Reklama

Niedziela plus

Radom

Modlitwa o pokój

Biskup Marek Solarczyk przewodniczył Wielkiemu Odpustowi Fatimskiemu.

Niedziela Plus 21/2022, str. XII

[ TEMATY ]

Radom

Karol Porwich/Niedziela

Niech ta dzisiejsza modlitwa będzie odpowiedzią na prośbę Maryi, abyśmy modlili się w intencji pokoju i zakończenia wojny – powiedział bp Marek Solarczyk podczas Mszy św. w kościele św. Pawła Apostoła w Radomiu. 13 maja odbył się tam Wielki Odpust Fatimski. Świątynia jest ośrodkiem kultu fatimskiego, do którego przybywają mieszkańcy Radomia i okolic, zaś w kaplicy umieszczone są relikwie błogosławionych dzieci fatimskich.

W homilii ordynariusz radomski zaznaczył, że przez fatimskie objawienia niebo się otwiera i to, co Boże, staje się udziałem nas, tu i teraz. – Niech Maryja umacnia nas i przemienia nasze serca; niech z nas uczyni świadków swojego oddania, swojej miłości i swojego świadectwa, w jaki sposób wypełnia się to, co jest wolą, marzeniem i mocą Boga – powiedział biskup.

Ksiądz doktor Jacek Kucharski, moderator Dzieła Biblijnego Diecezji Radomskiej, podkreślił: – Przeżywamy wiele wewnętrznych niepokojów, ale mamy też wojnę na Ukrainie. O Matce Najświętszej w Litanii Loretańskiej mówimy: Królowa Pokoju. Idziemy na „Fatimę”, żeby prosić o pokój nie tylko dla naszej ojczyzny, ale i dla świata – wytłumaczył.

Po Mszy św. ulicami parafii przeszła procesja do pięciu ołtarzy z modlitwą w różnych językach świata, m.in. aramejskim i niemieckim. Wielki Odpust Fatimski zakończył apel z ucałowaniem relikwii błogosławionych dzieci fatimskich.

Serwis informacyjny na s. VI-VII, X-XII przygotowały J.M. i K.M.

2022-05-17 08:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Radom: uroczystości żałobne ks. prał. Edwarda Poniewierskiego, kanclerza kurii diecezjalnej

[ TEMATY ]

Radom

youtube.com

Uroczystości żałobne ks. prał. Edwarda Poniewierskiego, kanclerza kurii diecezjalnej i zasłużonego kapłana dla Kościoła radomskiego odbyły się wieczorem, 5 lutego w katedrze Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu. Mszy świętej przewodniczył biskup-senior Henryk Tomasik. W koncelebrze uczestniczył biskup radomski Marek Solarczyk i bp Piotr Turzyński.

W homilii bp Tomasik „dziękował za człowieka wielkiego formatu”. - Bogactwo zainteresowań, miłości i piękna, chrześcijanin zatroskany o to, by ukazać związek wiary i kultury. Zatroskany o dziedzictwo diecezji. Dziękujemy dzisiaj za duszpasterza, który zatroskany o Kościół, czuwał nad pięknem ludzkim serc ale także świątyń – mówił biskup.

CZYTAJ DALEJ

Władze Lizbony odsunęły od przygotowań do ŚDM przedstawiciela rządu Portugalii

2023-02-03 20:18

[ TEMATY ]

rząd

ŚDM Lizbona

lizbona2023.pl

Władze Lizbony odsunęły od prac przy organizacji Światowych Dni Młodzieży José Sá Fernandesa, przedstawiciela socjalistycznego rządu Portugalii Antónia Costy w komitecie organizacyjnym tej imprezy. Według portugalskich mediów decyzja ta została podyktowana nadmiernymi wydatkami na organizację zaplanowanej na 1-6 sierpnia br. imprezy. W czwartek, jak potwierdził burmistrz Lizbony Carlos Moedas, reprezentant rządu Costy został odsunięty od przygotowań do organizacji ŚDM.

Kontrowersje wokół działań Sá Fernandesa pojawiły się po ujawnieniu kosztów organizacji ŚDM, które mają przekroczyć 160 mln euro. Szczególne wątpliwości co do uczciwych szacunków kosztów wydarzenia pojawiły się po ujawnieniu informacji, że ponad 90 proc. kontraktów na inwestycje w ramach ŚDM zostało zawartych bez wcześniejszych przetargów, zaś koszt głównego ołtarza tej imprezy może w sumie przekroczyć kwotę 5 mln euro.

CZYTAJ DALEJ

Podkarpacie: rok 2023 ogłoszony „Rokiem Rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów z Dziećmi”

2023-02-03 16:31

[ TEMATY ]

rodzina Ulmów

podkarpackie

Wojciech Pysz/wikimedia.org

Sejmik Województwa Podkarpackiego jednogłośnie przyjął uchwałę o ustanowieniu roku 2023 „Rokiem Rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów z Dziećmi”. W grudniu papież Franciszek zdecydował o publikacji dekretu o męczeństwie Sług Bożych z Markowej. Ich beatyfikacja ma się odbyć w tym roku na terenie archidiecezji przemyskiej.

- Chcemy, by istota rozwoju naszej wspólnoty opierała się na mocy chrześcijańskiego i patriotycznego kanonu wartości, który swą heroiczną postawą ukazała rodzina Ulmów – powiedział podczas sesji sejmiku marszałek województwa Władysław Ortyl.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję