Reklama

Aspekty

Zielona Góra

Zielona Góra czyta Pismo Święte

1328 rozdziałów, ponad 35 tys. wersetów i blisko milion słów w tydzień. Przed nami druga edycja akcji Biblia 24/7.

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 17/2022, str. III

[ TEMATY ]

Biblia

Czytanie słowa Bożego

Karolina Krasowska

Pragniemy dzielić się słowem Bożym, które, jak wierzymy, jest w stanie przemieniać życie – mówi Sławek Baszko

Pragniemy dzielić się słowem Bożym, które, jak wierzymy, jest w stanie przemieniać życie – mówi Sławek Baszko

To inicjatywa Fraterni Franciszkańskiej „Effatha”, działającej przy parafii św. Franciszka z Asyżu. W pierwszej edycji udział wzięło 100 lektorów (w tym dwóch biskupów oraz prowincjał franciszkanów) oraz dziesiątki osób wspierających inicjatywę. Wydarzenie było transmitowane na żywo na YouTube i Facebook’u. 122 godziny czytania, które oglądała w Internecie spora liczba osób (ok. 13 tys. wyświetleń na Facebooku i blisko 5 tys. na YouTube). W tym roku organizatorzy przygotowali pewną niespodziankę. – W ubiegłym roku akcja była skupiona wokół parafii św. Franciszka. W tym roku wpadliśmy na pomysł, żeby to wydarzenie zrobić otwartym dla wszystkich. Zaprosiliśmy do akcji 20 proboszczów z Zielonej Góry razem z wikariuszami, siostrami z zakonów żeńskich i osobami ze wspólnot. I okazuje się, że w tym roku nie tylko parafia św. Franciszka, ale Zielona Góra czyta Pismo Święte – mówi Sławek Baszko, współorganizator akcji.

Druga edycja wydarzenia Biblia 24/7 rozpocznie się 29 maja o godz. 18.00 uroczystą Mszą św. odprawioną przez prowincjała Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych o. Mariana Gołąba i potrwa do 4 czerwca, kiedy to bp Tadeusz Lityński odprawi uroczystą Mszę św. o godz. 18.00.

2022-04-19 09:31

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Muzeum końca świata

Co pewien czas ktoś obwieszcza nową datę końca świata. Tym razem w spekulacje włączyło się również Muzeum Narodowe. Przez kilka lat trwały przygotowania do wystawy, na którą składa się aż 150 eksponatów z dziewięciu placówek muzealnych w Polsce. Od połowy października we wnętrzach Pałacu Biskupów Krakowskich można oglądać obrazy, zegary, kalendarze - wszystko, co kojarzy się i odnosi do pojęcia upływu czasu, a powstało w różnych epokach: od późnego średniowiecza po czasy współczesne. Koniec świata, według kalendarza Majów, apokaliptyczni wieszcze zapowiadają na 21 grudnia, a wystawa - według organizatorów - jest dobrym przygotowaniem do tej daty.

CZYTAJ DALEJ

Hebrajski komentarz do niedzielnej Ewangelii

2022-12-04 08:46

[ TEMATY ]

KUL

rozważanie

Centrum Heschela KUL

„Nawrócić się” – ma dwa różne znaczenia w Biblii. Hebrajskie „Szuw” oznacza zawrócić ze złej drogi i zwrócić się ku Bogu. Zaś greckie „metanoeite” tłumaczy się dosłownie „zmieńcie myślenie” – pisze w komentarzu na II Niedzielę Adwentu biblista ks. dr Paweł Rytel-Andrianik, wicedyrektor Centrum Heschela KUL.

Kiedy mówimy słowo „nawrócenie”, to w danym języku ma ono zdefiniowane znaczenie. W Biblii jest większe bogactwo znaczenia tego słowa, ponieważ zawiera ono w sobie zarówno znaczenie z języka hebrajskiego jak i greckiego.

CZYTAJ DALEJ

Kuria w Kielcach bada sprawę w związku ze zmianą barwy komunikantu w kościele w Topoli

2022-12-04 16:19

[ TEMATY ]

Kielce

davideucaristia/pixabay.com

W związku z wydarzeniami w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Topoli w powiecie kazimierskim, w diecezji kieleckiej - gdy włożony do naczynia z wodą komunikant zmienił barwę, kuria w Kielcach wydała specjalne oświadczenie.

Jest ono podpisane przez rzecznika diecezji kieleckiej, ks. Łukasza Zygmunta. Zaleca się spokój i rozwagę, aby specjaliści mogli należycie zbadać sprawę, według stosowanych w takiej sytuacji procedur.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję