Reklama

Niedziela na lato

Niedziela na lato

Biegiem do Maryi

Diecezja bydgoska
W dniach 20-21 sierpnia odbywa się III Akademicka Pielgrzymka Biegowa na Jasną Górę.

Niedziela na lato 34/2022, str. XII

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Karol Porwich/Niedziela

Organizatorem pielgrzymki jest Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria”. Każdy jej uczestnik jest zobowiązany pokonać minimum 10 km biegu w czasie nie dłuższym niż 70 min. Wybiera jeden (lub więcej) z trzydziestu dwóch 10-kilometrowych etapów i stawia się na umówionym wcześniej miejscu. Łącznie pielgrzymka sztafetowa przebiegnie 330 km w ciągu 33 godzin. Podczas drogi pielgrzymi przekazują sobie jako „pałeczkę” różaniec. Każdy uczestnik proszony jest o odmówienie dziesiątki Różańca.

Pielgrzymka startuje 20 sierpnia po Mszy św. o godz. 6 z parafii Matki Bożej Królowej Męczenników w Bydgoszczy (ul. Bołtucia 5). Do celu dotrze 21 sierpnia ok. godz. 17. Zakończeniem pielgrzymki będą Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej o godz. 20 i Apel Jasnogórski. Więcej informacji na: www.martyria.pl .

2022-08-16 12:29

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Na piechotę do Rzymu

Niedziela Ogólnopolska 38/2021, str. 28-29

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Archiwum Szymona Szymańskiego

Każdego dnia swoje kroki ofiarowywałem w konkretnych intencjach – wyznaje Szymon

Każdego dnia swoje kroki ofiarowywałem
w konkretnych intencjach – wyznaje Szymon

Poszedł samotnie z Częstochowy do Rzymu. Po drodze spał na plebaniach, ale też na przystankach czy pośród bezdomnych. Mówi, że Kościół to jego rodzina i dlatego szedł w jego intencji.

Prawie 60 dni samotnego pielgrzymowania przez pół Europy to prawdziwe wyzwanie. Szymon Szymański, dziewiętnastolatek z Pomlewa k. Gdańska, który o swoim przedsięwzięciu opowiedział Niedzieli, zaznacza, że to Bóg zrobił większość.

CZYTAJ DALEJ

Adwent. Czas oczekiwania

2022-11-27 08:19

[ TEMATY ]

adwent

Bożena Sztajner/Niedziela

Adwent to bogaty w symbolikę, czterotygodniowy okres przygotowania do Bożego Narodzenia oraz wzmożonego oczekiwania na koniec czasów i ostateczne przyjście Jezusa Chrystusa. Dziś w Kościele katolickim przypada początek Adwentu.

Dla chrześcijan Adwent to radosny czas przygotowania na przyjście Pana. Adwent odnosi się zarówno do naszego duchowego przygotowania na przyjście Boga w ludzkim ciele, jak i na Jego ostateczne przyjście w Jezusie na dzień Sądu nad światem.

CZYTAJ DALEJ

WIERZĘ W KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY. List pasterski Metropolity Lubelskiego na Adwent 2022 r.

2022-11-27 16:21

Karol Porwich/Niedziela

Umiłowani w Chrystusie Panu, Siostry i Bracia!

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję