Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Ona wszystko rozumie

W pierwszą środę września przed tron Matki Bożej Pocieszenia do czeladzkiej świątyni św. Stanisława Biskupa Męczennika przybyli chorzy z diecezji sosnowieckiej.

Niedziela sosnowiecka 38/2022, str. I

[ TEMATY ]

Czeladź

Matka Boża Pocieszenia

Ks. Przemysław Lech

Mszy św. przewodniczył dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego ks. Andrzej Nackowski

Mszy św. przewodniczył dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego ks. Andrzej Nackowski

Pielgrzymce przewodniczył dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu ks. Andrzej Nackowski. Towarzyszył mu dyrektor Caritas Diecezji Sosnowieckiej ks. Przemysław Szot oraz duszpasterze i kapelani szpitali.

Diecezjalna Pielgrzymka Chorych rozpoczęła się konferencją poświęconą Bożemu Miłosierdziu, wygłoszoną przez wicedyrektora Caritas Diecezji Sosnowieckiej ks. Łukasza Gładkiego.

– Tak naprawdę dopiero tam, gdzie znajduje się kres ludzkich możliwości, zaczyna działać Boże Miłosierdzie i otwieramy się na Boga. Miłosierdzie powstaje, żyje, objawia się i karmi gdzieś pomiędzy przebaczeniem a czułością, która nas bierze w ramiona. Chrystus w wizerunku Jezusa Miłosiernego idzie, żeby cię odnaleźć. I będzie cię szukał do ostatniej chwili, żeby cię obdarzyć swoim przebaczeniem, swoim miłosierdziem – powiedział ks. Gładki.

Reklama

– Przychodzimy do tej Matki Bożej Pocieszenia, która jest obecna w znaku cudownego obrazu, przed którym wyproszono wiele łask i cudów. Chcemy dziś zawierzyć nasze cierpienie – przekonywał proboszcz parafii ks. kan. Jarosław Wolski.

W kazaniu ks. Andrzej Nackowski nawiązał do Ewangelii o Matce Bolesnej stojącej pod krzyżem Chrystusa. – Zachęcam was, abyście w tych najtrudniejszych i najciemniejszych chwilach, w chorobie i cierpieniu, przypatrzyli się Jezusowi Ukrzyżowanemu. I usłyszeli Jego słowa: „Oto Matka Twoja!”. Pozwólcie, aby On w te mroczne chwile wpuścił światło, by tam narodziło się coś nowego. Aby nie wychodzić z założenia, że „ja się już poddaję, nic się już w moim życiu nie wydarzy…”. Nie! Jeszcze czeka wiele piękna i wiele wspaniałości, tylko trzeba przyjąć to światło, które przynosi Chrystus i Jego samego – powiedział ks. Nackowski.

Po Eucharystii udzielono błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Wśród pielgrzymów była obecna, licząca ponad 100 lat, honorowa pani prezydent diecezjalnej Sodalicji Mariańskiej Anna Zarębska. W przygotowanie pielgrzymki zaangażowana była działająca przy parafii Sodalicja Mariańska oraz Rycerze Kolumba, którzy przygotowali dla pielgrzymów poczęstunek.

2022-09-13 14:05

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wenezuela: Pierwsza Wirtualna Pielgrzymka do obrazu Matki Boskiej Pocieszycielki

[ TEMATY ]

Matka Boża

wenezuela

Matka Boża Pocieszenia

źródło: pixabay.com

Flaga Wenezueli

Flaga Wenezueli

Wprowadzona 17 marca i trwająca do dzisiaj ostra kwarantanna, spowodowana koronawirusem, sparaliżowała Wenezuelę, nie powstrzymała jednak życia duchowego jej mieszkańców. Diecezja San Cristóbal w zachodniej części kraju uznała, że ze względu na pandemię doroczna pielgrzymka do obrazu Maryi Pocieszycielki – patronki andyjskiego regionu i stanu Táchira, graniczącego z Kolumbią – nie odbędzie się w sposób tradycyjny, w postaci wędrowania, ale może to być pielgrzymka wirtualna.

Z tej okazji ukazała się swego rodzaju instrukcja takiej Pierwszej Wirtualnej Pielgrzymki do Matki Boskiej Pocieszycielki. Wskazano w niej kilka możliwości jej odbycia. Zalecano m.in.: ustawienie ołtarzyka z Jej wizerunkiem w domach, codzienne odmawianie Różańca w gronie rodzinnym, czytanie Ewangelii i rozważanie Słowa Bożego, udział we Mszy św. za pośrednictwem internetu.

CZYTAJ DALEJ

Niepokalanie poczęta. Co to znaczy?

Prawda o Maryi Niepokalanie Poczętej, jako wolnej od grzechu i pełnej doskonałości, nie sprawia, że staje się Ona daleka nam wszystkim. Jest zupełnie odwrotnie.

Jako wspólnota Kościoła katolickiego 8 grudnia obchodzimy my uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Przywilej Niepokalanego Poczęcia jest dla Maryi wyjątkowym darem łaski Bożej, a dla Kościoła – dogmatem wiary. Przypomnijmy, że dogmat to nauka wiary zawarta w Objawieniu, której interpretacja jest ściśle określona przez Kościół. To po prostu twierdzenie objawione przez Boga i przyjmowane za pewne. Dogmat o Niepokalanym Poczęciu Maryi został uroczyście ogłoszony przez papieża Piusa IX w Bazylice św. Piotra w Rzymie 8 grudnia 1854 r. bullą Ineffabilis Deus.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Premiera filmu o dzieciach z Przemysłowej

2022-12-07 15:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Muzeum Dzieci Polskich

- Po latach niepamięci, dziś, oddajemy im głos. Dziś przemawiają dzieci z obozu przy ul. Przemysłowej – powiedział Ireneusz Maj, dyrektor Muzeum Dzieci Polskich – ofiar totalitaryzmu i producent projektu filmowego o niemieckim obozie koncentracyjnym.    

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję