Reklama

Kultura

Zrozumieć istotę Ducha Świętego

O bierzmowaniu mówi się szyderczo, że jest sakramentem pożegnania z Kościołem. Nowa książka ks. prof. Janusza Królikowskiego pokazuje, że jest wręcz odwrotnie.

Bierzmowanie jest chyba najmniej zrozumianym sakramentem, tymczasem stanowi ono – zwłaszcza dobrze przeżyte, po odpowiednim przygotowaniu – ważny etap na drodze dojrzałości chrześcijańskiej i coraz bardziej świadomego podążania za głosem Boga ku zbawieniu.

Moc Ducha Świętego to nowa książka ks. prof. Janusza Królikowskiego, która ma pomóc w budowaniu gmachu wiary dojrzałej, niezachwianej i rozumnej. Stanowi rodzaj duchowego poradnika zarówno dla tych, którzy do sakramentu bierzmowania dopiero się przygotowują, jak i dla tych, którzy już go otrzymali i pragną nadal owocnie rozwijać się w wierze. Poznawszy podstawy, powinniśmy stale odnawiać i pogłębiać znajomość prawd wiary i słowa Bożego, by oprzeć swoje życie na trwałych i nienaruszalnych fundamentach.

Autor Mocy Ducha Świętego nie ogranicza się jedynie do wykładania suchych formułek, lecz wielokrotnie korzysta z cennego świadectwa wielkich świętych, w tym papieża Polaka Jana Pawła II. Książka ta powstała w odpowiedzi na codzienne potrzeby katechetów i katechizowanych, którzy byli też jej pierwszymi krytycznymi czytelnikami. Ksiądz profesor w przystępny sposób objaśnia, czym jest bierzmowanie, i poucza, w jaki sposób żyć na co dzień otrzymanymi w tym sakramencie darami, aby coraz bardziej doskonalić się w życiu chrześcijańskim. Dodatkowym atutem jest zamieszczony w publikacji wybór modlitw do Ducha Świętego.

Co ważne, Moc Ducha Świętego jest książką oficjalnie dopuszczoną do nauczania religii, ale jest to lektura przeznaczona do stałego z nią obcowania – czytania, rozmyślania, zastanawiania się – i korzystania z niej w codziennym życiu. Wyznawane od ponad 2 tys. lat prawdy Chrystusowej wiary nie mogą ulec zapomnieniu lub zubożeniu. Trzeba być jak często przywoływany w tej pięknie wydanej, bogato ilustrowanej książce św. Jan Paweł II – bardziej podobać się Panu Bogu, który ustanowił prawa niezmienne i sprawdzone, aniżeli ludziom, którzy są chwiejni i skłonni do ulegania szybko przemijającym modom.

Reklama

Moc Ducha Świętego
Ks. Janusz Królikowski
Ilość stron: 264 + 73 ilustracje
Format: 14 cm x 20 cm
Oprawa: twarda
Wydawnictwo: Biały Kruk

Specjalna promocja dla czytelników Niedzieli:

Jeden egzemplarz książki Moc Ducha Świętego – 47 zł (zamiast 59 zł), a dwa egzemplarze – 88 zł. Pakiet książek: Moc Ducha Świętego oraz Osiem błogosławieństw ks. prof. Waldemara Chrostowskiego – 67 zł (zamiast 91 zł).

Proszę dzwonić pod numery tel.: 12 254 56 02, 12 260 32 90 lub wysłać wiadomość na adres: dystrybucja@bialykruk.pl .

Do zamówienia należy doliczyć koszt wysyłki (16 zł).

2022-06-14 11:17

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pierwsza biografia Emilii i Karola Wojtyłów

Niedziela Ogólnopolska 20/2020, str. 27

[ TEMATY ]

książka

Archiwum Mileny Kindziuk

Z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II i rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego jego rodziców ukazała się nowa książka dr Mileny Kindziuk pt. Emilia i Karol Wojtyłowie. Rodzice św. Jana Pawła II. Wstęp napisał kard. Stanisław Dziwisz.

Życie dwojga pozornie zwykłych, a naprawdę zupełnie niezwykłych ludzi, jakimi byli Karol Wojtyła senior i jego żona Emilia z Kaczorowskich, zasługuje z pewnością na tak pogłębioną i pięknie napisaną monografię” – stwierdził prof. Wojciech Roszkowski, naukowy recenzent tej książki, znany historyk, odznaczony niedawno Orderem Orła Białego.

CZYTAJ DALEJ

Co naprawdę świętujemy?

W Boże Narodzenie warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: Dlaczego Syn Boży stał się człowiekiem? Po co nastąpiło Wcielenie? Po co żłóbek i kolędy?
Po co przygotowania i karp, i choinki?

W wyznaniu wiary mówimy: „On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy”. Jezus przychodzi do człowieka, staje się człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia, abyśmy mieli uczestnictwo w życiu Bożym. Słowo stało się ciałem, aby nas zbawić, to znaczy, aby nas zjednoczyć z Bogiem, aby dać nam możliwość zamieszkania z Nim w wieczności, co więcej – abyśmy mogli lepiej wniknąć w Bożą miłość.

CZYTAJ DALEJ

Pogrzeb kapłana w Janowicach Wielkich

2022-12-06 14:56

[ TEMATY ]

pogrzeb kapłana

Janowice Wielkie

ks. Piotr Suska

ks. Piotr Nowosielski

W pierwszy czwartek miesiąca, 1 grudnia 2022 r., rozeszła się w diecezji wieść, o śmierci ks. Piotra Suski, proboszcza parafii w Janowicach Wielkich i Radomierzu. Ks. Piotr, został odwołany do wieczności w 46. roku życia i 21. roku kapłaństwa. Zmarł w szpitalu w Jeleniej Górze.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w kościele pw. Chrystusa Króla w Janowicach Wielkich, 5 grudnia, pod przewodnictwem biskupa legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego, w gronie prawie 50. koncelebransów, rodziny i bardzo licznego udziału wiernych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję