Szkół Ponadpodstawowych w Wolinie oraz Szkołami św. Ottona z Bambergu w Wolinie, przygotowała Ukraińskie pejzaże – ilustracje wykonane przez uczniów dowolną techniką ukazujące szesnaście największych miast Ukrainy i ich najbardziej charakterystyczne budowle. Dzięki zaangażowaniu młodych, zdolnych artystów, udało się przygotować i wydać piękny cykl widokówek. Rozprowadzane one są we wszystkich szkołach oraz gminnych instytucjach. Koordynacją całej akcji zajmuje się Biblioteka Publiczna Gminy Wolin, w której można również nabyć komplety widokówek. Fundusze zebrane w ten sposób wesprą gminny fundusz pomocy uchodźcom.

W tym ważnym dla nas wszystkich czasie pamiętajmy słowa bł. Fryderyka Ozanama „Tak naprawdę mamy jedynie to, cośmy dali”.

2022-03-15 11:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zdajemy egzamin z człowieczeństwa

Niedziela kielecka 15/2022, str. IV

[ TEMATY ]

pomoc dla Ukrainy

TER

Uchodźcy potrzebują Eucharystii

Uchodźcy potrzebują Eucharystii

Uchodźcy potrzebują nie tylko żywności, środków czystości, ubrań, schronienia. Wyrwani ze swoich domów, społeczności tęsknią za życiem, które do niedawna prowadzili. Opowiadają o swojej traumie.

Nie sprawdziły się prognozy „specjalistów”, którzy kilka miesięcy temu twierdzili, że jeżeli wybuchnie wojna na Ukrainie, to w Polsce możemy się spodziewać miliona uchodźców. Minęło kilka tygodni konfliktu i w naszym kraju jest już przeszło dwa miliony uciekinierów z Ukrainy, a rzeka ludzi szukających bezpiecznego schronienia nadal płynie wartkim strumieniem. Trudno by znaleźć Polaka, który by w jakiś sposób nie wspomógł uciekinierów z ogarniętej wojną Ukrainy. Skala tragedii jest tak duża, że nie można przejść obok niej obojętnie, więc kiedy ktoś prosi o pomoc dla uchodźców nie odwracamy się plecami, rozumiejąc ich tragiczne położenie.

CZYTAJ DALEJ

Przepis na Adwent

2022-11-15 12:37

Niedziela Ogólnopolska 47/2022, str. 40-41

[ TEMATY ]

adwent

Adobe Stock

Jak – w obliczu wszechobecnych już niemal kolęd i ozdób choinkowych – nie stracić tego wyjątkowego czasu? Co zrobić, żeby te zewnętrzne „przyspieszacze” nas nie pokonały?

Pewnie każda rodzina ma na to swoje sposoby, właściwe tylko dla niej, dostosowane do wieku jej członków, do ich charakterów, pasji i tego, czym żyją na co dzień. Zaczerpnięte z tradycji rodziny męża, żony, wypracowane w trakcie wspólnego życia. Poniżej garść adwentowych inspiracji. Na początek...

CZYTAJ DALEJ

Kard. Krajewski: bądźmy wszyscy bliżej tych, którzy śpią na ulicy

2022-11-26 16:05

[ TEMATY ]

kard. Krajewski

Urszula Buglewicz/Niedziela Lubelska

"Wczoraj pod kolumnadą Berniniego na placu św. Piotra zmarł bezdomny, także z powodu zimna. Papież pamięta o nim w modlitwie i pamięta o wszystkich, którzy są zmuszeni do życia bez domu" – zapewnia kard. Konrad Krajewski, papieski jałmużnik. W rozmowie z portalem Vatican News kardynał mówi o działalności charytatywnej w Watykanie i mieście Rzymie na rzecz ubogich. „Moją rolą jest opróżnienie konta charytatywnego Ojca Świętego” – zaznacza.

Bezdomny, który zmarł, częściowo z powodu zimna, pod kolumnadą na placu św. Piotra, był jednym z wielu ubogich wspomaganych przez Dykasterię ds. Posługi Miłosierdzia. Zaoferowano mu miejsce, gdzie mógłby spać w cieple, ale odrzucił tę propozycję i wybrał pozostanie na ulicy. Papież modli się za niego i za tych, którzy nie mają domu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję