Reklama

Niedziela plus

Gdynia

Bóg mówi do nas tu i teraz

Wydarzenie pod nazwą „Czytamy Słowo Życia” zwieńczyło XIV Tydzień Biblijny w archidiecezji gdańskiej.

Niedziela Plus 21/2022, str. VI

[ TEMATY ]

Gdynia

Adobe Stock

Zorganizowało je 7 maja w kaplicy sióstr karmelitanek bosych stowarzyszenie KACK. Do lektury zostali zaproszeni m.in. abp Tadeusz Wojda i Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego. Inicjatywa wpisała się również w projekt Narodowego Czytania Pisma Świętego.

Metropolita gdański powiedział, że Pismo Święte to słowo natchnione, które Bóg kieruje do człowieka. – To Boże słowo zostało spisane przez różnych autorów, którzy otworzyli się na obecność Boga w swoim życiu. A skoro jest to słowo Boże, to znaczy, że zawiera ono przekaz, orędzie dla każdego z nas, ludzi wierzących. Jesteśmy więc zapraszani do tego, aby to słowo czytać, w tym słowie się zanurzać, aby przez to słowo próbować zrozumieć, co Bóg pragnie nam zakomunikować. Dlatego tak ważne jest, abyśmy każdego dnia czytali słowo Boże. Mimo że zostało spisane kilka tysięcy lat temu, jest ciągle aktualne. Bóg kieruje do nas swoje słowo tu i teraz – podkreślił arcybiskup.

Lekturę Ewangelii według św. Łukasza zainicjował abp Wojda. Następne fragmenty odczytali: Jarosław Sellin, osoby związane z Ruchem Światło-Życie i siostry karmelitanki. Opis Męki Pańskiej przeczytały dwie ukraińskie rodziny. Ksiądz Zenon Pipka odczytał fragment w języku kaszubskim. Całość wydarzenia wzbogaciły utwory muzyczne w aranżacji Cezarego i Franciszka Paciorków.

2022-05-17 08:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież Franciszek pobłogosławił korony dla Matki Bożej Pocieszenia w Gdyni

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Matka Boża Pocieszenia

Gdynia

Grzegorz Gałązka

Papież Franciszek pobłogosławił korony dla Matki Bożej Pocieszenia w Gdyni. Błogosławieństwo miało miejsce w środę, 27 kwietnia, po audiencji na Placu Św. Piotra w Rzymie. Koronami zostanie ozdobiony obraz Matki Bożej Pocieszenia znajdujący się w bazylice Morskiej w Gdyni.

W środowej audiencji generalnej uczestniczyła delegacja wiernych i kapłanów z archidiecezji gdańskiej na czele z abp. Tadeuszem Wojdą, metropolitą gdańskim.

CZYTAJ DALEJ

Co człowiek zrobił z tym wszystkim, kiedy zaczął rządzić, nie oglądając się na Boga?

2022-08-15 08:36

[ TEMATY ]

o. Leon Knabit

Marcin Konik-Korn

Jak wiele rzeczy nas irytuje! I Kościół też. Sami nie jesteśmy ideałami, ale chcielibyśmy w nim widzieć coś do ideału zbliżonego. A tu jakże często spotykamy tylko szlif zewnętrzny, a wnętrze? Szkoda gadać! Irytuje i sam Jezus.

Nie mógłby tej pogańskiej Kananejce wyjść naprzeciw i powiedzieć po prostu: Popatrz, niosę zbawienie dla wszystkich ludzi, także dla tych, którymi mój naród pogardza. Jesteś tak samo dzieckiem Bożym. Wiem, że twoja córka jest chora. Uzdrawiam ją w tej chwili. Nie bój się.

CZYTAJ DALEJ

Spotkanie z o. Timothym Radcliffe’em OP

2022-08-16 21:32

www.facebook.com/Dominikanie.Krakow/

O. Timothy Radcliffe był gościem Dominikańskiego Duszpasterstwa Akademickiego „Beczka"

O. Timothy Radcliffe był gościem Dominikańskiego Duszpasterstwa Akademickiego „Beczka

    Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie „Beczka" działające przy klasztorze oo. dominikanów w Krakowie, zorganizowało w niedzielę 14 sierpnia br. spotkanie z ojcem Timothym Radcliffe'em OP - profesorem Nowego Testamentu na Uniwersytecie Londyńskim

    Ojciec prof. przez 9 lat pełnił funkcję generała Zakonu Kaznodziejskiego. Wydarzenie to związane jest ze świętowaną rocznicą 800-lecia obecności dominikanów w Polsce.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję