Reklama

Niedziela Łódzka

ARCHIDIECEZJA

Wakacje czas zacząć

W ramach tegorocznej Wakacyjnej Akcji Caritas odbędą się kolonie letnie, a dzieci i młodzież ze świetlic środowiskowych Caritas spędzą aktywnie czas w mieście.

Niedziela łódzka 28/2022, str. III

[ TEMATY ]

dzieci

Caritas

wakacje

Archiwum Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Już wkrótce na kolonie wyjedzie ponad czterdziestu młodych ludzi, w tym kilkoro dzieci z Ukrainy. Letni wypoczynek pod hasłem Święta Tajemnica odbędzie się w Biskupinie, wśród jezior i lasów pojezierza gnieźnieńskiego. Dzieci i młodzież odkrywać będą sekrety początku państwa polskiego, regionu Pałuk oraz tajemnice świętych, ze św. Wojciechem na czele. Na młodych odkrywców czekają miejsca nierozłącznie związane z początkami naszej ojczyzny: Ostrów Lednicki, Lednica, Gniezno i Kruszwica. Historia Polski przeplatać się będzie z urokami Pałuk – regionu Polski z charakterystyczną dla siebie historią, kuchnią, zwyczajami i legendami. Nie zabraknie wycieczek po okolicy oraz udziału w regionalnych warsztatach. Wszystkim tym atrakcjom każdego dnia towarzyszyć będą święci, którzy patronują określonym miejscom, zawodom czy czynnościom. Uczestnicy będą mieli szansę zaprzyjaźnić się ze św. Wojciechem, św. Katarzyną czy św. Jackiem. Każdy z kolonijnych dni wypełniony będzie licznymi atrakcjami i niespodziankami. Gry i zabawy detektywistyczne oraz zajęcia sportowe i rekreacyjne, oprócz zdolności ruchowych, pozwolą rozwinąć pewność siebie i umiejętność pracy w grupie. Letni wypoczynek na koloniach dopełnią kąpiele wodne i słoneczne, konkursy, dyskoteki, a także ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Wiele atrakcji czeka codziennie na podopiecznych świetlic środowiskowych Caritas w Łodzi. Wakacje w świetlicy przy ul. Gdańskiej 111 upływają pod hasłem Morskie opowieści. Każdy dzień poświęcony jest konkretnemu tematowi związanemu z morską głębiną lub morską wyprawą, a do tego dobrane są zajęcia w świetlicy lub aktywność w mieście – podchody o tematyce morskiej, alfabet Morsa, grota solna czy letnie kino.

Równie ciekawie upływają wakacyjne dni w świetlicy przy ul. Odolanowskiej 46. Tu, dzieci i młodzież odkrywają świat, podróżując „palcem po mapie”. Każdy tydzień „spędzają” w innym kraju. Byli już w Portugalii i Australii, a na podróż czekają jeszcze m.in. Japonia, Hiszpania czy Meksyk. Każda taka podróż to okazja do poznania lokalnych zwyczajów, posmakowania tradycyjnych potraw i aktywności charakterystycznej dla określonego kraju, np.: malowania piaskiem czy zabawy bumerangiem.

Wakacje w mieście dopełnią spotkania między świetlicowe, podczas których można wymienić wrażenia i wspólnie się pobawić. Nie zabraknie również aktywności międzypokoleniowych – z pensjonariuszami Domów Dziennego Pobytu Caritas, które są niezwykłym przeżyciem dla najmłodszych i najstarszych podopiecznych Caritas.

2022-07-05 12:23

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Solidarni i wdzięczni

[ TEMATY ]

Caritas

#WdzięczniMedykom

Beata Pieczykura/Niedziela

Do Szpitala Powiatowego w Radomsku trafił respirator w ramach akcji Caritas #WdzięczniMedykom.

– Cieszymy się ze wszystkich darów, które otrzymujemy. Nasz szpital jest zakaźny i dobrze wyposażony. Respiratorów mamy dość dużo i ten kolejny na pewno nam się przypada. Przekazanie darów, szczególnie w tym miejscu, ma dla nas ogromne znaczenie, ponieważ buduje zaufanie załogi w sens tego, co robimy, przekazuje nas do tego, że warto to robić, że ludzie to widzą i doceniają – powiedział „Niedzieli” Piotr Kagankiewicz, dyrektor Szpitala Powiatowego w Radomsku podczas uroczystości na Jasnej Górze.

CZYTAJ DALEJ

Naprawdę cudowny

Przez minione 190 lat Cudowny Medalik stał się narzędziem licznych Boskich interwencji – uzdrowień, ocaleń i nawróceń.

W lipcu, listopadzie i grudniu 1830 r. w Paryżu Najświętsza Maryja Panna objawiła się Katarzynie Labouré – skromnej seminarzystce ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia (szarytki). Głównym przesłaniem był objawiony 27 listopada medalik z Jej orędziem. Stał się on narzędziem licznych uzdrowień, ocaleń czy nawróceń – co uczyniło go w oczach wiernych cudownym w działaniu. W krótkim czasie przylgnęła do niego nazwa „Cudowny Medalik”. Minione 190 lat jego istnienia jest naznaczone niezliczonymi Boskimi interwencjami.

CZYTAJ DALEJ

Za nami Kongres Pedagogiki Chrześcijańskiej

2022-11-30 18:48

[ TEMATY ]

szkoła

kongres

edukacja

chrześcijanie

redakcja Niedzieli

Karol Porwich/Niedziela

Zakończył się Kongres Pedagogiki Chrześcijańskiej, którego tematyka dotyczyła komunikacji w rodzinie i w szkole. Dwudniowe obrady miały miejsce w auli Tygodnika Katolickiego „Niedziela” w Częstochowie.

Drugi dzień kongresu rozpoczął się dyskusją panelową na temat komunikacji w sytuacjach trudnych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję