Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Ludzkie życie jest święte

Główne obchody Dnia Świętości Życia w diecezji bielsko-żywieckiej odbyły się w Cieszynie.

Niedziela bielsko-żywiecka 14/2022, str. I

[ TEMATY ]

dzień świętości życia

Krzysztof Telma

Biskup Roman Pindel dokonuje Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi

Biskup Roman Pindel dokonuje Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu
Sercu Maryi

W parafii św. Marii Magdaleny 25 marca bp Roman Pindel w łączności z papieżem Franciszkiem, biskupami i wiernymi całego Kościoła dokonał Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Akt został odczytany w parafiach diecezji, w tym w bielskiej katedrze przez bp. Piotra Gregera. – Wspominamy moment poczęcia Syna Bożego w łonie Maryi i moment Jej zgody na to, by była matką Mesjasza. Modlimy się o przywrócenie pokoju na świecie, żeby nie było większej wojny. Przychodzimy z troskami, problemami i nadziejami – podkreślił ordynariusz.

Po Drodze Krzyżowej rozpoczęła się koncelebrowana Msza św. Proboszcz ks. Jacek Gracz przypomniał, że tą Eucharystią dziękujemy za dar beskidzkiego Kościoła z okazji przypadającej w tym dniu 30. rocznicy postania diecezji bielsko-żywieckiej. W homilii pasterz diecezji zauważył, że stajemy w obliczu zagrożenia wojną o zasięgu światowym, dlatego zanoszone są modlitwy o zaprzestanie morderczej wojny i o nastanie trwałego pokoju. – Śmierć tysięcy osób: żołnierzy, ludności cywilnej, w tym kobiet i dzieci, stanowi kontekst naszej troski o ocalenie każdego zagrożonego życia, czy to przed narodzeniem, czy u schyłku życia, wskutek poniżającej choroby, trudnej sytuacji czy stanu psychicznego – mówił. Przypomniał, że życie ludzkie jest święte, nienaruszalne od poczęcia do naturalnej śmierci, chciane przez Boga i przewidziane. Dlatego nie wolno zabijać człowieka, zwłaszcza niewinnego, bezbronnego, chorego. – To wszystko przynagla nas, aby zatroszczyć się o życie najbardziej bezbronnych, tych, którym zagraża śmierć – dodał.

Po homilii biskup przyjął od wiernych deklaracje o przystąpieniu do dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, czyli trwającej 9 miesięcy modlitwy w intencji ocalenia życia, które się poczęło w łonie matki i jest zagrożone aborcją. Na zakończenie Mszy św. udzielił błogosławieństwa kobietom oczekującym potomstwa i matkom z małymi dziećmi, po czym wystawiono Najświętszy Sakrament i całą noc trwała modlitwa w ramach „Adoracji bez granic”. W przeddzień uroczystości w cieszyńskiej świątyni odbyła się adoracja w intencji o poszanowanie świętości życia.

2022-03-29 12:29

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Na drogach zawierzenia

– Syn Boży za sprawą otwartego serca Maryi wkroczył w nasz, ludzki czas. W radość dzisiejszej uroczystości pragniemy włączyć dziękczynnie za dar osobistego życia, za dar życia naszych rodzin, jak również dar częstochowskiego Kościoła w jego wymiarach metropolitalnych – mówił abp Wacław Depo 25 marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia, w bazylice archikatedralnej Świętej Rodziny w Częstochowie.

Miłość i wierność oraz tajemnica wybrania. Wobec tych tajemnic stanęli w bazylice archikatedralnej Świętej Rodziny w Częstochowie uczestnicy Mszy św. pod przewodnictwem abp. Wacława Depo, który również wygłosił homilię.

CZYTAJ DALEJ

Papież do duchowieństwa Sudanu Pd: bądźcie świadkami i orędownikami

2023-02-04 09:28

[ TEMATY ]

Franciszek

PAP/EPA/CIRO FUSCO

Do bycia wielkodusznymi Pasterzami i świadkami, prorokami bliskości, którzy towarzyszą ludziom, orędownikami z podniesionymi rękami zachęcił Ojciec Święty duchowieństwo Sudanu Południowego. W katedrze św. Teresy w Dżubie Franciszek spotkał się z biskupami, kapłanami, diakonami, osobami konsekrowanymi i seminarzystami.

Drogie Osoby konsekrowane, drodzy Seminarzyści, dzień dobry!

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Trwają przygotowania do Areny Młodych 2023

2023-02-04 15:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

Trwają przygotowania do tegorocznej Areny Młodych. Wczoraj i dziś w przed południem w Wyższym Seminarium Duchownym odbyło się spotkanie dla katechetów - świeckich i duchownych - którzy włączeni są w tegoroczne diecezjalne rekolekcje dla młodych szkół średnich.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję