Reklama

Niedziela Rzeszowska

Święto Miłosierdzia, święto Caritas

„Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia” – powiedział Jezus w orędziu skierowanym za pośrednictwem siostry Faustyny do nas wszystkich.

Niedziela rzeszowska 17/2022, str. I

[ TEMATY ]

Caritas

Święto Miłosierdzia Bożego

Archiwum Caritas

Wolontariat Caritas stanowią w większości ludzie młodzi

Wolontariat Caritas stanowią w większości ludzie młodzi

Ratunkiem dla świata jest zanurzenie się w Bożym Miłosierdziu. Człowiek wierzący powinien miłosierdziem żyć na co dzień. Caritas Diecezji Rzeszowskiej żyje miłosierdziem i niesie je ludziom. Niedziela Miłosierdzia Bożego jako święto patronalne Caritas jest okazją do podziękowania Bogu i ludziom za dzieła miłosierdzia. Dziękujemy naszym pasterzom: bp. Janowi Wątrobie, bp. Kazimierzowi Górnemu i bp. Edwardowi Białogłowskiemu, którzy zawsze z troską pochylają się nad ludźmi potrzebującymi pomocy. Dziękujemy kapłanom, którzy w parafiach pomagają ubogim i chorym. Dziękujemy pracownikom diecezjalnej Caritas, a także członkom Parafialnych Zespołów Caritas, Szkolnych Kół Caritas i wszystkim wolontariuszom, którzy poświęcają swój czas i zdolności, aby pomagać bliźnim. Dziękujemy wszystkim, którzy przekazują 1% podatku na „Caritas Bliźni w Potrzebie” (KRS: 0000251723). Dziękuję tym, którzy modląc się za Caritas, ofiarują w tej intencji swoje krzyże i wspierają nas ofiarami pieniężnymi. Bez tego wsparcia nie moglibyśmy świadczyć pomocy na tak wielką skalę.

Pomoc jako wyraz chrześcijańskiego miłosierdzia Caritas Diecezji Rzeszowskiej świadczy od 30 lat przez 365 dni w roku. Realizuje ją w ośrodkach dla osób z niepełnosprawnością, w placówkach dla obłożnie chorych, dla seniorów i dla dzieci. Caritas prowadzi dużą wypożyczalnię sprzętu pielęgnacyjnego i rehabilitacyjnego. W ramach Centrum Integracji Społecznej aktywizuje osoby bezrobotne. Przez program asystenta osobistego wspiera rodziny osób z niepełną sprawnością. Troszczy się o bezdomnych. Pomaga osobom indywidualnym, które doświadczają trudnych sytuacji życiowych. Przychodzi z natychmiastową pomocą rodzinom, dotkniętym dramatem pożaru, powodzi i innych tragedii.

W ostatnim czasie rzeszowska Caritas pomaga ofiarom wojny na Ukrainie. W ośrodkach w Myczkowcach i Budach Głogowskich schronienie znalazło już 350 osób, w tym osoby niepełnosprawne. Wysłaliśmy 110 samochodów z pomocą humanitarną na Ukrainę, przekazując żywność, chemię gospodarczą, odzież, generatory prądu. Przeznaczyliśmy 120.000 zł na zakup potrzebnych na Ukrainie lekarstw i innych artykułów medycznych. Prowadzimy punkt pomocy dla uchodźców, z którego każdego dnia korzysta ponad 200 osób, zaopatrując się w żywność, środki czystości, artykuły higieniczne i ubrania. Zatrudniliśmy obywatelkę Ukrainy, która jako psycholog pomaga dzieciom.

Z całego serca dziękuję wszystkim Darczyńcom – indywidualnym i instytucjonalnym, dzięki którym rzeszowska Caritas jest narzędziem i świadkiem Bożego miłosierdzia. Bóg zapłać!

2022-04-19 09:31

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Podsumowanie Programu Spiżarnia Caritas 2018

[ TEMATY ]

Caritas

Pomoc Żywnościowa

Jeronimo Martins Biedronka

Aldi

caritaszg.pl

Wartość przekazanych produktów w 2018 r. w sumie wyniosła niespełna 1,2 mln zł.

Wartość przekazanych produktów w 2018 r. w sumie wyniosła niespełna 1,2 mln zł.

Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej od 2017 r. uczestniczy w Programie Spiżarnia Caritas, w ramach którego przekazuje pomoc żywnościową swoim podopiecznym. W naszym regionie w programie uczestniczą sklepy Jeronimo Martins Biedronka i Aldi (w sumie 20 sklepów), które przekazują do Caritas pełnowartościową żywność z krótką datą ważności. Wartość przekazanych przez nie produktów w 2018 r. w sumie wyniosła niespełna 1,2 mln zł.

CZYTAJ DALEJ

Żyła okultyzmem, satanizmem i magią... doznała bliskości Boga

2022-08-03 09:55

Niedziela szczecińsko-kamieńska 32/2022, str. I

[ TEMATY ]

nawrócenie

Adam Szewczyk

Marta Przybyła na co dzień pracuje w fundacji Tota Tua

Marta Przybyła na co dzień pracuje w fundacji Tota Tua

Od dzieciństwa spychana na margines życia społecznego. Dotknięta deficytem miłości. Żyła okultyzmem, satanizmem, magią. Szukała okazji, by „dowalić katolom”, udowodnić im, że Boga nie ma.

Pewnego razu weszła do małego drewnianego kościółka i…Marta Przybyła opowiada, jak doznała bliskości Boga i jak wskutek tego zmieniło się jej życie. Opisała to w książce o wymownym tytule I dam wam serce nowe.

CZYTAJ DALEJ

ZUS: niecałe 10 minut na złożenie wniosku o "Dobry start”

2022-08-11 10:29

[ TEMATY ]

edukacja

Adobe Stock

9 minut i 35 sekund to średni czas potrzebny na złożenie wniosku o wyprawkę szkolną w ramach programu "Dobry start”. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił już ponad 2,7 mln świadczeń, co objęło ponad 3 mln dzieci. Do rodziców trafiło w sumie ok. 827 mln zł – poinformował rzecznik ZUS Paweł Żebrowski.

Wnioski o wyprawkę szkolną w ramach programu "Dobry start" można składać od 1 lipca do 30 listopada. Wypłata świadczeń rozpoczęła się 18 lipca i realizowana jest na bieżąco.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję