Reklama

Książki

Odkryć mowę wiary

Jak na Różaniec patrzyli święci, mistycy, wielcy teologowie?

Na to pytanie odpowiada w swojej najnowszej książce ks. Janusz Królikowski – uznany teolog, wybitny mariolog, autor licznych publikacji, w których porusza sprawy bliskie każdemu wierzącemu. Tym razem ks. Królikowski przygląda się modlitwie różańcowej i dochodzi do przekonania, że „Kościół, świat i każdy z nas potrzebuje modlitwy, modlitwy sprawdzonej i skutecznej, modlitwy autentycznej i gorącej, modlitwy twórczej duchowo i przemieniającej świat” – jak czytamy w książce.

Różaniec Maryi. Modlitewny katechizm chrześcijanina to publikacja skierowana do współczesnego czytelnika. Autor prowadzi narrację w taki sposób, aby ukazać nam, jak na prosty różaniec, który trzymamy w ręce, patrzeć twórczo, by modlitwa różańcowa okazała się użyteczna i inspirująca. Nasz świat potrzebuje przebudzenia, potrzebuje ludzi, którzy tchną weń nową jakość. Przykładów takich osób ks. Królikowski doszukuje się w ludziach modlitwy, mistykach i świętych, którzy z autentycznym zapałem przesuwali w dłoniach paciorki różańca, nawiązując modlitewny dialog z Bogiem. Sięga on do ożywczego źródła, ukazując historię Różańca i podając fakty, które być może dla wielu z nas okażą się zaskakujące. Zdaniem autora, Różaniec narodził się jako odpowiedź na błędy, które były popełniane w kolejnych epokach. Dowodzi on, że również dla nas modlitwa ta jest najskuteczniejszym panaceum na trawiące nasz świat wypaczenia.

Najnowsza książka ks. Królikowskiego odkrywa przed nami nie tylko piękno i głębię Różańca. Jako zwieńczenie swojego opracowania autor zamieszcza cykl nietuzinkowych i twórczych rozważań tajemnic różańcowych, które pomagają „właściwie usytuować Różaniec w odniesieniu do wyznania wiary chrześcijańskiej, a tym samym także wskazać na ich znaczenie dla wierzącego w konkretnym przeżywaniu swojej wiary”. Publikacja ks. Królikowskiego jest przeznaczona dla tych, którzy chcą na nowo odkryć mowę wiary w tajemnicach różańcowych.

Różaniec Maryi. Modlitewny katechizm chrześcijanina
Ks. Janusz Królikowski
Wydawnictwo: Leksem Studio
Liczba stron: 158

2022-04-26 11:37

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

UFAM. Śladami Siostry Faustyny

Bogato ilustrowana książka „Ufam. Śladami Świętej Siostry Faustyny” to kolejna pozycja w dorobku uznanego tandemu autorskiego: dziennikarza Grzegorza Górnego i fotografa Janusza Rosikonia. Tym razem stawiają oni sobie za cel prześledzenie życia największej mistyczki XX wieku na świecie oraz udzielenie odpowiedzi na pytanie, jak to się stało, że kult Bożego Miłosierdzia w bardzo krótkim czasie zdobył rzesze wiernych czcicieli na wszystkich kontynentach.

CZYTAJ DALEJ

Chrowacja: Nazaretanki z Kalisza wśród poszkodowanych; są w ciężkim stanie i walczą o życie

2022-08-08 14:57

[ TEMATY ]

wypadek w Chorwacji

Adobe.Stock

- Dwie siostry z Kalisza jechały autobusem, który uległ wypadkowi w Chorwacji. Siostry znajdują się w szpitalu. Są w ciężkim stanie i walczą o życie – mówi ks. Michał Włodarski, rzecznik prasowy diecezji kaliskiej.

Duchowny dodaje, że wśród ofiar śmiertelnych jest matka jednej z sióstr nazaretanek z Kalisza.

CZYTAJ DALEJ

Zaproszenie na uroczystości odpustowe do LIpinek

2022-08-08 23:43

Archiwum parafii

Sanktuarium w Lipinkach

Sanktuarium w Lipinkach

W niedziele, 14 sierpnia o godz. 18.w starym kościele odprawiona zostanie Msza św. oraz poświęcenie Figury Zaśnięcia Matki Bożej wraz z procesją Zaśnięcia do nowego kościoła. Uroczystościom przewodniczył będzie biskup ordynariusz Jan Wątroba.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję