Reklama

Aspekty

Modlitwa za miasto

Przez 765 minut bez przerwy będą czytać Pismo Święte. Stowarzyszenie św. Eugeniusza de Mazenoda zaprasza do modlitwy za Gorzów.

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 17/2022, str. VI

[ TEMATY ]

Narodowe Czytanie Pisma Świętego

Materiały organizatora

Pierwsze nieustanne czytanie Pisma Świętego w Gorzowie odbyło się w 2017 r.

Pierwsze nieustanne czytanie Pisma Świętego w Gorzowie odbyło się w 2017 r.

Nasza inicjatywa ma związek z kolejną, 765. rocznicą świętowania powstania Gorzowa Wielkopolskiego. Chcemy modlitwą objąć nie tylko wszystkich mieszkańców naszego miasta, osoby decyzyjne, publiczne, ale również wszystkie miejsca, w których na co dzień żyjemy. Szczególnie chcemy naszą modlitwą zadośćuczynić za grzechy popełniane w naszym mieście. Będziemy dziękować za naszą wspólną historię, przepraszać za błędy i zaniedbania oraz prosić o potrzebne łaski dla gorzowian – mówi Jarosław Libelt. – Czytanie Pisma Świętego to jeden z punktów programu. Wszystko rozpocznie się 6 maja i potrwa dwa dni.

Modlitwę za miasto zainauguruje o godz. 18 Msza św. w parafii św. Józefa. O 19.15 rozpocznie się nabożeństwo Wywyższenia Krzyża Świętego, a o 21 Apel Jasnogórski. Po nim do samego rana trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. – Zapraszamy na tę adorację wszystkich gorzowian, wspólnoty modlitewne, wspólnoty klasztorne i zgromadzenia zakonne. Od godz. 21.15 do godz. 22 szczególnie zapraszamy do modlitwy gorzowską młodzież – dodaje Jarosław Libelt.

Czytając Biblię

W sobotę 7 maja o godz. 7.30 będzie okazja do odmówienia Jutrzni z Ojcami Oblatami i uczestniczenia w Mszy św. o godz. 8. Nieustanna modlitwa Pismem Świętym rozpocznie się o godz. 8.45 i potrwa do 18. – Będziemy czytać Biblię 765 minut, ponieważ to 765. rocznica powstania Gorzowa. Pierwszy raz zorganizowaliśmy coś takiego w 2017 r. i wtedy czytaliśmy przez 760 minut. Co roku zaczynamy czytać od fragmentu, na którym przerwaliśmy w roku ubiegłym – wyjaśnia Anna Jakubowska. – Każdy chętny może dołożyć swoją cegiełkę i zapisać się, aby przez 15 minut przeczytać fragment z Biblii. Zgłoszenia przyjmowane są codziennie po godz. 15 pod numerem tel. 690 333 893. Fragmenty Pisma Świętego będą również czytane 7 maja na antenie Radia Plus Gorzów.

Osoby czytające będą zmieniać się co 15 minut, zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem. Jeśli chętnych będzie bardzo dużo, wtedy zmiany będą się dokonywały szybciej. O godz. 18 zakończy się wspólne czytanie, a rozpocznie nabożeństwo majowe. Po nim odprawiona zostanie Eucharystia wieńcząca dwudniową modlitwę.

Reklama

Lokalne działania

Inicjatywę swoim patronatem objęli bp Tadeusz Lityński oraz o. Paweł Zając – prowincjał Prowincji Polskiej Misjonarzy Oblatów. Organizatorem jest Stowarzyszenie św. Eugeniusza de Mazenoda. To grupa działająca przy parafii św. Józefa w Gorzowie. Angażuje się w dzieła o charakterze społecznym (m.in. kursy językowe, pomoc ubogim i chorym, pomoc w prowadzeniu świetlicy środowiskowej i dziennego domu seniora), a także w dzieła o charakterze duchowym. Wśród nich wymienić można pochówek dzieci zmarłych przed narodzeniem, modlitwę za miasto, 33-dniowe rekolekcje oddania się Jezusowi przez ręce Maryi (ponad 200 osób wzięło udział w pięciu edycjach), wieczory modlitewne Ocalenie w Maryi, posługę modlitwą wstawienniczą czy codzienne spacery różańcowe, podczas których omadlane są ulice parafii.

Stowarzyszenie realizuje swoje cele m.in. poprzez działalność wydawniczą, wystawienniczą i prasową, organizowanie szkoleń, warsztatów, konkursów, konferencji, wykładów, organizowanie wyjazdów, wypoczynku i imprez rekreacyjnych, zajęć i zawodów sportowych, propagowanie profilaktyki przeciw uzależnieniom, prowadzenie i promowanie działalności artystycznej, organizowanie festiwali, festynów, koncertów i imprez kulturalnych.

2022-04-19 09:31

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Minister Edukacji i Nauki zachęca do wzięcia udziału w 6. Narodowym Czytaniu Pisma Świętego

Pismo Święte to zbiór uniwersalnych zasad moralnych i etycznych, która powinny być obecne w życiu każdego człowieka. Zachęcam wszystkich do lektury Pisma Świętego - powiedział na nagraniu opublikowanym na Twitterze minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Czarnek przypomniał, że hasłem przypadającego w niedzielę 6. Narodowego Czytania Pisma Świętego są słowa zaczerpnięte z Ewangelii według św. Łukasza "Pokój temu domowi" (Łk 10,5).

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Karol Porwich/Niedziela

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: jak rozmawiać o Kościele z młodymi - spotkanie sióstr zakonnych

2023-01-28 16:44

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Karol Porwich/Niedziela

Pod hasłem „Jak rozmawiać o Kościele z młodymi ludźmi” na Jasnej Górze trwa 30. sesja formacyjna dla sióstr odpowiedzialnych w zgromadzeniach za powołania. W spotkaniu udział bierze prawie 80 referentek.

- Spotykamy się raz w roku, by wobec zmieniającego się świata podejmować ważne dla naszego rozwoju tematy - wyjaśniła odpowiedzialna za spotkanie s. Anna Jóźwiak, apostolinka. Podkreśliła, że tym razem chcą zastanowić się nad tematami związanymi z Kościołem, kim są w nim młodzi, a także jak z nimi rozmawiać o Kościele.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję