Reklama

Książki

Miara twojego czasu

Współczesny świat niepomiernie przyśpieszył, a my wraz z nim.

Przypominamy samochody pędzące autostradą, a przecież z rozpędzonego auta nie dość, że widać mniej, to jeszcze niewyraźnie. W galopadzie przez życie odmierzamy czas, nie przywiązując większej uwagi do treści. „Miarą naszego życia jest czas. Długość życia liczymy w latach, miesiącach i dniach. Jednak miara czasu to nie tylko godziny, ale to, czym je wypełniamy i komu je poświęcamy... Czas to najlepszy sprawdzian miłości” – pisze w swojej najnowszej książce bp Andrzej Przybylski i zachęca nas do zatrzymania się, by odkryć to, co najważniejsze, i to, co piękne wokół nas.

Zatrzymaj się na chwilę to publikacja wyjątkowa na rynku wydawniczym. Jest swoistym progiem zwalniającym, dzięki któremu możemy przystanąć w zachwycie nad pięknem słowa i stworzonego świata. Na jej treść składają się nietuzinkowe i trafne refleksje bp. Przybylskiego. Inspiracją do rozważań są bieżące sprawy i wydarzenia oraz ludzie, których ksiądz biskup spotkał na swojej drodze. Myśli zawartych w książce nie możemy jednak ograniczyć do intencjonalnego „tu i teraz”. Kierują naszą uwagę na coś znacznie ważniejszego niż nasza codzienność. Autor zauważa: „Świat przemija, a jedyne, co trwa na wieki, to Pan Bóg. Jeśli chcesz przedłużyć życie, nie na kilka lat, ale na wieczność, oddaj je Panu Bogu!”.

Książka została napisana lekkim, acz zadziornym językiem, skłaniającym czytelnika do zastanowienia się nad sobą i otaczającą go rzeczywistością. Zawarte w niej myśli niejednemu z nas otworzą szeroko oczy i doprowadzą do wewnętrznego przebudzenia, co może zaowocować dobrem w naszym życiu.

Zatrzymaj się na chwilę. Z notatnika biskupa Andrzeja
Bp Andrzej Przybylski
Wydawnictwo: POMOC Misjonarzy Krwi Chrystusa
Liczba stron: 216

2022-03-22 13:23

Ocena: +4 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nasze życie się nie kończy, ale się zmienia

[ TEMATY ]

Wszystkich Świętych

bp Andrzej Przybylski

Magda Nowak/Niedziela

W uroczystość Wszystkich Świętych w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Tajemnicy Emaus na cmentarzu Kule sprawowana była Msza św. z procesją żałobną. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił bp Andrzej Przybylski, biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej.

Dzisiejszy dzień, jak zauważył w homilii kaznodzieja, jest dobrym dniem na to, abyśmy pomyśleli o przyszłości naszej i naszych bliskich zmarłych. A jedyną dobrą przyszłością dla człowieka jest bycie świętym: – Czy naprawdę myślisz, że przed tobą tylko starzenie się i śmierć? A może, tak jak św. Paweł mówi, przed tobą niesamowita przyszłość, wieczność i niebo?

CZYTAJ DALEJ

Zmarł ks. Marcin Modrzejewski, miał 33 lata

2022-11-24 15:01

[ TEMATY ]

zmarły

Archidiecezja Lubelska

Ks. Marcin Modrzejewski był wikariuszem parafii pw. św. Barbary w Łęcznej. Zmarł w czwartek, 24 listopada 2022 r. nad ranem.

Urodził się 30 listopada 1989 r. w Lublinie. Święcenia prezbiteratu otrzymał 7 czerwca 2014 r. w Lublinie.

CZYTAJ DALEJ

Komisja Dialogu KEP-PRE o agresji Rosji na Ukrainę i pomocy uchodźcom wojennym

2022-11-29 09:49

[ TEMATY ]

episkopat

Episkopat News

Ekumeniczne konsekwencje agresji Rosji na Ukrainę, współpraca między Kościołami w niesieniu pomocy uchodźcom wojennym oraz przygotowania do przyszłorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan - były m.in. tematem posiedzenia Komisji ds. Dialogu między Konferencją Episkopatu Polski a Polską Radą Ekumeniczną, które odbyło się w poniedziałek 28 listopada w Warszawie.

Publikujemy komunikat ze spotkania:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję