Reklama

Niedziela Sandomierska

Sandomierz

Letni wypoczynek w mieście

Caritas przygotowała wakacyjny wypoczynek dla dzieci i młodzieży.

Niedziela sandomierska 30/2022, str. III

[ TEMATY ]

Caritas Sandomierz

Natalia Łukawska

Nie było czasu na nudę

Nie było czasu na nudę

Po wielkim sukcesie w 2021 r. została zorganizowana kolejna edycja półkolonii przy Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjnym „Radość Życia” w Sandomierzu. W tym roku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców i dzieci Caritas zorganizowała dwa turnusy wakacyjnego wypoczynku. Pierwszy turnus odbył się od 4 do 15 lipca. Drugi rozpoczął się 18 lipca i potrwa do 29 lipca. Dla dzieci zostało zaplanowanych wiele ciekawych atrakcji! Zgodnie z hasłem przyświecającym tegorocznej edycji półkolonii „Cudze chwalicie, swego nie znacie”, uczestnicy poznawali Sandomierz oraz jego okolice. Nie zabrakło miejsca na rejs statkiem po Wiśle, czy odwiedzeniu Muzeum Zamkowego, gdzie dzieci uczestniczyły w specjalnych warsztatach. Organizatorzy zaplanowali również pokonanie Podziemnej Trasy Turystycznej oraz wejście na Bramę Opatowską. Była również możliwość zobaczenia Zbrojowni Rycerstwa Sandomierskiego. Poza wieloma atrakcjami turystycznymi na uczestników czekały spotkania z policjantami z sandomierskiego komisariatu oraz pokaz pierwszej pomocy przeprowadzony przez ratowników z Polskiego Czerwonego Krzyża. Warsztaty medialne przeprowadzili pracownicy Telewizji STV.PL. Dodatkowo dzieci wzięły udział w dwóch wycieczkach – do Kurozwęk oraz do Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach. Poznawały także tajniki programowania oraz robotyki! Opiekę nad uczestnikami sprawowała wykwalifikowana kadra, która nie pozwalała dzieciom się nudzić. Zajęcia sportowe, warsztaty kulinarne, konkursy czy zabawy integracyjne to tylko kilka rzeczy, które zostały przygotowane dla dzieci.

2022-07-19 14:02

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Każdy człowiek jest ważny

Niedziela sandomierska 18/2021, str. I

[ TEMATY ]

Caritas Sandomierz

Ks. Wojciech Kania

W otwarciu uczestniczył bp Krzysztof Nitkiewicz

W otwarciu uczestniczył bp Krzysztof Nitkiewicz

Caritas Diecezji Sandomierskiej otworzyła w Sandomierzu Zakład Aktywności Zawodowej dla niepełnosprawnych.

W uroczystości wzięli udział: bp Krzysztof Nitkiewicz, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik, dyrektor Caritas diecezjalnej ks. Bogusław Pitucha, sponsorzy i pracownicy charytatywni. Poświęcając nową placówkę, ordynariusz sandomierski podkreślił, że podejście do osób niepełnosprawnych jest miarą człowieczeństwa oraz dojrzałości wiary. Podziękował wszystkim, którzy zdali ten egzamin, przyczyniając się do powstania Zakładu Aktywności Zawodowej w Sandomierzu i teraz będą czuwali nad jego funkcjonowaniem.

CZYTAJ DALEJ

Ministerstwo Sprawiedliwości sfinansowało budowę kliniki „Budzik” dla dorosłych

2022-12-08 17:37

[ TEMATY ]

klinika

Ministerstwo Sprawiedliwości

Materiał prasowy Ministerstwa Sprawiedliwości

Przecięcie wstęgi podczas uroczystego zakończenia budowy Kliniki „Budzik” dla dorosłych w Warszawie

Przecięcie wstęgi podczas uroczystego zakończenia budowy Kliniki „Budzik” dla dorosłych w Warszawie

– Fundusz Sprawiedliwości, który przekazuje na to piękne dzieło środki w postaci 44 mln zł, przekazuje je w najlepsze ręce. Będą służyły ofiarom przestępstw – powiedział Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podczas uroczystości zakończenia budowy kliniki „Budzik” dla dorosłych.

Nowa klinika została wzniesiona tuż obok Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie. Jej budowa była możliwa dzięki środkom z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości.

CZYTAJ DALEJ

Woda Jordanu jest uświęcona!

2022-12-09 12:27

Maria Fortuna- Sudor

Miejsce chrztu Jezusa

Miejsce chrztu Jezusa

To moja pierwsza wyprawa do Jordanii. Jakoś wcześniej nie było mi po drodze. Ale oto jestem na krakowskich Balicach i czekam na lot do Ammanu…

Ze zdziwieniem stwierdzam, że w listopadowy czas aż tyle osób wybiera się do kraju nazywanego „ziemią proroków”. Z informacjami zdobytymi w Internecie i w przewodnikach wsiadam do samolotu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję