Reklama

Niedziela Sosnowiecka

W mocy Różańca

Do dąbrowskiego sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Anielskiej pielgrzymowały wspólnoty Żywego Różańca z całej diecezji sosnowieckiej.

2022-05-11 09:07

Niedziela sosnowiecka 20/2022, str. I

[ TEMATY ]

Pielgrzymka Żywego Różańca

Ks. Przemysław Lech

Bp Grzegorz Kaszak głosi homilię

Bp Grzegorz Kaszak głosi homilię

Mszy św. przewodniczył bp Grzegorz Kaszak. Diecezjalna pielgrzymka, odbywająca się w ostatnią sobotę kwietnia, rozpoczęła się przywitaniem kustosza sanktuarium, a następnie odmówiona została modlitwa różańcowa w intencji pokoju.

Pełna treść tego i pozostałych artykułów z NIEDZIELI 20/2022 w wersji drukowanej tygodnika lub w e-wydaniu .

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Z różańcem w ręku

Tradycyjnie, w ostatnią sobotę kwietnia, w sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej odbędzie się diecezjalna pielgrzymka Żywego Różańca.

Spotkaniu przewodniczył będzie bp Grzegorz Kaszak. Wszyscy, którzy tworzą wspólnoty Żywego Różańca w całej diecezji i każdej parafii, co roku pielgrzymują na Jasną Górę, a w diecezji sosnowieckiej do Dąbrowy Górniczej, by zawierzyć wszystkie intencje Kościoła i swoje Matce Bożej. Tegoroczna diecezjalna pielgrzymka będzie odbywała się także jako duchowe przygotowanie do beatyfikacji Pauliny Jaricot, założycielki Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Żywego Różańca.

CZYTAJ DALEJ

#TrzymajSięMaryi: Matka poważnych pytań. Czy rzeczywiście jesteś w Jezusowej rodzinie?

2022-05-24 20:45

[ TEMATY ]

Maryja

Rozważania majowe

#TrzymajSięMaryi

Ks. Michał Lubowicki

Adobe.Stock.

Czy pamiętamy/dopuszczamy myśl, że może się zdarzyć (tak jak w tej Ewangelii), że ktoś stojący na zewnątrz – pozornie poza wspólnotą – może być Jezusowi bliższy i zjednoczony z Nim swoją wolą o wiele mocniej, niż my znajdujący się wewnątrz?

Potem przyszedł do domu, a tłum znów się zbierał, tak, że nawet posilić się nie mogli. Gdy to posłyszeli Jego bliscy, wybrali się, żeby Go powstrzymać. Mówiono bowiem: «Odszedł od zmysłów». Tymczasem nadeszła Jego Matka i bracia i stojąc na dworze, posłali po Niego, aby Go przywołać. Właśnie tłum ludzi siedział wokół Niego, gdy Mu powiedzieli: «Oto Twoja Matka i bracia na dworze pytają się o Ciebie». Odpowiedział im: «Któż jest moją matką i którzy są braćmi?» I spoglądając na siedzących dokoła Niego, rzekł: «Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką». Mk 3,20-21.31-35

CZYTAJ DALEJ

Koncert Miastu i Światu

2022-05-24 20:18

[ TEMATY ]

koncert

Mat.prasowy

W niedzielę 12 czerwca o godz. 19.00 na pl. Zamkowym w Warszawie odbędzie się Koncert Miastu i Światu - otwarte muzyczne spotkanie nawiązujące do nauczania św. Jana Pawła II dotyczącego wolności, dialogu i solidarności, zwłaszcza w kontekście jego pięciokrotnej obecności w Warszawie. Ponad 100-osobowy zespół wykonawczy poprowadzą kompozytorzy: Hubert Kowalski, Leopold “Poldek” Twardowski oraz Piotr Pałka.

Wydarzenie będzie muzycznym dziękczynieniem za wolność i inspirowane papieskim przesłaniem pokojowe przemiany w Polsce i Europie, a jednocześnie kontynuacją papieskiej modlitwy o Ducha Świętego i dar pokoju, szczególnie w jedności z naszymi Siostrami i Braćmi na Ukrainie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję